reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
A nie możesz po prostu powiedzieć lekarzowi ze chcesz robić badania państwowo z racji na koszty a obi na raty zlecają? Ja tak powiedziałam. Ja wszystkie badania bede robiła na wizyte ok 18.08 wtedy to bedzie 12 tydzien, wcześniej nie robie bo mam mieć świeże wyniki na wizyty.



Pytałam dwa razy czy nie mogę wszystkiego zrobić ale odpowiedziała, ze nie wolno jej dać skierowania na wszystko i przy kolejnej wizycie da mi na kolejne...a to będzie 12-13 tc...i co w drugim trymestrze badania mam robić? a na na TSH może tylko rodzinny...eee tam, dopłacę i już. Tylko wkurzające to jest i współczuje dziewczynom które mogą korzystać tylko na NFZ...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam podobnie, zwolnienie mam od lekarza prywatnego bo na NFZ nie chciała mi dać, co mam jej powiedzieć jak zapyta czy chce zwolnienie a juz na pierwszej wizycie powiedziałam ze bede u niej ciąże prowadzić?? Mój prywatny lekarz wie ze chodzę państwowo i tylko sugeruje mi jakie mam badania zrobic z krwi. Niestety w sierpniu bede musiała isc prywatnie dwa razy bo skończy mi sie zwolnienie w 11 tyg a mój lekarz prenatalne sugeruje zeby robić w 13 tyg :/ tez mi ciagle w głowie to siedzi. A państwowo gin nie zasugerował ze najważniejsze usg powinnaś zrobic prywatnie na lepszym sprzęcie ? Bo mi tak powiedziała na pierwszej wizycie.



Hmmm z tym L4 albo, że nie potrzebujesz, albo zagraj tak, że ostatnie od prywatnego pokryje się z pierwszym na NFZ? Tylko nie wiem na ile będą elastyczni :(


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madziek u nas juz wie najbliższa rodzina :) nie czekaliśmy z informacją. Najbliźsi znajomi tez wiedza No i u mnie w pracy oczywiście bo już na zwolnieniu jestem [emoji854]

REDzaba ja bym poczekała z witaminami na lekarza.



Też tak myślałam, tym bardziej, że to mają być witaminy z jodem, który jest na receptę. W sumie teraz są witaminy "na żywo" w świeżych pomidorach/ogórkach/ lengrodach/wiśniach/jabłkach papierówkach/marchewce/cukinii/własny wyrób bez pryskania. Zachcianek nie mam więc chyba maleństwu nie brakuje. Oby tylko apetyt na to wszystko był. Dzięki
 
Ja też dostałam skierowanie na wszystkie badania na NFZ od gin już na pierwszej wizycie, hiv, wr, hbs plus standardowe,a co nie było na skierowaniu, to dopisał. 3 fiołki krwi, ale jak mus to mus, dobrze, że nie musiałam płacić. Wcześniej TSH, też na skierowanie, więc na zmiane: endo i gin.
Śmieszy mnie gdy lekarz mówi, że nie może na raz dać wszystkich badań, zwłaszcza teraz, w ciąży. Łaski nie robi
 
ja mam ginekologa na NFZ i dostałam skierowanie na morfologie, mocz, tsh, cukier, igg, grupy nie-bo mam już (oddawałam krew, rodziłam wcześniej), toxo jak poprzedniego wyniku nie znajdę zrobię po 9 sierpnia, bo ja mam przeciwciała toxo, więc raczej chora na to już nigdy nie będę, ale musi mieć ten wynik.
w ogóle to na NFZ mamy fajna poradnie dla kobiet, uzg nie jest problemem dla lekarza, jest nowy sprzęt, sama poradnia tez nowa bo ze starej siedziby przeniesiona do nowej, jestem zadowolona.

mojej kuzynce gin prowadził prywatnie ciążę i nie robił problemów z L4.

a kiedy planujecie iść na L4? ja myślałam że od ferii zimowych (połowa lutego- dolnośląskie) jeśli nie będzie mi pozycja siedząca doskwierać, pracuje 8 godzin przed komputerem, więc się nie przemęczam ale z brzuchem hmmm może być różnie.... chciałabym pracować jak najdłużej, bo czas szybko leci, w pierwszej ciąży od 5 miesiąca siedziałam na L4 i rozwiązania doczekać się nie mogłam.
 
reklama
Hej, witaj.
U mnie zestaw 6 mcy maluch, 9 lat córka i to samo z ciążą, też Clexane. W poprzedniej ciąży miałam Clexane + Luteina ale teraz obchodzę się bez Luteiny.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja byłam na pierwszej wizycie w 4tc i 5dniu i było widać ledwie pecherzyk...za tydzień czyli w 6tc i 5dn kolejne usg i wtedy okaże się czy duphaston będę brać dalej czy nie. Ale clexane do końca...


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry