reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Shira,no to mieliście niezłe przygody z komunikacją.Wychodzi na to,że Wasze spotkanie było Wam pisane a od przeznaczenia nie da się uciec :) Ja też bałam się tego,jak moja rodzina zareaguje na wieść o tym,że jestem z muzułmaninem.Z tego powodu nawet, kiedy w zeszłym roku jechałam do Turcji żeby się z nim po raz pierwszy zobaczyć nie powiedziałam rodzicom,że jadę do niego :szok: Dowiedzieli się dopiero po fakcie.Przez jakiś czas byli w szoku i mówili : jak mogłaś jechać do kogoś kogo znasz tylko przez internet?,jak się nie bałaś?,nic ci nie zrobił? a oni tam w Turcji to chyba muzułmanami są? itp. Ale potem im przeszło. A później kiedy już go poznali,to bardzo go polubili. I teraz kiedy jadę znowu do niego w sierpniu już się nie boją o mnie.Moja mama mówi nawet do mnie: jedź i nie wracaj :-D A tata mówi,że nie jest ważne z kim będę,ważne żebym była szczęśliwa.I właśnie z Ismailem jestem szczęśliwa :)

Gosiu,ja również witam Cię bardzo serdecznie i korzystając z okazji składam Tobie i Twojemu mężowi spóźnione życzenia z okazji Waszego ślubu (spóźnione ale lepiej późno niż wcale :happy2:) Zyczę Wam,abyście byli ze sobą szczęśliwi i żeby z każdym dniem Wasza miłość stawała się coraz mocniejsza.To wspaniale,że wzięliście ślub.Aż sama chciałabym być na Twoim miejscu :-) Mam nadzieję,że ten szczególny i wyjątkowy dzień nadejdzie kiedyś i dla mnie i dla Was też dziewczyny:)

Ilonko,jasne,im wcześniej pójdzie do wojska,tym szybciej wyjdzie.Nie warto czekać i odkładać.To i tak ich nie ominie a lepiej mieć święty spokój.Mojego Ismaila też czeka wojsko,6 mies.,ale to dopiero za rok,jak skończy studia,więc na razie się nie martwię.To fajnie,że ma urlop :) Pewnie się zobaczycie i już nie możesz się doczekać? :tak:

Pozdrawiam wszystkich :)
 
reklama
Jolka, a skad wiesz, ze to wojsko, to ma trwac tylko 6 miesiecy:sorry::sorry:? Z tego, co ja wiem, to jest to kwestia szczescia i nie chce Cie straszyc, ale moj Ahmet, jest jedyna obok jeszcze jednego kolegi, znana mi osoba, ktora po skonczeniu studiow dostala sluzbe krotkoterminowa:-:)-(. Nie wiem, czy to zbieg okolicznosci, czy po porstu wychodza z zalozenia, ze specjalizacja moze byc przydatna, ale wszyscy znajomi Ahmeta po studiach byli w wojsku 15 miesiecy:shocked2::shocked2:!!
Bylismy "w Niebo wzieci", kiedy na liscie pojawila sie Isparta i sluzba krotkoterminowa, bo tez spodziewalismy sie najgorszego... buzka
 
Shira,ja się na tym nie znam za bardzo:confused:,ale już kiedyś Ismail mówił mi,że będzie miał tylko 6 miesięcy.I jeszcze dziś pytałam go czy jest pewien,że tylko 6 miesięcy a on mówi,że tak,jest pewien.I mówi,że mam się nie martwić bo na pewno nie będzie miał dłużej.Mówi też,że wszyscy jego znajomi,którzy są już po studiach mieli tylko 6 miesięcy i ma tez kolegów,którzy mieli 15 mies. ale oni skończyli szkołę średnią.

Znalazłam jeszcze coś takiego w internecie: As of July 2003, the reduced durations are as follows: for those without 4 year university degrees fifteen months as privates (previously eighteen months); for those with 4 year university degrees or higher either twelve months as reserve officers (previously sixteen months) or six months as short-term privates. Czyli wychodzi na to,że jeśli studia trwają krócej niż 4 lata lub jesteś po szkole średniej to służba jest 15-miesięczna.A jeśli studiujesz 4 lata to masz słuzbe 6 mies.


Ale po tym co powiedziałaś to ja już sama nie wiem.Liczę na to,że rzeczywiście będzie miał krótkoterminową służbę,tak jak sam mówi.On jest całkowicie o tym przekonany.:tak:
 
Szczerze zycze, aby bylo jak mowi Twoj Ismail;-). Z tego co zamiescilas po angielsku wynika jednak, ze Ci, ktorzy nie maja uknoczonych 4-letnich studiow, to beda mieli sluzbe 15 miesieczna, natomiast Ci, ktorzy takie ukonczyli, sluzbe 12 albo 6 miesieczna - to natomiast juz chyba kwestia szczescia:-(... W kazdym badz razie, trzymam kciuki za ta krotkoterminowa, bo nawet te 6 miesiecy ciagnelo sie dla mnie niemilosiernie:zawstydzona/y::zawstydzona/y: - tutaj wyrazy szacunku dla Ilony za wytrwalosc;-)... buzka
 
zazdroscisz pobytu razem hehe dziewczyno kazda z nas prawie przeszla zwiazek na odleglosc zanim bla razem ...was tez to czeka troche wytrwalosci i..........i pewnego dnia powiesz '' jedz sobie na troche ''' nie dziewczyny???/ hehehe ale tak pozytywnie '' jedz sobie'' lekko w złosci , a jakby wyjechal , znow bedziesz tesknic hehehe nie Gosia?? sebus z dydkiem tylko na pokaz !!!!! stopy i pupa wycmokana , jestesmy po ciezkiej nocy , sebus żle odczul szczepienie wczorajsze uffffffffff
 
Shira,ja też mam nadzieję,że przypadnie mu służba krótkoterminowa.Ale jeśli nie,to trudno.Nic na to nie poradzę.Co będzie,to będzie.Poczekam na niego :-DNie będę miała wyjścia.
Cieszę się,że Wy już macie to za sobą.;-)

Aureola,tak wiem,że większość z Was przeszła to samo tzn. związek na odległość przez większą część czasu,długo wyczekiwane spotkania,potem pożegnania,płacz,powrót do domu i tak w kółko.Wiem też,że muszę przejść to samo, aby móc z nim być na zawsze i nigdy więcej się nie rozstawać.Nic w życiu nie przychodzi łatwo.:-(Nie mam prawa Wam zazdrościć,bo byłyście w takiej samej sytuacji,jak ja jestem teraz ale mimo to zazdroszczę,bo tak bardzo chciałabym być z nim już teraz.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrówka dla Twojego maleństwa:tak:
 
Jak to nie masz prawa Jolka? Ja zazdroszcze i tyleeee, bo my juz tak prawie 4 lata w rozjazdach:-(!... hihihi
 
Mam wrażenie,iż pisząc,że zazdroszczę, uraziłam w jakiś sposób Aureolę..Jeśli tak,to bardzo przepraszam.Nie miałam absolutnie takiego zamiaru.
 
ojjj Jolka - nie wydaje mi sie, abys Ja urazila - Renia, to jedna z najbardziej "cool" osob;-), ktore tu poznalam - juz sama historia Jej zwiazku z A. jest niesamowita, a rezultat jaki piekny:-p... buzka
 
reklama
Shira,mam taką nadzieję,bo nie chcę już na samym początku komuś podpaść:happy2:,później nie ma sprawy ale teraz jeszcze trochę na to za wczas,bo nie zdążyłam Was jeszcze poznać hehhe
Dziewczyny Wy wszystkie tutaj jesteście super:-D Aż miło się wchodzi na to forum i czyta Wasze posty
 
Do góry