reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

justys- pewnie ze dam znac jak najszybciej bede mogla... a co do zupki to z checia az mi slinka pociekla... mniam mniam... ale jak cos do tego benefitu to jutro podan nr telefonu gdzie tez mozna szybciej samemu zadzwonic i dac do wypelnienia GP albo poloznej...
 
reklama
Paula- ja dzis dzwonilam pod ten numer ( od Bernadetty z watku Ciezarne w UK). Powiedzieli mi ze oni nie wysylaja formularzy. Maja tylko infolinie jezeli chcesz sie czegos dowiedziec. Powiedzieli mi ze formularze beda wkrotce dostepne u naszych GP lub poloznej. Tez myslalam ze jak juz to zloze to bede miec z glowy...... no ale trzeba czekac. Wiec zycze Wam i samej sobie cierpliwosci.....
 
Ankzoc, patusia44, anecik, isabela, mama Bartusia, ania77 - dzieki Wam za ciepłe słowa; ja mam już chyba coś na kształt depresji "przedporodowej":szok:, no ale jakoś dotrzymam, prześpię ten czas czy co (Mąż by pewnie powiedział, ze teraz to się juz przeturlam:eek:). Powinnam w każdym razie do maja dotrwać.
Dzis próbowałam uswiadomić meżowi, jakiej wielkości jest noworodek. Poszliśmy zobaczyć ciuszki dziecięce i rozmiar 56-62 go przeraził:shocked2: Stwierdził, że niektórzy to takiej wielkosci skarpety noszą... męskie podejście do tematu:tak:

Ankzoc - prześliczne te tapety. Eh, zazdroszczę Wam urządzania pokoików lub kacików dla dzieci. My się zastanawiamy co przestawimy, i dlaczego nie mamy gdzie przestawić:confused: żeby sie łóżeczko zmieściło. Bo to jeszcze potrwa, zanim skończymy nasz domek.

Katarzynak83 bardzo się cieszę, ze wszystko w porządku, i że mogłaś być na usg z mężem. No i gratuluję córeczki;-)

Patusia44 niech Ci rodzinka zdrowieje. Dużo siły Ci teraz życzę.

Dobrej nocy!
 
dzięki dziewczyny za wypowiedzi na temat tej komody kąpielowej, bede w lutym w sklepei mama i ja w gdansku to zobacze sobie je dokladnie i rozejrze sie za innymi, bo w koncu bez sensu wydawac 200 zł , po to zeby stalo bez uzyteczne. Wasze rady sa dla mnie cenne, bo to moj pierwszy szkrabek :)

katarzynak83- kochana to, że lekarz powiedział ci, że masz porod na 3 czerwca wynika stad, ze na usg zmierzyl maluszka, i poprostu wg usg termin cie sie przesunąl, bo usrednia dlugosc dziecka i oblicza wiek ciazy, ale nie kazdy maluszuk musi byc duży, jesli rodzice np tez sa nie zawysocy.... ja jak byłam to mi powiedział, ze mam na 1 czerwcxa ale kazał się tym nie sugerowac, tylko tak jak on wyliczyl na podstawie miesiaczki :), widzisz twoj maly łobuziak wazy 395 gram, a moja kruszynka 374 i tez w 21 tyg. ciazy, wiec sama masz porownanie :)
Najwazniejsze, że z maluszkiem wszytsko wporzadku kochana i jest zdrowiutkie, ja ide na usg 4d, 28 stycznia i juz nie moge sie doczekac. Ciekawe co w rzeczywistosci nosisz pod serduszkiem ??? Ja mam nadzieje ze jak teraz pojde to nie dowiem sie ze z mojej majeczki zrobil sie jasiek :p

imagination-kochana przestan wierzyc w zabobony idz i scinaj wlosy.... jesli tylko masz na to ochote :) Tak jak mi mowia oj nie kupuj tego czy tamtego juz dla dziecka, a ja sobie mysle a co pozniej jak urodze mam chodzic i kupowac.... a to takie gadanie.

ewela83- gratuluję córci, no dziewczyny doganiają chłopaków :) w koncu rownowaga musi byc :)

paula7- kochana ja tez mam badania usg 4d 28 stycznia jak ty tylko, ze o 12, wiec troszkę szybciej, ale trzymam kciuki za ciebie i twoje malenstwo :), zeby wszytsko bylo wporzadku, ja tez sie denerwuje, tymbardziej, ze na połówkowym nie mialam zadnych pomiarów robionych bo mała nie dała sobie porobic, uparciuch maly, wiec ide prywatnie :)

justyna o- ja miałam cała koncepcje jak urzadzik pokoik dla synka hahah i miało to byc własnie w stylu takiej dzungli, wlasnie cos takiego zobacz na linka
NAKLEJKI SAFARI DŻUNGLA - ŚREDNI ZESTAW !! (524015924) - Aukcje internetowe Allegro

rosea- tez urzadzisz na pewno slicznie kacik dla maluszka, a z czasem jego wlasny pokoik
 
Paula7 super ze dalas znak ze takie cos istnieje.Masz moze stronke z aplikation form do tego benefitu?? Ja juz bym musiala wypelnic ,przyda sie taka sumka.Mam dziwny dzien dzisiaj jakas handra mnie dopadla.Nie wiem czy tez tak macie ale ja staram sie myslec pozytywnie,ze wszystko bedzie dobrze ale czasami dopada mnie taki dol ,musze sie wtedy wyryczec.Martwie sie o mnie i o dzidzie czy ja jestem normalna,a moze to hormony ,bo wczesniej byla ze mnie silna baba ,a teraz sie rozklejam na calego:eek:
 
Ankzoc- cudne sa te nalepki, kurcze bardzo mi sie podoba:-Ddzieki za linka

Ja sie chcialam was spytac czy wy tez kochane mamuski zaczynacie czuc sie ciezkie? chodzi mi o to ze ja zaczynam miec problemy przy schylaniu sie , przy zawiazywaniu butow- stekam jak szalona,a rano jak sie budze to boli mnie tak kregoslup ze wyc mi sie chce.Wczoraj wprawdzie M mnie wymasowal przed snem a dzis od rana to samo.

Ewela- wejdz na watek mam emigrantek i tam dziewczyny podaly linki do tego benefitu
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że dużo z Was już myśli o pokoiku albo kąciku dla dziecka. Ja najchętniej też bym się za to już zabrała. Nasza dzidzia będzie też na początek mieszkała z nami w sypialni, ale mimo to postaramy się jakoś urządzić jej przyjemne miejsce dla siebie.

Katarzynak - ogromnie gratuluję córci!! Tym bardziej, że w głębi duszy chciałaś mieć właśnie córeczkę :) nie ukrywam trochę mnie przestraszyłaś! Na moim USG połówkowym (22 tydzień ciąży) lekarz powiedział, że będzie na 90% chłopiec - więc ja zaczęłam pożądnie się na niego przygotowywać: niebieskie i błękitne kompleciki, w samochodziki, itd. A jeśli nagle okaże się, że to jednak dziewczynka?!?! Chyba przyszłoby jej wtedy pochodzić w chłopięcych ciuszkach przez pierwsze 2-3 miesiące :)

Rzadko piszę ostatnio, ale codziennie obserwuję co dzieje się na forum :) Ja teraz mam ciężki okres, bo zbliża się u mnie sesja :/ ale już teraz czuję się jak w jej środku ... sam stres. Nie wiem jak to przetrwam. Mam nadzieję, że nam wszystkim ułoży się jednak wszystko pod koniec po naszej myśli.
Chciałabym już koniec sesji, kilka dni wolnego i właśnie wtedy planujemy już rozpocząć przygotowania pełną parą na dzidzię :) łóżeczko, wózek, reszta potrzebnych rzeczy, itd.

Pozdrowienia dla wszystkich mam i ich dzieciaczków!
 
Nasza ksieżniczka bedzie mieszkac na poczatku z nami w sypialni.Lozeczko dostaniemy od sasiadow ,tylko materacyk kupic i posciel.Dostalam mnostwo ubranek od kolezanki prawie wszystko nowe -musze dokupic tylko kilka rzeczy .Nie podobaja mi sie tutaj zadne wozki wszystkie ciemne i czarne jakies jak na zalobe.
 
reklama
Ankzoc- piekne sa te rzeczy :-D
To jest ta mata ktora znalazlam i karyzela do lozeczka , beda pasowaly idealnie :-D
FISHER PRICE KARUZELA RAINFOREST +PROJEKTOR +PILOT (524533168) - Aukcje internetowe Allegro
FISHER PRICE K4562 MATA EDUKACYJNA RAINFOREST (524649565) - Aukcje internetowe Allegro

Kaatharina- witaj, rozumiem cie co musisz przezywac,moja mlodsza siostra ma teraz sesje i dodatkowo pracuje i codziennie mi wyje ze juz nie daje rady, ale my ja potrzymujemy na duchu bo jeszcze tylko jeden rok i bedzie po wszytskim.Powodzenia w sesji kochana, napewno dasz rade :tak:

Ewela - tu jest link do tego benefitu, ja tez bede sie o niego starala, super sprawa
http://campaigns.direct.gov.uk/money4mum2be/
 
Ostatnia edycja:
Do góry