reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziewczynki dzisiaj mam wizyte u gina boje sie strasznie bo maly byl ostatnio troche duzy jak na swoj wiek wiec teraz bardzo sie boje:no::no::no:
 
reklama
Dziewczynki dzisiaj mam wizyte u gina boje sie strasznie bo maly byl ostatnio troche duzy jak na swoj wiek wiec teraz bardzo sie boje:no::no::no:
Bedzie dobrze, czasem tak jest jak dzieciaczki mają wysokich rodziców, bądź nawet w genach po dziadkach mogą wzrost dziedziczyć także nie ma sie czym przejmować - jedne z nas rodzą dzieci o wadze 2,6kg, a inne nawet 4,5kg rozbierzność jest duża- a zalezy tylko od warunków genetycznych.
 
patusia - jak już zrobisz napis to wygeneruje ci linki i wtedy musisz skopiować te gdzie będzie zaczynał się od url, i musisz ten link wkleić w sygnaturę, to tak samo jak z suwaczkami
 
patusia44- no strasznie sie ciesze ze juz wiecie co i ze mala zdrowa.. chcialam zapytac co sadzisz o usg 4D, bo ja mam termin usg 4D na 23 stycznia czyli za tydzien i tak chcialam popytac o opinie.. dziewczynki ktore mialy prosze o opinie,, czy lekarz wtedy wszytsko dokladnie tlumaczy ??? czy mierzy itd???
 
patusia44 - gratuluję córeczki !!!:-) świetna wiadomość!
Justyna_0 - mnie też obudził dzisiaj facet, który chciał mnie udusić skórzanym pasem, natomiast przedwczoraj mój miły skądinąd wujek w śnie okazał się mordercą, który chciał zarąbać siekierą całą rodzinę ;-) Ciężko się wyspać przy czymś takim. Ciekawe skąd się biorą takie sny.

elus77 - trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku. Moja "mała" też jest duża jak na swój wiek - 617 gr w 24 tyg., ale lekarz mówił, że rozpiętość właściwej wagi jest b.duża, więc nie ma się czym przejmować

W środę byłam u gina w związku z białkiem w moczu, no i dostałam gynalgin. Na ulotce jest napisane, że nie jest to przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nie bardzo wiem czym powinnam to stosować. Niby lekarka wie co robi, ale mimo wszystko trochę się obawiam czy to nie może jakoś zaszkodzić małej. Może któraś z Was brała ten lek?
 
patusia44- no strasznie sie ciesze ze juz wiecie co i ze mala zdrowa.. chcialam zapytac co sadzisz o usg 4D, bo ja mam termin usg 4D na 23 stycznia czyli za tydzien i tak chcialam popytac o opinie.. dziewczynki ktore mialy prosze o opinie,, czy lekarz wtedy wszytsko dokladnie tlumaczy ??? czy mierzy itd???

Szczerze powiedziawszy to ja sie przygotowałam i spisałam na kartce wszystkie pomiary i oznaczenia i dopytywałam sie ale ogolnie to wszystkie te ktore mają być bedą zrobione -.Dużo pytaj by sie wywiedzieć jak najwięcej- bo pozniej jak masz filmik to łatwiej ci opowiadać rodzinie co to.
Ja jestem zachwycona- w 3d nie sposób nie sprawdzić płuci jak tylko dzidzia nie lączy nózek i nie ma pępowiny między nóżkami :-)
Natomiast w 4d widzisz twarzyczke nóżki rączki jak sie przzysłania - powiem ci ze moj mąż po raz pierwszy uczestniczył przy badaniu takiej jakośći zszokowany i dopiero teraz tak naprawdę sobie uzmysłowił- ze choć wazy 450g. to jednak juz maleńki człowieczek- strasznie przeżywał całą drogę powrotną komentował i wogóle.Niesamowite wrażenia !!! Wyoglądaliśmy dzidzięz każdej strony wkońcu to3-4d !!!
 
Dzień dobry dziewczyny
I no byłam wczoraj u mojego gine i przypisał mi antybiotyk..... wczoraj w całodobowej kupiłam od razu lekarstwa, które mi przypisał i wziełam pierwszą dawkę......... szczerze mówiąc spać było mi lepiej ale nie wiem czy mnie teraz nie łapie gorączka :-( słabo się czuje......... jejku jak ja nie lubie chorować....... chyba położe się do łózka
 
Patusia kochana ale sie ciesze:-DGratuluje dziewczynki!!!tak myslalam ze bedzie kobitka:tak:witaj w klubie mam ksiezniczek...narescie sie doczekalas:tak:Najwazniejsze ze mala zdrowa, zaraz porownam wymiary sobie swoja mala z twoja, bo masz opisane skroty a ja swoich po grecku za bardzo nie czaje:-D

Elus77 ja jestem wysoka moj maz taki jak ja, nasza corcia teraz w 23tyg i 6d jak byla mierzona wzdluz i wszerz okazalo sie ze ma juz prawie 23cm i wazy 589gram i jej udo to 4cm z czyms:szok:dorodna kobitka nam sie szykuje ma bardzo dluge sliczne nozki (po mamusi:happy2:heheh)wiec widzisz.,nie martw sie kochana niektore dzieci jak pisala patusia maja genetycznie ze szybciej rosna:-D

Pomnik nasze male sa mniej wiecej w tej samej kategori :-Dhehehe

Kochane trzymam kciuki za dzisiajesze mamusie i ich USG zeby byly zdrowe i ujawnily co maja miedzy nozkami:cool2:

Misza super ze z malenstwem wszystko wporzadku:tak:

Dziewczynki a ja mam pytanko, czy wy sie normalnie kochacie ze swoimi mezami, mam na mysli czy czesto itp. Bo gdzies wyczytalam ze jak sie skonczy 6sty miesiac trzeba sie kochac delikatnie zeby kobieta sie za bardzo nie podniecala:szok::zawstydzona/y:hehe...Ja natomiast mam duza chcice:-DStaramy sie to robic delikatnie itp i nie za czesto, zapomnialam sie spytac lekarza, niby jak ciaza przebiega prawidlowo nie ma sie czym martwic:confused:a co wy myslicie:confused::dry:
 
reklama
to są podstawowe pomiary wykonywane w badaniach usg

GS – wymiar pęcherzyka ciążowego
CRL – wymiar ciemieniowo-siedzeniowy (odległość między główką a kością ogonowa)
BPD – wymiar dwuciemieniowy
OFD – wymiar potyliczno-czołowy
HC – obwód główki
CER – wymiar poprzeczny móżdżku
FL – długość kości udowej
HL – długość kości ramiennej
APAD – przednio-tylny wymiar brzucha
APBD - wymiar przednio tylny klatki piersiowej
TAD – wymiar poprzeczny brzucha
AC – obwód brzucha.
EFW - masa płodu (obliczana na podstawie AC, BPD, FL, HC)
AFI - objetość płynu owodniowego
ASP lub FHR akcja serca płodu

Pępowina - prawidłowo zbudowana jest z trzech naczyń – dwóch tętnic i jednej żyły
Łożysko - Prawidłowa grubość łożyska mierzona prostopadle do jego płaszczyzny nie powinna przekraczać 4,5 cm. Do oceny dojrzałości łożyska stosuje się czterostopniową skalę Grannuma (0° , I° , II° , III° )

Dziewczynki mam pytanie moze stworzmy watek w którym przylepimy takie informacje jak powyzsze- dotyczace badań skrótów i w razie potrzeby kazda tam bedzie mogła zaglądnoć w razie potrzeby co wy na to ??
 
Do góry