reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Rety Dziewczyny! Wiedze że nas infekcje dopadają na całego! :no:
Krystyna 30, justa_b, Justyna_0, trzymajcie się ciepło! Szybko do łóżka! Wygrzejcie się i pilnujcie żeby gorączka się nie przyplątała! Mam nadzieje że szybko staniecie na nogi. Ja już (odpukać) zdrowieje no ale mój mąż za to zaczyna się rozkładać... Okropny sezon :-(

Iwee, Kochana, czekamy na wieści!!! Napisz koniecznie jak było na badaniu! na pewno wszytko z Maleństwem ok :tak::tak:

patusia44, czekałam wczoraj na wiadomości od Ciebie i się nie doczekałam ;-) No ale dziś widzę że wszytko w najlepszym porządku! Bardzo się cieszę! I gratuluję córci!!!!:-D:tak::tak:

Misza,dobrez, że w końcu trafiłaś na dobrego lekarza!:tak: Swoją drogą, ale uparciuch z tego Twojego Maleństwa że drugi raz z rzędu nie ujawnił swojej płci ;-):-D No ale grunt że wszytkie pomiary są dobre! Bardzo się cieszę!

Kokoszka, ja pytałam się ginekologa o współżycie w ciąży i on mówił że jesli nie ma przeciwwskazań (plamienie itp) to można do woli. Zaznaczył tylko, że nie jest to najlepszy czas na jakies eksperymenty seksualne (nie wiem co miał na myśli :sorry2:;-);-))...
 
reklama
Patusia wedlug mnie to dobry pomysl na zalozenie watku gdzie sa objasnione skroty z USG:-Dpodpisuje sie:tak:

Kochane dziewczynki ale zywo odpowiedzialyscie na temat sexu:happy2::cool2:ja tez slyszalam ze jak przebiega ciaza prawidlowo to mozna sie kochac bez problemow. Rosea kochana my tez nastepnym razem sie spytamy jak to z tym sexem:cool:Justyna_b my tez kochamy sie jak tylko mamy ochote ale wlasnie czytalam gdzies ze po 6miesiacu trzeba bardziej uwazac:dry::confused:Justyna jeszcze nigdy nie mialam grzybicy ale slyszalam ze w ciazy to czesta przypadlosc i jak slyszlalam od kolozeanek nie jest przyjemne uczucie:zawstydzona/y:Ja tez nie mam ochoty widze tylko lozko czasami wieczerem a kiedys....moglo sie:-phehe...Patusia ja tez czesto nie mam ochoty ale czesto mam "chcice",czasami mi sie nie chce bo brzuszek mi ciazy nie moge sie ulozyc itp...po ciazy napewno Ci przejdzie, chociaz kolezanka ktora urodzila teraz naturalnie mowi ze tak ja bolalo ze o sexsie przez 3miechy nie chce slyszec:szok::-D...Iwonka wykorzystuj meza poki mozna:-D

U nas kochane zaczely sie promocje i wyprzedaze wiec od wczoraj latam i kupuje cos dla mojej ksiezniczki:-Dzakupy wkleje na forum o zakupkach, jutro tez sie wybieram, chce teraz kupic wiekszosc bo jest tanio i mozna sie odkupic za pol ceny:tak:Moja mala ksiezniczka juz reaguje na swoje imie kiedy mowie do brzuszka "Mania" sie porusza!i kopie albo sie kreci:-D:cool2:Buzki kochane i pozdrowienia:-D
 
Katarzynka- dzieki, mam nadzieje ze mnie nie zlapie mocno.Czuje sie juz lepiej w wekend sie wygrzeje.Dobrze ze ty czujesz sie juz lepiej , ale jak maz teraz chory to uwazaj na siebie biedaczko ;-)

Kokoszka- fajnie ze u ciebie sie wyprzedaze zaczynaja , ja jak wrocilam z polski to tu okazalo sie ze wuprzedaze sa juz prawie na wykonczeniu, i poszlam do baby gap a tu dupa nic nie bylo :-( tak wiec czekam na majowe wyprzedaze.
A i dzieki bogu mamy Primarka a tam sa takie sliczne ciuszki dla dzieciaszkow i sa do tego mega tanie;-)

Patusiu- wiesz co mnie sie wydaje ze taki watek powstal juz dawno temu i zakladala go Madzia-singh : https://www.babyboom.pl/forum/maj-2009-f259/wyniki-usg-wilekosci-i-pomiary-19948/
https://www.babyboom.pl/forum/maj-2009-f259/karta-ruchow-plodu-przydatne-w-przyszlosci-19058/
 
Ostatnia edycja:
Katarzynka- dzieki, mam nadzieje ze mnie nie zlapie mocno.Czuje sie juz lepiej w wekend sie wygrzeje.Dobrze ze ty czujesz sie juz lepiej , ale jak maz teraz chory to uwazaj na siebie biedaczko ;-)

Kokoszka- fajnie ze u ciebie sie wyprzedaze zaczynaja , ja jak wrocilam z polski to tu okazalo sie ze wuprzedaze sa juz prawie na wykonczeniu, i poszlam do baby gap a tu dupa nic nie bylo :-( tak wiec czekam na majowe wyprzedaze.
A i dzieki bogu mamy Primarka a tam sa takie sliczne ciuszki dla dzieciaszkow i sa do tego mega tanie;-)

Patusiu- wiesz co mnie sie wydaje ze taki watek powstal juz dawno temu i zakladala go Madzia-singh : https://www.babyboom.pl/forum/maj-2009-f259/wyniki-usg-wilekosci-i-pomiary-19948/
https://www.babyboom.pl/forum/maj-2009-f259/karta-ruchow-plodu-przydatne-w-przyszlosci-19058/
niby tak istnieje cos podobnego tylko ja myslałam zeby wpisywać same wiadomosci-dotczacych badań ,- objasnienia skrutów taki słowniczek terminów
dla nas istotnych
 
patusia- no superancko...spelnilo sie... swietnie gratuluje... buzka...

elus, iwee- trzymam kciuki za badanie dajcie szybko znac co i jak....

justyna- duzo zdrowka zycze....

kokoszka- mysle ze normalnie mozesz... ja niestety nie bardzo mam zagrozona ciaze... i robimy to bardzo ale to bardzo sporadycznie... szkoda... ale jak i ja jak i maz mamy przy tym strasznego stresa... on sie czasem bardziej boji niz ja...oczywiscie w granicach rozsadku...

Moj synus dalej zdrowy... dzis poprosilam M i pojechalismy na zakupy kupilam troszke rzeczy dla malutkiej... no i oczywiscie dla Nikkiego bo by sie obrazil... ja jestem zadowolona ze spodni ciazowych...pozdrawiam serdecznie...
 
Patusia- serdeczne gratulacje, witaj w klubie majowych panieniek;-) Teraz łatwiej się kupuje rzeczy ....ja sama dziś zaszalałam i nakupiłam siatę ciuszków. Przede wszystkim kupiłam Unisex ale też znalazła się śliczna, czerwona sukieneczka.
Elus77, Iwee, Marzenko - powodzenia na dzisiejszych badaniach, dajcie znać jak najszybciej.
Misza- super że jesteś zadowolona z nowej lekarki i z maluszkiem wszystko dobrze :-)
Kokoszka, co do sexu to u mnie sporadycznie ze względu na zagrożenie. Rzeczywiście, w przypadku ciąży zagrożonej trzeba uważać, szczególnie z orgazmem :-( Ochota jest ale wykonanie nierealne...

Dziewczynki, kurujcie się kochane. Dużo zdrówka dla chorowitek.

Patusia, dobry pomysł z nowym wątkiem. Pamiętam z poprzedniej ciąży, jak Marcinkowa głowa okazywała się dużo "starsza" niż nóżki. Ciężko mi było w tym natłoku informacji w internecie wyłowić te najważniejsze. Czyli ważne są normy dla danych tygodni ale z odchyleniami od nich. Bo ja niepotrzebnie się denerwowałam i dopiero wnikliwe przestudiowanie i konsutacje z innym lekarzem mnie uspokoiły.
Co do wielkości rodziców i maluszka (w życiu płodowym) to nie zawsze jest korelacja ;-) Koleżanka ma 1,80 jej mąż 1,90 wzrostu a dzieci rodziły się długie 50 cm i z wagą ok 2,6 kg.
 
Dzięki dziewczyny za dobre słowa :-D
Powiem wam, że ze dwa razy przysnęłam dziś za dnia i może mi to pomogło, dużo lepiej się czuje, a przede wszystkim zaczynam normalnie oddychać......... już po dniu kuracji tym antybiotykiem widac poprawę, po trzech będe zrdowa jak rydz :-)
Mam do was jeszcze pytanko :sorry: może to głupio zabrzmi, ale ruchy waszych dzidzi są mocno wyraźne, jak je czujecie ? I czy wasi mężowie mogą już poczuć te ruchy ? Mój mąż niecierpliwie czeka na nie :laugh2: ja czuje je bardzo delikatnie, on wcale
 
Justa wszystko zależy od ułożenia maluszka. Moja córcia kopie niemiłosiernie i mąż już od jakiegoś czasu czuje a dodatkowo to widać. Ale jak mała odwróci się pleckami na zewnątrz a nóżkami do środka mojego brzuszka to czuję tylko przesuwanie. Generalnie dużo zależy od tego gdzie masz zlokalizowane łożysko. Jeśli na ścianie tylniej macicy to ruchy możesz czuć wyraźniej i łatwiej je odczuć otoczeniu. Nie martw się, za jakiś czas mąż napewno je też odczuje.
 
reklama
Ja już po wizycie u lekarza. USG nie miałam robionego, bo położna zapisując mnie coś "pokopała" i żeby mieć robione USG w tej pracowni, w której robione jest 3D/4D to musiała bym mieć wizyte we wtorek, a w piątki inny lekarz tam przyjmuje (bo robią tam też inne badania nie tylko ginekologiczne) i nie za bardzo można było tam dziś pójść. Tak, więc na USG idę we wtorek na 13.00. Dziś miałam tylko wizytę i badanie. I okazało się, że miałam skurcze. Rzeczywiście od poniedziałku pobolewał mnie czasami tak dziwnie brzuch, jak by kolka mnie łapała, ale nie wiedziałam, że to mogą być skurcze. No i dostałam L4. Na razie do 5 lutego, potem zobaczymy co dalej. Mam odpoczywać i aplikować sobie tabletki dopochwowe. Mam nadzieję, że wszystko się unormuje i chociaż na L4 chętnie posiedze sobie i odpoczne to wolał bym, żeby tych skurczy więcej już nie było.
 
Do góry