reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Cześć dziewczynki!!!
Właśnie wróciłam z wizyty u położnej. Tylko pomacała mi brzuszek, zmierzyła ciśnienie i powiedziała, że wszystkie wyniki badań krwi mam w porządku. Pobrała też krew na badanie w kierunku zespołu Downa i innych dwóch chorób (ale nie wiem jakich).
Paula, Kokoszka i Maja33- ja też mam USG 19.12. Będe już w Polsce i wybieram się do mojego ginekologa :tak: Coś czuje, że sie dowiemy płci. W pierwszej ciąży ten sam ginekolog "odkrył" synka na pierwszym USG w 12. tygodniu. Ale jak nie tym razem to nastepne USG mam już w Anglii 12.01.
Madzia84- fajnie, że się odezwałaś. Pisz częściej. Mam nadzieję, że teraz to już u Ciebie będzie tylko lepiej. Wierze w to.
Sheepy- dla mnie to obojętne czy forum jest otwarte czy zamknięte, ale jeśli komuś lepiej żeby było zamknięte to też jestem za. :tak:
Trzymajcie sie ciepło dziewczynki. Lece po synka do szkoły.
 
reklama
Witajcie dziewczynki kochane, już się za Wami stęskniłam przez te parę dni... mam nadzieję, że się nie martwiłyście o mnie. ;-)
Tyle się tu wydarzyło... aż ciężko nadrobić!

Liliann, wracaj szybko do zdrowia - dobrze, że masz na tym świecie tyle osób (małych i dużych), które Cię kochają i ślą w Twoją stronę pozytywną energię. Dzięki temu łatwiej znieść taką szpitalną znieczulicę. Poza tym, kochana, masz nad szpitalniakami sporą przewagę - w końcu w Twoim ciele są jeszcze 2 inne ciałka!:tak:
Aha, no i masz NAS! :tak::tak:

Sheeppy, Ty też się trzymaj i faktycznie szukaj pomocy gdzie się tylko da. Na pewno wszystko się ułoży. A z tym plamieniem lepiej idź do szpitala, niech chociaż sprawdzą o co chodzi.

Magda84, fajnie że do nas zajrzałaś. Mam nadzieję, że już lepiej się czujesz... Życzę Ci, żeby KTOŚ wynagrodził Ci te złe dni, które Cię teraz spotykają. Pozdrawiam ciepluteńko.

Katarzynka83, a jak tam u Ciebie w pracy? Poprawiło się coś?

U mnie nic się nie zmieniło, poza tym że:
- od dwóch dni czuję wyraźnie ruchy maleństwa, nie są to póki co "kopniaczki", ale mam wrażenie czasami że połknęłam węgorza, który teraz wierci się w moich jelitach... :-D
- w lutym ja i moje kochanie powiemy sobie "Tak", w poniedziałek byliśmy w urzędzie po odpisy aktów urodzenia, w następny poniedziałek rezerwujemy termin. :-):-):-)
- w niedzielę byliśmy w Ikei (i wielu innych sklepach), mamy upatrzone łóżeczko za 99 zł, zwykłe najzwyklejsze drewniane szczebelkowe. Zakup wózka planujemy na kwiecień, a w styczniu będziemy odnawiać pokój, który odtąd z dumą nazywamy "Dziecinnym".

No to tyle. Pozdrowionka dla wszystkich, plus dodatkowe uściski dla Okruszka.emi, która jest naszą forumową dobrą duszą, a poza tym natchnęła mnie pomysłem na zrobienie domowej pizzuni (mniam mniam).
 
Dziewczyny a ja mam do was pytanko. Bo w piątek jadę oglądać rzeczy dla malucha i może coś kupie tylko mam dylemat na jaki rozmiar, bo dla mnie jak i męża te 52 lub 56 po narodzinach było za małe ;-) obie mamy miały problem ja się urodziłam kloc bo 60 cm 4200 a mąż 59 ale chudzinka bo coś koło 2500 - moja mama ma lepsza pamięć;-) I nie wiem co robić bo jest duże prawdopodobieństwo, że nasze małe też będzie duże:szok: i mam dylemat
 
Czesc dziewczyny :-)
W sumie nie jestem tutaj dlugo, ale uwazam ze to calkiem niezly pomysl z tym zamknietym forum. Jest wiele takich spraw o ktorych nikt spoza forum nie musi wiedziec. Mam nadzieje, ze tez bede mogla wtedy zajrzec :-D
Do tej pory nie pisalam czesto, i chcialabym bardzo aby to predko sie zmiel=nilo, ale od jutra chyba zaczniemy sie z M przeprowadac, do wtorku przyszlego tygodnia musimy nasze obecne mieszkanie miec juz puste, bo bedzie kontrola koncowa :angry:
16-12 idziemy na kolejna kontrole do poloznej i jak dzidzia dobrze sie ulozy to juz bedziemy wiedziec czy to czhopczyk czy dziewczynka :-D a jak nie to 19-12 idziemy na badania do szpitala i wtedy juz napewno bedzie wiadomo :-D:-D
A i mam pytanko powiedzcie jak ma dodac suwaczek bo nie mam pojecia :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Nie znam Was jeszcze wszytskich, wiec zycze wszystkim duzo duzo zdroweczka :*
 
ja też tu jestem nowa na tym forum i również jak wy mam termin na maj- i tak samo jak wy chciałabym sie podzielić z innymi mamami moimi troskami i szcześciem. Niestety troszke poźniej niż wy znalazłam to forum heh.Nie przeczytałam całej historii tego forum więc nie znam was jeszcze ale mam nadzieje,że ten fakt nas początkujących nie dyskryminuje by należeć i pisać i poznawać inne mamsie które służą radą czekam na waszą odpowiedz mamy któresą tu dłużęj ode mnie
Choć was jeszcze nie zdążyłam poznac śle pozdrowionka
 
kasica- ja mysle ze skoro maz i ty byliscie duzy przy porodzie to moze dzidzia tez chociaz nie mam pojecia czy to jest genetyczne ja urodzilam sie z waga 3200 moj maz 3700 a corke 2864 i w ciagu doby spadla jeszcze 200gram takze nie wiem a moze na wszelki wypadek tych malutkich po trzy np trzy spioszki i wystarczy a wiekszych wedlug uznani, bo przeciez w razie czego bedzie mogl maz dokupic a pozatym myslalyscie o tym ile dostaje sie w prezencie??? ja dostalam cala tone i wlsciwie jak ktos odwiedza malucha to zawsze przynosi slodkie prezenty :-D

bazylia-GRATULACJE - ruchow maluszka super, no i juz niedlugo powiecie soie tak slodko:-)

ja gotuje obiadzik mam straszna ochate ciagla na ziemniaczki codzienie bym je jadla albo frytki:-D no i juz kiszonce czekaja kurze juz nie moge sie doczekac wlasnego obiadku hahaha
 
O dodawaniu suwaczków:

DODAWANIE SUWACZKÓW
Jak zrobić suwaczek odliczający wiek naszego dziecka korzystając z najpopularniejszego chyba serwisu z suwaczkami - Lilypie.com

Krok 1: Wybierz tło swojego suwaczka. Do wyboru masz różne tła - kwiatowe, rysunkowe, pastelowe itp. Następnie kliknij na "Step 2"

Krok 2: Na tej samej zasadzie wybierz wskaźnik (dzidziusia) i przejdź do "Step 3"
Krok 3: Tutaj wpisujemy wszystkie dane które będą na suwaczku:
1). Wybieramy datę urodzenia dziecka
2). Wybieramy przeźroczyste tło
3). Wpisujemy tekst po którym wyświetlać się będzie wiek dziecka (np. "Nasza corcia ma juz") (bez polskich znaków!)
4). Możemy wpisać też tekst który wyświetli się NAD suwakiem (np. "NASZE KOCHANE SLONECZKO :)" ) (bez polskich znaków!)
5). Możemy dodać zdjęcie dziecka wskazując plik na naszym komputerze (maksymalnie 100kb i 600pikseli wielkości)
6). Zatwierdzamy tworząc nasz suwaczek, albo cofamy się jeśli chcemy coś poprawić.


i już możemy podziwiać efekt :-D


Następnie kopiujemy tekst z ramki zaznaczonej na czerwono.
Wchodzimy w "Panel użytkownika" (patrz: DODAWANIE AVATARÓW), dalej w "Edytuj Podpis" i tam go wklejamy w okienko wiadomości.



Gotowe! :-D
 
Dziewczyny a ja mam do was pytanko. Bo w piątek jadę oglądać rzeczy dla malucha i może coś kupie tylko mam dylemat na jaki rozmiar, bo dla mnie jak i męża te 52 lub 56 po narodzinach było za małe ;-) obie mamy miały problem ja się urodziłam kloc bo 60 cm 4200 a mąż 59 ale chudzinka bo coś koło 2500 - moja mama ma lepsza pamięć;-) I nie wiem co robić bo jest duże prawdopodobieństwo, że nasze małe też będzie duże:szok: i mam dylemat
Moim zdaniem dobrze kupic chociaż pare rzeczy na 56cm. Jak urodził sie synek to mimo, że miał 56 cm to wszystkie ubranka w tym rozmiarze były na niego za duże.
Mnie to osobiście denerwowało, szczególnie jeśli chodzi o śpioszki w których pływał.
 
reklama
Sheeppy mi rowiez podoba sie Twoj pomysl jezeli chodzio zamkniete forum.
wszystkie majoweczki wklejcie swoje zdjecia brzuszka:)
 
Do góry