reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Hej wam. Ja już po śniadanku.
Właśnie przyszła do mnie nastepna paczka z allegro z rzeczami dla maluszka. Stwierdzilam ze jak nie moge isc do sklepu i kupowac buszowac i szukac gdzie lepsze gdzie taniej to sklep przyjdzie do mnie. Bo na propozycje meza ze sam pojedzie i kupi z listy stwierdxzilam ze nie ( wezmie to co mu podsuna pod nos sprzedawcy za nie wiadomo jaka cene gdzie tansze moze byc lepszej jakosci.
Confi co do aktywnosci maluszka to moja druga polowa sie smieje ze on nie wie kiedy juz jest dla mnie dobrze. Bo jak za bardzo kopie to sie zloszcze ze mnie juz pecherz boli i mu marudze, a znowu jak nie kopie to sie na zapas martwie.
 
reklama
dzięki Dziewczyny za poradę :-D

piłam ciepłe mleko, jadłam migdały - i nic... zgaga po chwili znowu paliła... Jadłam nawet zupki chińskie (na szczęście tylko 2)- mojej przyjaciółce bardzo pomagały..
Staram sie wystrzegać wszelkich leków... Nawet jak mam skurcze - nie stosuję na obolałe po nich łydki żadnych maści.. Ale chyba rzeczywiście przejdę się do swojej apteki i podpytam :-)
Ja też nie jestem zwolenniczką brania leków w ciąży i właściwie do tej pory nic nie brałam (poza luteiną), ale zgaga chyba rzeczywiście jest czymś okropnym (nie wiem, bo nigdy w życiu jej nie miałam). A co tego Ranigastu to znalazłam ulotkę z tego, który mój mąż bierze i tam pisze, że w ciąży należy poradzić się lekarza. Ale to jest taki silniejszy Ranigast 150 na recepte, a bez w aptece można kupić 75, więc może tam coś innego pisze.
 
patusia- sama zerknelam co tam za cuda sprzedajesz, nie no rewelka twoj maly to musisl wygladac bosko, maly przystojniaczek, az szkoda ze ja nie mam synka bo chyba bym wszytsko odkupila od ciebie :), masz kochana guscik, juz sobie wyobrazam jak wystroisz swoja emilcie, a ten pajacyk z misiem to moglas zostawic dla malej, taki unisex a slodziasny ze nie wiem :)

kokoszka- to super, ze z corcia wszytsko wporzadku :), a o kilogramy sie nie martw po twoich zdjeciach w ogole nie widac zebys byla grubaskiem :), u mnie brzusio tez malutki. Najwazniejsze ze ty i twoja corcia czujecie sie super......

imagination- super, brzusio ale twoj tomus/majeczka bedzie mial foteczek w brzusiu u mamy :)

also- ojejka kochana, strsznie mi przykro z powodu twojej mamy. I jeszcze malutka masz siostrzyczke, biedne dziecko, wcale ci sie nie dziwie, ze jest ci ciezko, i tak jak piszesz jej bedzie najciezej :( to bardzo smutne, ze zycie jest takie. No i ten cholerny rak, na ktorego nikt nie wymyslil skutecznego leku!

barmanka79- ja tez tak mam czasami, i musze sie polozyc to oslabienie organizmu.

aneteczka- oj kochana to mialas niezle nerwy, wcale ci sie nie dziwie, ja tez jestem taka ze zaraz mam czarne mysli! Ci faceci sa czasami tacy nieodpowiedzialni

krystyna30- nie martw sie na pewno z maluszkiem wszytsko wporzadku :), ja tez mam malutki brzusio a moj klopsik rosnie z tygodnia na tydzien, przez 2 tyg,- 200 g, a po brzuszku naprawde nie widac, jak mowie komus ze mam termin na maja to sie dziwia, ze nie mozliwe

confi- u mnie kochana to byla jednak kwestia kamieni ehhh, ale to rodzinne, a pozatym lekarz kazal mi spoac na lewym boku, bo lewa nerka jest spoko, ale w prawej mam lekki zastuj moczu, i czesto kazal mi przy ogladaniu tv , czytaniu przybierac pozycje taka na czworaka!
 
Marzena na zgage polecam lek bez recepty GEALCID do ssania. lub w plynie. mnie tam pomagal w pierwszej ciazy a w tej odpokac jeszcze az tak drastycznie nie bylo. Ja tez bym najchetniej nie brala lekow a tu jak nic musze brac szesc zlotych srodkow dziennie, a na poczatku ciazy to samo duphaston, kaprogest i inne jakies tam. Kiedys sie zastanawialm czy naprawde musze tyle ich lykac ale doszlam do wniosku ze wole nie sprawdzac co sie stanie jak nie bede ich brala. :-)
 
Dziewczynki, bardzo Wam dziękuję za wsparcie, nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy.

Zgagę mam codziennie, obojętnie co bym nie zjadła. Od kilku dni jest nie do wytrzymania. Wcześniej to też przede wszystkim po sokach przecierowych, typu Kubuś miałam zgagę. A krew z nosa też mi czasami rano leci.
 
Hej mamusie,

U mnie znowu pada przez ostatni czas mysle ze mieszkam w Polsce a nie w Grecji:crazy: rano bylo sloneczeko wiec dostalam POWERA i zaczelam sprzatac i po 2h znowu przyszly chmury i teraz pada:dry:a ja pranie zrobilam ale naszczescie tam gdzie jest deszcz nie dociera:baffled:

Misza moj maz tak sie zaoferowal jak zobaczyl mala ze gadal jak potluczony:-Daczkolwiek milo mi bylo...w maju sie dowiemy jak bedzie mala ostatecznie wygladac, ale juz mi wczoraj mowil jak pojdziemy 11.03 na wizyte tez nam niech zrobi 3D lekarz:nerd:hehehe....Mysle ze do 3600 mala dociagnie ja tyle mialam i maz:tak:

Aga k_m mowia ze jezeli masz zgage w ciazy to dziecku wloski rosna:-Dwiec moze akurat prawda ze twoje malenstwo wypuszcza pierwsze wloski, ja wogle nigdy nie mialam zgagi i nawet nie wiem jak ona wyglada:dry::confused:jak bede ja miala to sie zdziwie...hehe.

Also strasznie mi przykro z powodu straty mamusi, napewno to bardzo ciezkie:-(ale 3maj sie kochana i mysl pozytywnie i o swoim malenstwu!!!

Ankzoc ciesze sie ze za rowno u Ciebie jak i u mnie nasze corcie sie dobrze czuja i sa zdrowe to najwazniejsze:-D

Kochane tak szybko te nasze maluszki rosna a zwlaszcza teraz w ostatnich miesiacach...U mnie dzisiaj corcia spokojna pewnie ja ukolysalam do snu jak sprzatalam...teraz jednak sie obudzila i troszke zaczela fikac:-Dpozrowienia mamusie
 
kokoszka- u nas sloneczko to teraz wiesz sporadycznie sie pojawia, ale kochana ty w lato go bedziesz miala tyle, ze my tylko mozemy pozazdroscic, a u nas sama wiesz jak to z ta pogoda :(
 
Ankzoc - dziekuje:zawstydzona/y: mi tez sie strasznie podobają:-)- ale ich jest o wiele wiele wiecej - kurcze przydała by sie mamuska ktora by zechciała kupic wszystko bo oprucz tego jest masa śpioszków pajacow i jeszcze kilka kompletow - no a jeszcze ubranka od 74- 86 ktorych nie zdązyłam sfotografować no masa - szalałam z cciuszkami na maXa :-);-)
A co do kombinezoniku to sie raczej nie przyda w maju bedzie ciepło a na jesień bedzie za malutki - idealny dla dzidzi z Marca, lutego, stycznia - no i z jesieni.
jak sie czujesz dzisiaj kochaniutka ??
 
reklama
patusia- ja już lepiej, najwazniejsze, ze psychicznie juz odpoczelam troche bo nerwy byly niesamowite, tak wlasnie sie zastanawiam jak ja was nadrobie ehhh w niedziele jade do babci w odwiedzinki , wiec pewnie wroce wieczorkiem a w poniedzialek szalenstwo zakupowe, juz nie moge sie doczekac, pewnie zwariuje!
:rofl2:
 
Do góry