reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

hej
ja slyszalam ze czekolady nie powinno sie za duzo jesc a zwlaszcza gorzkiej bo ma podobne dzialanie jak kawa czy gorzka herbata...dosc silnie dla malucha i zbyt duze ilosci nie sa wskazane......ale z umiarem mysle wszytskiego mozna probowac;-)
 
reklama
a ja dziewczyny przed ciaza wcianalm mnostwo czekolady, wafelkow itd, moj dzien rozpoczynalam od slodyczy, a teraz wrecz odwrotnie nie mam ochoty na slodycze, nie mowie ze calkowicie stronie od nich, ale jem naprawde w malych ilosciach. W ogole jakos nie mam na nic zachcianek :)
a jutro mam badanie tej krzywej cukorwej ehhh, ale idziemy razem ze szwagierka wiec bedzie nam razniej :)
 
Tikanis - bardzo ładne zdjęcia, śliczna z Ciebie mama. A jaka pamiątka :-)
Okruszku - o Liliann pamiętamy i nie zapomnimy ani o niej ani o jej maleństwach. Przekaż jej pozdrowienia, zresztą pewnie to robisz :-)
Ula 28 - stopień przeżywalności takich maleństw wygląda w Polsce troszkę inaczej a dodatkowo dochodzą też warunki lokalizacyjne. Ale generalnie jest coraz lepiej niż, dzięki rozwijającym się ośrodkom specjalistycznym oraz nowemu sprzętowi.
Aga_k_m - ja bym padła w pracy jakbym miała takie jedzonko. Generalnie tak się odżywiałam jak byłam na diecie ale w ciąży to stanowczo za mało. A już po jabłkach to mi tak apetyt rośnie ;-)

Nie wiem ile teraz przytyłam, jutro idę do lekarza, miesiąc temu było 3,5 kg na plusie zobaczymy teraz będzie. Mała rośnie, mi brzuchol też więc liczę że z 3-4 kg może być więcej.
 
Aniu77 - z mojego śniadania zostały mi właśnie tylko te 2 jabłka;-) czuję, że zbunkrowane w lodówce serki pójda w ruch ok. 13:00 :-D pocieszam się tym, że wieczorami nie chce mi się jeść...
 
hej
jak ktos jest szczuply to powinien wlasnie wiecej przytyc niz ten o normalnej wadze lub nadwadze dla zdrowia malucha i swojego bo potem moze byc problem zarowno i z pokarmem.
ale w praktyce i tak jest na odwrot.
Ja tez nie chce przekroczyc 15 ale ciezko bedzie ...u mnie waga na okolo 10kg sie zatrzymala juz od miesiaca lub dwoch nawet.ale zaczelam cwiczyc moze dlatego.
Ja mysle ze to ile sie przytyje nie wpływa na jakosc pokarmu z oliverkiem miałam 9kg na plusiku w dzien porodu- a pokarm miałam bardzo syty i tłusty- mogłabym zaspokoić 10 noworodkow tyle tego było- teraz wezme ze sobą woreczki i bede mrozic w szpitalu mleko przyda sie- gdy tylko otworzę mleczarnię pełną para jak ostatnio:-):-):-).
A Oliverek przybierał dużo 3100g. wazył jak miał tydzień ,1,5miesiaca-5g., 3 mce-7g., 4,5mca-8,6kg., 6mcy-9,6kg- praktycznie na cycusiu do 6 miesiaca
 
hiiiiii z ta mleczarnia to niezle:)
zastanawiam sie jak u mnie bedzie ?biust mi urosl do rozmiaru E ale to nie ma wplywu ponoc na ilosc mleka czasem mniejszy biust a ma wiecej....
chcialabym miec wystarczajaco dla naszej niuni;-)
 
a ja dziewczyny przed ciaza wcianalm mnostwo czekolady, wafelkow itd, moj dzien rozpoczynalam od slodyczy, a teraz wrecz odwrotnie nie mam ochoty na slodycze, nie mowie ze calkowicie stronie od nich, ale jem naprawde w malych ilosciach. W ogole jakos nie mam na nic zachcianek :)
a jutro mam badanie tej krzywej cukorwej ehhh, ale idziemy razem ze szwagierka wiec bedzie nam razniej :)
Przynajmniej nie bedzie ci sie nudzić kochana , ja sie wysiedziałam troszkę i wynudziłam strasznie:-):-):-)
 
Misza- mi ostatnio zaparcia mineły - zaczełam brac zelazo i rozwolnienia dostałam :-) :-) :-)
Skurcze łydek męczą mnie nadal, ale przynajmniej z tym sie poprawiło- a co do mojej wagi tosie nie przejmuje az za nad to nią. juz sie nie moge doczekać maja.
Maleńka tak fantastycznie kopie i wypina- , kurcze i jak brat podłazi pod zebra co troszke boli jak sie siedzi :-)
 
Oj dziewczyny ale smaka robicie a ja tu mam stosować dietę cukrzycową. Już po kilku dniach zaczynam mieć kryzys, mam wrażenie że jestem cały czas głodna bo to co jadam wogóle mi nie smakuje. Brakuje mi cukru:-(
 
reklama
Jak ja Wam zazdroszczę tych kopniaków :happy:
Moja Niunia od samego początku jest bardzo spokojna (oczywiście na usg wygląda to zupełnie inaczej - tam to czyste akrobacje odstawia) i nie mogę się już doczekać silniejszych odczuć z wewnątrz brzuszka :happy:
 
Do góry