reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

niom - a ja przez ten wymysł mojej lekarki z dietką, przerzuciłam się na kisielek z owocami - i tak np. wczoraj jadłam truskawkowy kisiel z mrożonymi owocami. Po dużej salaterce inne smakołyki mnie już nie kusiły ;-) Polecam :-)

Oczywiście nie wyeliminowałam do "0" chlebka - dzisiaj do pracy zabrałam z sobą małą kanapeczkę, 2 jabłka i "szybki" budyń.. Do 16:00 musi wystarczyć :-)
 
reklama
Witam wszystkie Mamusie

Liliann dochodzi do siebie po cc. Odwiedza swoje Księżniczki, ale lekarze wciąż określą ich stan jako "zły"....więc nie zaprzestawajcie modlitw....i pamiętajcie o Liliann i jej Córciach...Wiem, że ona teraz bardzo potrzebuje wsparcia i nadziei....jest jej niezwykle ciężko przez to przejść...

Tikanis
bardzo ładne te zdjęcia....piszesz, że amatorskie, ale w każdym z nich jest to coś...i o to chodzi :-) Jak będziecie powtarzać z M co miesiąc taką sesję, to zobaczysz wielką różnicę w wielkości brzuszka...na pewno warto zatrzymywać takie chwile...GRATULUJĘ!!! :-D Śliczna mamusia!!! :-D

Katarzynak nie zamartwiaj się niepotrzebnie, może Maleństwo tylko się obróciło do wewnątrz...Pójdź do lekarza, by uspokoić swoje myśli...i ciesz się tymi pięknymi chwilami w ciąży....Wszystko z pewnością jest w porządku...ale na pewno warto dla siebie pójść zbadać i usłyszeć te dobre wiadomości.:tak:

Ja z kolei swojego Synusia czuję bardzo wyraźnie. Bryka i fika przez ostatnie dni bardzo często....Do niedawna miał swoje pory...a teraz często mnie zaskakuje...a już najbardzie w nocy....:baffled: Ciekawe co to będzie po porodzie....aż się boję...

Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia!!! :-D
 
niom - a ja przez ten wymysł mojej lekarki z dietką, przerzuciłam się na kisielek z owocami - i tak np. wczoraj jadłam truskawkowy kisiel z mrożonymi owocami. Po dużej salaterce inne smakołyki mnie już nie kusiły ;-) Polecam :-)

Oczywiście nie wyeliminowałam do "0" chlebka - dzisiaj do pracy zabrałam z sobą małą kanapeczkę, 2 jabłka i "szybki" budyń.. Do 16:00 musi wystarczyć :-)
kurcze dziewczyno napewno bym nie wytrzymała do 16- kochana pomysl o twarożku chudym i ja zawsze jem to z pomidorkami- wiem ze o tej poze ciezko o smaczne ale czasem udaje mi sie kupic te koktajlowe sa swietne :-)
Tez ostatnio mnie przeraziła moja waga-w3 tyg 2kg :szok:- lekarz powidział ze przez wodę ktora mi sie zatrzymuje w org. mam nadzieje ze ma racje bo nie chce przekroczyc 10 kg do porou za bardzo:-)
 
kurcze dziewczyno napewno bym nie wytrzymała do 16- kochana pomysl o twarożku chudym i ja zawsze jem to z pomidorkami- wiem ze o tej poze ciezko o smaczne ale czasem udaje mi sie kupic te koktajlowe sa swietne :-)
Tez ostatnio mnie przeraziła moja waga-w3 tyg 2kg :szok:- lekarz powidział ze przez wodę ktora mi sie zatrzymuje w org. mam nadzieje ze ma racje bo nie chce przekroczyc 10 kg do porou za bardzo:-)


Patusiu - twarożek czeka na mnie w domciu :-) a tu w pracy mam jeszcze w lodówce 2 serki w razie napadu głodu (Frutica z Bakomy - truskawka).
Widzisz - ja 04.02. miałam juz 9 kg na plusie (i to w przeciągu 2 miesięcy, bo do grudnia waga stałą w miejscu) , więc może rzeczywiście pora się ograniczyć (chciałabym zamknąć się w 15kg na plusie, ale to nie będzie latwe..);-)
A TY chuderlaczku nie przejmuj się - w III trymestrze ponoć już się mniej tyje (ja w każdym bądz razie na to liczę:-D) - a Twoje 10 kg do porodu jest naprawdę godne pozazdroszczenia :-)
 
hej
jak ktos jest szczuply to powinien wlasnie wiecej przytyc niz ten o normalnej wadze lub nadwadze dla zdrowia malucha i swojego bo potem moze byc problem zarowno i z pokarmem.
ale w praktyce i tak jest na odwrot.
Ja tez nie chce przekroczyc 15 ale ciezko bedzie ...u mnie waga na okolo 10kg sie zatrzymala juz od miesiaca lub dwoch nawet.ale zaczelam cwiczyc moze dlatego.
 
hej
jak ktos jest szczuply to powinien wlasnie wiecej przytyc niz ten o normalnej wadze lub nadwadze dla zdrowia malucha i swojego bo potem moze byc problem zarowno i z pokarmem.
ale w praktyce i tak jest na odwrot.
Ja tez nie chce przekroczyc 15 ale ciezko bedzie ...u mnie waga na okolo 10kg sie zatrzymala juz od miesiaca lub dwoch nawet.ale zaczelam cwiczyc moze dlatego.

jak możesz - napisz coś więcej o tych ćwiczeniach :happy:
 
tikanis- fajne zdjecia :)

imagination-- kochana pewnie na nastepnej wizycie upewnisz sie juz co do plci maluszka, troche cierpliwosci, kiedyt masz nastepna wizyte??

ladygab- mi tez sie podobaja, no i tak jak piszesz nie sa drogie, ale ci zazdroszcze tych zakupów, ja wybieram sie za tydzien na zakupy do gdanska juz nie moge sie doczekac. moj maz tez tylko na rozowe ciuszki patrzy dla naszej malej :)

krystyna30- gratuluje studnióweczki

patusia- kochana, al teraz to norma, ze 2 kg, mamy przybierac na wadze, ja ide w piatek do lekarza i tez sie boje jak tam moja waga
 
HEJ
JA MYSALE ze moja mala to bedzie gimnastyczka tak sie przeciaga,rozciaga:)...troche po tatusiu i do tego jest dosc dluga tez po tatusiu:)
ale ja to uwielbiam czuje sie jakbym miala wewnetrzny masaz!!lubie jak przeplywa z miejsca na miejsce.....czkawka jest mniej przyjemna ale teraz jakos rzadziej ja czuje na pocztaku jak zaczelam czuc ruchy to duzo wiecej bylo ich..;-)
pozdrawiam
 
reklama
witam Was wszystkie mamusie :-)

krystyna30- gratuluję studniówki :tak: ja też niedawno ją obchodziłam a tu juz mam 82 dni do finiszu ... teraz to naprawde mamy z górki...:tak:
co do wagi to ja mam +5 kg :tak: było +6, ale nie wiem co się z tym jednym kg stało:confused:

okruszku.emi- poniżej przesyłam tekst/dane z innego forum: dla naszej LIlian i dla nas ... dla pozytywniejszego myślenia:tak:

"...fragment z książki Tracy Hogg "Język niemowląt":
Przeżywalność noworodków przedterminowych
Tygodnie liczone od OM:
23 tyg. 10-35%
24 tyg. 40-70%
25 tyg. 50-80%
26 tyg. 80-90 %
27 tyg. ponad 90%
30 tyg. 95%
34 tyg. ponad 98%
Szanse przeżycia rosną w tempie 3-4% na dzień między 23 i 24 tyg. oraz 2-3% na dzień między 24 i 26 tyg. Po 26 tygodniach wskaźnik przeżywalności jest już wysoki i jego dzienny wzrost przestaje mieć istotne znaczenie...."

ktoś dalej napisał, że to nie są dane na Polskę, ale właśnie podobno w Polsce te dane są jak najbardziej miarodajne ... a to dzięki WOŚP:tak:

dla czekoladowych mamuś- słyszałam, że jeśli chodzi o chęć na czekoladę to tak naprawdę chodzi o magnes ... najwięcej jest go w gorzkiej czekoladzie:tak: takiej 70% . ja osobiście za gorzką nie przepadam :baffled: ale teraz staram się ja wcinać po kawałeczku :tak:...

aga_k_m- budyń powiadasz .... mniam, ale mi smaka narobiłaś :-p
 
Do góry