reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Imagination jezeli chodzi o facetow oni to maja intuicje pleminikowa (hehe):szok: moj maz zwatpil w 17tygodniu i powiedzial na 100% bedzie dziewczynka i jak szlam w 20 tygodniu na USG lekarz mowi ze dziewczynka (mala otworzyla nozki, gin zrobil zdjecie):-DWiec chyba faceci znaja swoje plemniki...hahahaa.....:rofl2:albo sa bardzo zgodni....:tak:
 
reklama
hehehe a to Ci dopiero :-) ciekawe czy rzeczywiście mają 'łączność' z plemnikami i mogą nimi 'sterować' :-) U mnie pewnie też się potwierdzi, choc zobaczymy.
T mnie wygania (nawe bym zaplacila) do normalniejszego gina na usg, tylko po to by poznac plec... A co ja poradze, ze Dzidz sie zakrywa? Przeciez nie wejde do brzucha i nie rozloze Mu nozek ;-) T juz zwątpił w to co będzie... I mowil "Nie kupuj rzadnych rzeczy, bo jak będzie jednak Maja, to będziemy miec mase ciuszkow, a Ty niepotrzebnie wyasz kase" I bądź tu babo madra :oo:
Jakie miłe kuksańce dostaję od Szkraba:-D chyba wygania mnie do snu:-D dzis rano o 9 jak zaczął szaleć, to wiedziałam, ze pora wstać i dać Dziecku jeść:-D zjadlam i spokoj hehehe:-D:-D:-D
 
kasica, mela- dzieki kochana za odpowiedz:-D

a ja dzis bylam u gina,, wyniki wszytskie w normie oprocz hemoglobiny , hematokrytu i czerwonych krwinek,,, ale nic na to nie powiedzial.. wiem ze wiecej trzeba pic soku np z czarnej porzeczki... cisnienie w normie,, serduszko malenstwa 154 uderzen na minute,, i dostalam antybiotyk na ten cholerny kaszel.. moze wkoncu mi przejdzie ten okropny kaszel... czytalam ze jest bezpieczny a ufam mojemu ginowi wiec smialo go biore i wierze ze tym razem do niedzieli powinno mnie puscic... oby...:-(
 
Imagination u tego zwykłego gina do ktorego uczęszczam nie dostaje zdjęć, i też robi skromniutkie pomiary jak u ciebie kochana - dlatego sie zdecydowałam na 3-4d by wszys
tko ,dokładnie sprawdzić czy jest wporządku.
Kurcze jestem ciekawa cowkońcu bedzie u ciebie dziewuszka czy chłopczyk.
Moj gin powiedział ,że około 30 tyg. coś moze powie na temat płuci- więc sie cieszę ogromnie ,że podczas 3-4d sie okazało ,żedziewczynka i mam dużą pewność ,że bedzie Emilka
 
kasica, mela- dzieki kochana za odpowiedz:-D

a ja dzis bylam u gina,, wyniki wszytskie w normie oprocz hemoglobiny , hematokrytu i czerwonych krwinek,,, ale nic na to nie powiedzial.. wiem ze wiecej trzeba pic soku np z czarnej porzeczki... cisnienie w normie,, serduszko malenstwa 154 uderzen na minute,, i dostalam antybiotyk na ten cholerny kaszel.. moze wkoncu mi przejdzie ten okropny kaszel... czytalam ze jest bezpieczny a ufam mojemu ginowi wiec smialo go biore i wierze ze tym razem do niedzieli powinno mnie puscic... oby...:-(
ja tez mam wlasnie spadek tam gdzie Ty w badaniach, Wizyta w poniedzialek, ciekawe co mi powie.
Imagination u tego zwykłego gina do ktorego uczęszczam nie dostaje zdjęć, i też robi skromniutkie pomiary jak u ciebie kochana - dlatego sie zdecydowałam na 3-4d by wszys
tko ,dokładnie sprawdzić czy jest wporządku.
Kurcze jestem ciekawa cowkońcu bedzie u ciebie dziewuszka czy chłopczyk.
Moj gin powiedział ,że około 30 tyg. coś moze powie na temat płuci- więc sie cieszę ogromnie ,że podczas 3-4d sie okazało ,żedziewczynka i mam dużą pewność ,że bedzie Emilka
No wlasnie... Najlpeij byloby zrobic 3d... ale jest drogie. I ak musialabym jechac do Lodzi, no i wydac blisko 300zl :-( Kurde, ze tej kasy nie mam, bo bym nie patrzyla na nic i pojechala, ale szkoda mi tych 300zl...:-(
 
kasia1208 - super wyniki, wszystko w normie;

normy są takie dla testu z glukozą:
50g (test przesiewowy) na czczo poniżej 99 mg/dl (chociaż niektórzy lekarze zalecają żeby w ciąży było ponizej 90 mg/dl)
po godzinie poniżej 140 mg/dl
75g (test diagnostyczny) na czczo jak wyżej
po 1 godz. ponizej 180 mg/dl
po 2 godz. poniżej 140 mg/dl.
Do rozpoznania cukrzycy cieżarnych wystarczy tylko jeden nieprawidłowy wynik z testu przy użyciu 75g glukozy.

Katarzynak83 - tylko w tej hurtowni musisz sobie czasem poszperac żeby coś znaleźć; aha, i koszule do karmienia mają fatalne! Jak oglądaliśmy to mój M zaczął mieć jakieś dziwne pomysły jak zobaczył taką z dziwnymi dziurami-wypustkami w miejscu piersi i z czymś ala bolerko wiązane na wierzch...:zawstydzona/y:

Ja lece jutro rano na wizytę kontrolną i trochę się boję, bo moze coś z pęcherzem mam nie tak, ale w sumie nie wiem, czy ten ból to od układu moczowego, czy co:confused: Poza tym na usg wyszło mi małowodzie, tylko nie wiem jak duze... ehh... No i będę musiała wszystko opisać przy cholernych studencikach :wściekła/y::no::zawstydzona/y:
 
imagination - ja tez nie poszlam na 3d, pytalam sie poloznej, uwazam ze skoro jest okej to nie mam potrzeby isc, chyba ze bardzo chce, ale takiej wielkiej potrzeby jakos nie czuje, ja mam zrobione 2 zdjecia w 9 tyg i czegos na ksztalt siuraka, wiecej zaufania do lekarzy, podejrzewam ze oni takich dzieci widzeli tysiace i widza ze wsyztsko gra, a jak im cos nie spasi to mierza wtedy:blink:

sluchajcie w tym okresie krew sie rozrzedza u nas wiec moga byc spadki pewnych wartosci, mnie bardzo gonili zebym zrobila badania, twierdzili ze skoro nie jem miesa i zle sie czuje to cos ze mna zle, a ja patrze wszytsko w normie!!, malo co sie zmienilo od ostatnich badan:-) i teraz niech mysla skad mi sie te stany podgoraczkowe biora :-D
 
Confi- kurcze ja nic nie wiem o tym, badzo mi przykro, ale jak ci kazala lezec i sie nie przemeczac to moze nie ma sie czym martwic i tylko uwazaj na siebie nie przepracowuj sie i duzo odpoczywaj.A magnez to ja tez musze brac bo mam niska hemoglobine ale tym to wogole nie powinnas sie przejmowac, bo w ciazy witamin i mineralow potrzebujemy znacznie wiecej.

dzięki za miłe słowa, dziś już troche mi przeszło zamartwianie się , wiem ,że to nic nie da....chetnie poleżałabym sobie ale przede mną jeszcze 3 tygodnie pracy, nie idę na zwolnienie jeszcze bo jestem w trakcie szkolenia swojej następczyni ;)


Confi przede wszystkim to zachowaj spokój i dbaj teraz o siebie. Stosuj się do tego co zalecił lekarz. Maluszek jest najważniejszy!!! Nie zamartwiaj się na zapas, bo nie pomożesz swemu Motylkowi, tylko zaszkodzisz. Czujesz się dobrze, Maluszek bryka w brzuszku, to tylko się cieszyć i odpoczywać więcej...Na pewno nie dźwigaj, nawet drobnych rzeczy....wszystko może mieć wpływ...więc nie przymykaj oka na to a stosuj się do zaleceń. :nerd: Jestem pewna, że wszystko będzie dorze...:tak: Ale najważniejsze bys Ty sama w to wierzyła...

Dziękuję Okruszku ... nie zamartwiam się bo nie dopuszczam do siebie myśli by miało cos się wydarzyć...nic juz nie dzwigam :) całe szczescie mój narzeczony jest aniołem i wyręcza mnie we wszystkim... jak tylko pójdę na zwolnienie to się wyleżę za wszystkie czasy :)


trzymam kciuki za pomyślny wynik badania :tak:

imagination to świetnie ze się amluszek pieknie rozwija, a gburowaci lekarze na usg to chyba jakaś plaga, ja tez nie miałam najprzyjemniejszego w dodatku zamiast mówić do nas to cały czas cos tam sobie mruczał pod nosem ;) dobrze ze wynik badania dostaliśmy na piśmie bo nic bym nie wiedziała ...
 
Rosea - A nie możesz poprosić, żeby na tą jedną wizytę studenci spadali zjeść bułkę czy coś, żebyś sobie mogła pogadać o wszystkim? Z tego, co pamiętam z karty praw pacjenta, to jeśli studenci nie wykonują żadnych czynności pomagających lekarzowi, a tylko tak sobie poglądowo uczestniczą, to można ich wyprosić. O ile dobrze kojarzę Twoje wypowiedzi, to Ty masz na Karowej studentów na każdej wizycie, tak? Ja nie miałam ani razu. Może mój lekarz prowadzący nie ma żadnych, a może studenci są tylko w poradni cukrzycowej albo co... :confused: Aż mnie zaczęło to gryźć, bo nie wiem jak to jest. Ja będę w tym uroczym przybytku w środę na kontroli. A i dziękuję serdecznie za namiar na tą hurtownię, rzeczywiście w miarę przystępnie to wygląda. Ja z takich okazji ostatnio kupiłam body dla Maleństwa. Zapłaciłam za 5 sztuk 28zł. :tak: Ale to w Tesco. To chyba bez różnicy gdzie to Tesco, w Warszawie, w Olsztynie czy w Zamościu, bo już była mowa na forum, że niedrogie i całkiem przyjemnie wyglądające rzeczy się tam pojawiły.

Katarzynak83 - Chleb piekłam w piekarniku normalnym, w blachach "keksówkach". Przepis mam taki, z którego kiedyś moja mama bardzo długo piekła chlebki, potem gdzieś ten przepis zginął, a mnie teraz naszło na pieczywo pełnoziarniste i udało mi się odnaleźć ten przepis w necie. :-) Chlebek wychodzi taki z chrupiącą skórką i świeżym, miękkim środkiem. Dla mnie super jest to, że brudzi się tylko miskę, w której się miesza składniki i blaszki do pieczenia. Ma się pełną kontrolę nad tym, co się w tym chlebku znajduje. No i cała robota łącznie z pieczeniem zajmuje 2 godziny. Jeżeli Ty czy któraś inna Majóweczka reflektuje, to mogę jutro wrzucić przepis na forum. Naprawdę polecam, bo to bogatoresztkowe, na zaparcia dobre i smaczne po prostu. :tak: A jaka satysfakcja, że się chleb zrobiło... :-D

Co do wyników krwi, to widzę, że nam wszystkim spada hemoglobina, hematokryt i płytki. Jak zapytałam o to swojego kardiologa, to powiedział "Uuuu, moja droga! Teraz to nic, zobaczy pani co będzie w 38 tygodniu. Ale proszę się nie martwić, organizm się pozbędzie obciążenia i wszystko wróci do normy." W przyszłym tygodniu zobaczę, jak bardzo mi się pokiepściły wyniki. Ale spokojnie dość do tego podchodzę. Pozdrawiam Was wszystkie mamunie i zaraz się turlam do łóżeczka, bo jakoś się późno zrobiło. Dobrych snów dla Was i Waszych maleństw. :happy:
 
reklama
Do góry