reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Marzena80- jak lekarz zorientowal sie ze sa skurcze ,zrobil jakies dodatkowe badania czy w jakis inny sposob?Martwie sie bo sama cos odczuwam tak jakby brzuch mnie ciagnal do dolu i takie dziwne uklucia w pochwie:-(
 
reklama
Marzena 80
Szkoda z tym USG no i co to za skurcze, kurka wodna? Jak to się czuje i skąd możemy wiedziec że to to, skoro np. Ty się nie zorientowałaś?
Ja odczuwałam to tak jakby to była kolka (jak się za szybko idzie to czasami taki ból w boku łapie). Tylko, że mnie bolało zawsze z jednej strony, prawej, i tak jak by promieniowało do środka brzucha. Z lewej strony nic mnie nie bolało. Właściwie za każdym razem działo się to jak szłam albo wracałam z pracy. Musiałam stanąć na chwile i po kilku minutach mogłam iść, ale już o wiele wolniej bo jak bym starała się iść szybko to znów czułam, że mnie łapie ten ból. Nie wiem jak w u innych osób, może ktoś inny będzie to odczuwał zupełnie inaczej, ale wniosek z tego taki, żeby nie lekceważyć żadnego bólu brzucha w ciąży.
 
Ja już po wizycie u lekarza. USG nie miałam robionego, bo położna zapisując mnie coś "pokopała" i żeby mieć robione USG w tej pracowni, w której robione jest 3D/4D to musiała bym mieć wizyte we wtorek, a w piątki inny lekarz tam przyjmuje (bo robią tam też inne badania nie tylko ginekologiczne) i nie za bardzo można było tam dziś pójść. Tak, więc na USG idę we wtorek na 13.00. Dziś miałam tylko wizytę i badanie. I okazało się, że miałam skurcze. Rzeczywiście od poniedziałku pobolewał mnie czasami tak dziwnie brzuch, jak by kolka mnie łapała, ale nie wiedziałam, że to mogą być skurcze. No i dostałam L4. Na razie do 5 lutego, potem zobaczymy co dalej. Mam odpoczywać i aplikować sobie tabletki dopochwowe. Mam nadzieję, że wszystko się unormuje i chociaż na L4 chętnie posiedze sobie i odpoczne to wolał bym, żeby tych skurczy więcej już nie było.
O kurecze pieczone z tymi skurczami jest metoda by je rozpoznać - ja choc w drugiej jstem ciazy nie wiem co to skurcz czy jak sie brzuch stawia o choroba - trzymam kciuki by ci przeszły te skurcze
 
Marzena80- jak lekarz zorientowal sie ze sa skurcze ,zrobil jakies dodatkowe badania czy w jakis inny sposob?Martwie sie bo sama cos odczuwam tak jakby brzuch mnie ciagnal do dolu i takie dziwne uklucia w pochwie:-(
Podczas zwykłego badania "na macanego". I ja nawet nie zdążyłam mu powiedzieć o tych bólach brzucha. On sam wpierw powiedział, że miałam skurcze i dopiero ja powiedziałam mu o tych bólach brzucha.
 
Wszystkim Majóweczką serdecznie dziękuje za gratulacje i ,że byłyście przy mnie myślami. Grono mamusiek więdzących się powiększa.
Za wszystkie Mamusie oczekujące trzymam mocno kciuki i wierze ,że też sie uda podglądnoc zdrowiutkie maluszki !!!
 
Marzena80- jak lekarz zorientowal sie ze sa skurcze ,zrobil jakies dodatkowe badania czy w jakis inny sposob?Martwie sie bo sama cos odczuwam tak jakby brzuch mnie ciagnal do dolu i takie dziwne uklucia w pochwie:-(
a mi czasami tak ciezko sie robi na samym dole brzucha ze az musze usiasc i popodnosc troche brzucha i wtedy jest lepeij, ale nie mam pojcia co to jest, dodatkowo jak chodze to mnie kluje w okolicach pachwin, tez nie wiem co to i czy martwioc sie tym czy nie:happy2: ale 26 ide do lekarza to musze pamietac zeby sie spytac
 
Marzenka80 kochana 3maj sie i duzo odpoczywaj:tak:Nie martw sie i mysl pozytywnie, napewno bedzie dobrze z Toba i dzidzia:-D

Ja czuje ruchy bardzo wyraznie moja mala jest bardzo ruchliwa:-Dnajlepsze jest jak poloze raczke na brzuszku i ja przytrzymam dluzej to sie przewraca pod nia, moj maz wyczul ja juz w 18tygodniu. Bylo bardzo delikatne kopanie:-)teraz juz sie taty nie wstydzi i kopie i sie kreci kiedy mnie glaszcze po brzuszku:tak:Nie bylo by dnia zebym malej nie poczula...a jak mowie do niej to sie rusza:-DJustyna _b nie przejmuj sie moze pozniej maz wyczuje ruchy i moze jest tak jak dziewczyny mowia ze lozysko jest gdzie indziej dlatego tak "lekko"ja czujez:-)

Patusia nie ma za co dziekowac!wazne ze twoje marzenie sie spelnilo!

Paula kochana 3maj sie za 3miesiace urodzisz ksiezniczke i bedzie dobrze, uwazaj na siebie i malutka, lez i odpoczywaj!:tak:Po kochasz sie po porodzie:happy2::tak:
 
kokoszka- jakos wytrzymam trosze ciezko ale czegosie nie robi dla dziecka... fajnie ze malutka tak sie kreci w brzuszku zawsze to jestes spokojniejsza jak ja czujesz... moja tez skacze jak szalona a przeciez coraz to mniej miejsca ale mimo to nic sie nie zmienia...zastanawiam sie kiedy ona spi bo czuje ja caly czas w dzien i w nocy jak sie obudze...hehehe
 
reklama
Paula dasz rade napewno dla swojej ksiezniczki:-Dpo porodzie poszalejesz na calego:-pJa tez sie zastanawiam kiedy moja spi tak sie kreci ze ja czuje i w dzien i w nocy:tak:Wiem co czujesz kochana, ale na szczescie mozemy byc spokojne bo je czesto czujemy:-D3maj sie kochana.buzkiii
 
Do góry