reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Cześć dziewczyny. Mam małe pytanko bo ostatnio zauważyłam że mi coraz więcej wypadaja włosy, czy to normalne, czy któraś z was tak ma?
 
reklama
Oj dziewczyny, płeć nie jest najważniejsza :-) wiem, że to wkurza jak każdy zna, a nasza dzidzia się nie chce ujawnić, ale w maju tak czy siak się pokaże:-) ważne, żeby wyniki były dobre i pomiary ;-)

Masz 100% racji, że płeć nie jest najważniejsza. Mi niby lekarz powiedział, że raczej dziewczynka, ale też nie powiedział tego na 100%, bo maleństwo się bardzo ruszało i trudno było podejrzeć. Ale ja wcale nie jestem tak bardzo ciekawa czy to chłopczyk czy dziewczynka. Tylko, żeby było zdrowe. W piątek ide na wizyte i mam nadzieję, że to podejrzenie arytmii okaże się tylko podejrzeniem i moje maleństwo jest zdrowiutkie. A czy chłopczyk czy dziewczynka to nie ma znaczenia...
 
Oj dziewczyny, płeć nie jest najważniejsza :-) wiem, że to wkurza jak każdy zna, a nasza dzidzia się nie chce ujawnić, ale w maju tak czy siak się pokaże:-) ważne, żeby wyniki były dobre i pomiary ;-)[/q
Ja jestem mimo wszystko ciekawa, a poza tym mam nadzieje ,że dzidzia ułoży sie tak by wszystkie niezbędne pomiary wyszły- bo jak narazie nie miałam zrobionego usg z prawdziwego zdarzenia- gdzieby mi lekarz wszystko wyjasnił.. kazde usg trwało od2-4 min. nawet to niby połówkowe w poniedziałek 2 minuty heh. I tylko co podał mi to ze głowka ma srednicę 5,5cm,a gdzie długosc czy przypuszczalna waga, a nie mówię już o sprawdzeniu czy z miedniczka wszystko oki i innymi waznymi parametrami.
I jestem srasznie wystrachana.
 
Ja jestem mimo wszystko ciekawa, a poza tym mam nadzieje ,że dzidzia ułoży sie tak by wszystkie niezbędne pomiary wyszły- bo jak narazie nie miałam zrobionego usg z prawdziwego zdarzenia- gdzieby mi lekarz wszystko wyjasnił.. kazde usg trwało od2-4 min. nawet to niby połówkowe w poniedziałek 2 minuty heh. I tylko co podał mi to ze głowka ma srednicę 5,5cm,a gdzie długosc czy przypuszczalna waga, a nie mówię już o sprawdzeniu czy z miedniczka wszystko oki i innymi waznymi parametrami.
I jestem srasznie wystrachana.
kurcze, mój lekarz mi też żadnych badań nie robi, nie sprawdza serca, nerek, nie robił nawet badania na przezierność, no nic. tylko mierzył główkę, sprawdzał łożysko i patrzał czy serduszko bije... i na moją prośbę płeć;-)ciekawe czy w czwartek sprawdzi coś więcej, ale wątpię :confused:
 
kurcze, mój lekarz mi też żadnych badań nie robi, nie sprawdza serca, nerek, nie robił nawet badania na przezierność, no nic. tylko mierzył główkę, sprawdzał łożysko i patrzał czy serduszko bije... i na moją prośbę płeć;-)ciekawe czy w czwartek sprawdzi coś więcej, ale wątpię :confused:
Wiesz i stąd moje niepocieszenie- zeszłą ciąże do końca prywatnie chodziłam i wszystko inaczej wyglądało dosłownie co wizytę słyszałam o prawdopodobnej wadze czy wzroscie widziałam twarzyczkę a badanie minimum trwało 10 minut poza tym za kazdym razem wychodziłam ucieszona od ucha do ucha bo sie dowiedziałam wszystkich istotnych rzeczy. Własnie wczoraj mój mąż powiedział ,żę wykopie choć by spod ziemi pieniążki i bedziemy chodzić też prywatnie - badania bede robić tylko przez tego zwykłego ginekologa by nie narazac sie jeszcze na pniepotrzebne koszty. Pocieszył mnie wczoraj mocno jemu ta sytuacja tez nie pasuje- kochany jest i dziekuje mu za to ze mnie tak mocno wspiera.
 
Cześć dziewczyny. Mam małe pytanko bo ostatnio zauważyłam że mi coraz więcej wypadaja włosy, czy to normalne, czy któraś z was tak ma?

Jusmarwoj i Misza pytałam kiedyś mojego lekarza, czy można pić skrzyp polny w ciąży i powiedział mi, że naturalnie...tak jak np. miętę... A skrzyp wzmacnia cebulki włosów i płytkę paznokciową. :nerd: Ale uwaga: zawiera antywitaminę B1 i zbyt długie stosowanie nie wskazane... :shocked2: i oczywiście trzeba ją uzupełniać na bieżąco.
tu jest link do informacji o skrzypie Skrzyp polny - cudowny chwast :: Edumed
Do tego przeczytałam w necie, że "Wzmacniająca tkankę łączną esencja z zioła skrzypu zapobiega już podczas ciąży powstawaniu rozstępów na piersi i brzuchu":eek: może więc warto...byle nie za dużo...;-)
Tak czy siak na Waszym miejscu na pewno bym zapytała o to lekarza prowadzącego...tak dla pewności.
 
reklama
Liliann wszystkiego najlepszego, niech Ci się spełnią Twoje plany i marzenia, pociechy z babińca;-), radości z Męża. Buziaki:-)

Sheepy, no to bawcie się dobrze :)

Patusia44, misza i ankzoc dołączam do grona mamuś "niewiedzących". Wróciłam właśnie z badań i usg. Z Młodym/ą wszystko w porządku, serduszko prawidłowe, nerki pracują, pęcherz moczowy też, wielkość Szkraba ok, waży ok. 400g, przepływy wszystkie w normach, łożysko srednie (ale już tak zgłupiałam, że nie zapytałam, o co właściwie lekarzowi chodzi?:confused:) - może będzie w opisie który dostanę za jakieś 3 tygodnie pewnie :wściekła/y:Małe położone jest póki co poprzecznie, ale to nie problem, żeby się potem przekręciło (tak usłyszałam).
Młode się uparło, i jak tym razem nie było problemu z obejrzeniem i zmierzeniem wszystkich narządów, to skubaniutkie złączyło nóżki, a okolice oplątało pępowiną... :-D Mój Mąż stwierdził, że nasz Wstydzioch ma po prostu swoją godność...No po prostu nic się nie dało zobaczyć, mimo że dr długo próbował :tak: Następne podejście mam 2 kwietnia, a potem to już chyba przy porodzie :-D Ale to nic. Nawet nie macie pojęcia, jak mi ulżyło, że na razie nie widać żadnych możliwych powikłań cukrzycy!:-):tak:
 
Do góry