reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

okruszku. emi -Wczoraj szperałam i szukałam tej ustawy ąz wreszcie znalazłam, nie wiem czy już ja czytałaś:
2. Okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży
Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r., od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży, został wydłużony do 270 dni. Prawo do nowego, dłuższego okresu zasiłkowego przysługuje, jeżeli dotychczasowy, 182-dniowy okres zasiłkowy przysługujący ubezpieczonej w okresie ciąży, upłynął 31 grudnia 2008 r. lub po tej dacie. Ubezpieczona ma prawo do zasiłku chorobowego na podstawie zaświadczeń lekarskich na druku ZUS ZLA.
Wyjątek od tej zasady przewidziany jest w art. 17 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r., zgodnie z którym prawo do 270-dniowego okresu zasiłkowego nie przysługuje osobom, którym przed 1 stycznia 2009 r. została wydana przez ZUS decyzja przyznająca świadczenie rehabilitacyjne. Osobom tym przysługuje świadczenie rehabilitacyjne przyznane tą decyzją. Także, gdy 182-dniowy okres zasiłkowy został przez ubezpieczoną wykorzystany przed 31 grudnia 2008 r. (najpóźniej 30 grudnia 2008r.), to na wniosek ubezpieczonej złożony przed 1 stycznia 2009 r. albo po tej dacie, zostanie ustalone prawo do świadczenia rehabilitacyjnego na dotychczasowych zasadach.
Jesli jestes na chorobowym np od października tak jak ja to musisz sobie zliczyć wszytskie dni na jakie były wystawiane zwolnienia łacznie z weekendami , świetami itd, bo na chorobowym masz płacone za każdy dzień a nie tak jak w pracy za przepracowany! Więc jeśli od października masz cały czas chorobowe to sumujesz sobie ilośc dni i już wiesz ile cie wyjdzie, a 270 dni to przeciez 9 m-cy wiesz czemu mialabys sie nie zmiescic?? jak masz jakies watpliwosci to pytaj postaram sie odpowiedziec, a jak wolisz to zadzwon na infolinie zusu i tam sie dowiesz szczegołowo! pozdrawiam

Liliann- kochana wczoraj czytała artykuł w m jak mama, byl wywiad z lekarzem, ktory ratuje zycie wczesniakom i opisywał ze juz mieli przypadki ze ratowali dzieci o wadze 0,5 kg, czyli to takie jak nasze sa! I opisywał, że to nieprawdopodbny cud naprawde nie mogłam w to uwierzyc jak to czytałam, aż łzy miałam w oczach!
Pisał, że dla nich każde życie jest cenne i że nawet takiemu maluszkowi nie chcą odbierać szansy na normalne zycie i że cały zesól wrecz staje na głowie, żeby uratowac te dzieci!!

jusmarwoj, kasia1208- gratutuluje zdrowych chłopaczków

anulinka- gratuluje córci, śliczne imię takie słodziutkie. Ale jakoś jeszcze coś mało tych dziewczynek w stosunku do chłopców, ale może jeszcze ich przybędzie :) ja i patusia tak po cichu liczymy na córcie :)

paula7- oj kochana uważaj na siebie, ja to teraz w te mrozy i sniegi tylko z męzem chodzę, bo boję się że zaliczę jakąś wywrotkę!! Całe szczescie że wszytsko wporzadku

tikanis- ja też mam termin porodu na 25 maja, ale jak będę rodzić tego nie wiem :)
 
reklama
maja33- ja tez nie wiem plci dziecka niestety,maluch za bardzo ruchliwy hehe:-D
ale za 1,5 tygodnia ide na usg 4D i wtedy byc moze sie dowiemy:)

dziewczyny moze ktoras ma juz doswiadczenie jak to jest z ta cesarka,, ja mam termin porodu ustalony na 25.maja ale mam tez ustalone ze bede miala cesarske , czy wtedy biora szybciej niz termin porodu?? szybciej jest ta cesarka???:confused:
Ja miałam termin porodu na 19 marca 07'- planowaną cesarkę miałam i pojechałam do szpitala 12 w poniedziałek a w nastepny dzień z rana miałam cesarkę. Takze tydzień przed terminem tyle tylko ,że wszystko było oki i przechodziłam wzorowo ciąże
 
Tikanis, z cesarką zależy od szpitala, bo ja np miałam już pewną cesarkę ale zrobili mi ją dopiero jak mnie wzięła akcja porodowa i to po całej nocy silnych skurczy... swoją drogą, głupota, że nie chcieli zaplanować, skoro dawali mi znieczulenie w kręgosłup.. skurcze skręcały mnie w każdą stronę, strach pomyśleć co by było gdybym dostała skurcz przy igle w plechach:baffled: Acha, i jak przyjechałam do szpitala, z krwawieniem bo 3 dni wcześniej odszedł mi czop i ze skierowaniem od mojej gin. - lekarz powiedział -a po co pani już tu przyszła?
Także najlepiej dowiedz się, jak to działa w Twoim szpitalu

Gratuluję wszystkim mamusiom po wizytach, fatalnie się dziś czuję więc nie zdołam pogratulować każdej po kolei
Justyna_0 jestes na zamkniętym :tak::confused:
 
Ja miałam cesarke zaplanowaną dwa tygodnie przed terminem. A i tak akcja zaczęła się 4 dni wcześniej, więc miałam spory przedsmak porodu naturalnego. Z reguły planują około 2 tyg przed terminem.
 
okruszku. emi -
Jesli jestes na chorobowym np od października tak jak ja to musisz sobie zliczyć wszytskie dni na jakie były wystawiane zwolnienia łacznie z weekendami , świetami itd, bo na chorobowym masz płacone za każdy dzień a nie tak jak w pracy za przepracowany! Więc jeśli od października masz cały czas chorobowe to sumujesz sobie ilośc dni i już wiesz ile cie wyjdzie, a 270 dni to przeciez 9 m-cy wiesz czemu mialabys sie nie zmiescic?? jak masz jakies watpliwosci to pytaj postaram sie odpowiedziec, a jak wolisz to zadzwon na infolinie zusu i tam sie dowiesz szczegołowo! pozdrawiam

Kochana Ankzoc bardzo Ci dziękuję :-):-) Wczoraj policzyłam i oczywiście się mieszczę...i jestem na zwolnieniu od 1 października. :tak: Wiesz...to coś nowego...za miast się najpierw zająć liczeniem i podejść spokojnie, odrazu spanikowałam, że się nie zmieszczę :baffled: Ale jak już napisałyście jak to liczyć, odrazu policzyłam i zostaje mi jeszcze ponad miesiąc:-D mój M się śmiał, że niby z tego strachu przenoszę ciążę i będę jedyną kobietą, która urodziła w 10 mieisącu hahahahaa:-D:-D:-D
Jeszcze raz wielkie dziękuję!!!

Paula i Jola....jejku Dziewczynki uważajcie Kochane na siebie....ja już zwolniłam swoje tępo....ale ale....i tak należy być kilka razy ostrożniejszym...:nerd::tak:
Mam nadzieję, że już Wam się nigdy takie przygody nie pojawią...i tego życzę każdej z Was...sobie rónież...:sorry2:

Misza ja też jestem potwornym zmarźluchem :sorry2:...jakbym się nie ubrała, zawsze mi zimno...Z tym, że u nas na pomorzu jest duzo cieplej...co prawda pada śnieg ale jest na minusie 2 C :baffled: można wytrzymać.....Najzimnej było wczorajszej nocy -12C...aż mnie w nosie szczypało....

Maja33 i Tikanis ja też nie znam płci swojej Kruszynki... ;-) i jakoś nie jest to moim priorytetem :-p Co parawda 21 mam USG...ale się nie rozczaruję, jesli Maleństwo się zakryje ;-) z wielką chęcią poczekam na niespodziankę...Najważniejsze, by Motylek był zdrowy!!!!!

Moje gratulacje dla wszystkich Mamuś, które mają bardzo dobre swoje wyniki... i Maleństw....i że Maluszki są zdrowe...no i, że poznałyście płeć swoich pociech!!!! :-D:-D:-D Pięknie....
Jej ile chłopców nam się szykuje... ;-)

Pozdrawiam serdecznie każą Mamusię...witam rówież nowe Mamy....niech Wam miło upływa czas... życzę spokoju i radości w sercu.. :-D:-D:-D
 
Witam Wszystkie mamusie:)

Długo mnie na forum nie było, troche wczasowałam:):):)
Dziś idę do gin i może wreszcie sie dowiem czy księżniczkę czy księcia nosze pod serduszkiem:):):)Życzcie mi powodzenia. jeszcze przed wizytą musze odebrać wyniki badań i mam nadzieje że wszystko bedzie w pożądku.

Dzis sie troche zmartwiłam. dowiedziałam sie ze osoba z mojego otoczenia jest chora na żółtaczkę i nie wiem czy jak sie zarażę to czy dziecku coś sie stanie.Dobrze ze dzis ide do lekarza, musze sie go o wszystko zapytać.
Może któraś z was ma jakies doświadczenia w tym temacie???

Pozdrawiam wszystkie mamusie
 
jeszcze nie wiem, bo dopiero robią badania. jak bedzie miał typu b lub c to jest to żółtaczka wszczepiona i zaraża sie nią podobnie jak hiv wiec mi nie zagraża.
Boje sie typu a bo tą żółtaczka mogłam sie zarazic.
 
patusia,misza,sheppy, - dzieki kochane za odpowiedz:-D
mela- ja bede miala na 100% cc bo mam dosc powazna wade wzroku,, jestem jednooczna tzn widze na jedno oko na ktorym juz mam -1,7,, na tym niewidzacym mam -7,5 cos tam widze ale tylko plamy...
okruszek- to witaj w klubie nie znajacych plci swoich pociech:-D

ja dziewczynki jestem umowiona na usg 4D 23 stycznia i nie moge sie doczekac.. juz nawet nie tyle mi zalezy na zobaczeniu plci co calego malesntwa:-D
 
reklama
okruszek.emi- cieszę się, ze rozwiałam twoje wątpliwosci, ja jestem na zwolnieniu od 15 października, także też mogę spokojnie przedłużać chorobowe :)
 
Do góry