reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

patusia44- powiem ci szczerze, że jesteśmy zdecydowani na tego x-landera xa i mam nadzieję, że nasz wybor się nie zmini! Bo te wózeczki zawsze mi się podobały a mój mąż jak zobaczył je na żywo to był nim zachwycony. A co do koloru to cały czas się wacham między niebieskim a czerwonym! Chcociaż mój maż jest bardziej za czerwonym! No ale zobaczymy jak to bedzie i tak narazie nie kupimy wóżeczka, bo na wózek mamy dostać od moich rodziców, babcia tez chce się dołożyć, więc nie wiem jak to wyjdzie z tą kasą hahha. No ale myślę że w marcu lub kwietniu bedzie kupiony. Tescie wycofali się z zakupu wózka- stwierdzili że kupią nam łożeczko i coś jeszcze. Także o te największe zakpuy nie musimy sie martwić.
No a co do tej córci to fajnie jakby nam się sprawdziły przeczucia! No jeszcze tylko i aż 2 tygodnie :-)
 
reklama
Witajcie Dziewczyny!!!
Nie było mnie 3 dni i aż strach pomyśleć ile mam do nadrobienia...
Czemu mnie nie było???
Oj... szkoda gadać...
W sobotę wieczorem przeżyłam koszmar, którego NIKOMU nie życzę... Mianowicie zauważyłam, ze krwawię...:-:)szok: Nie było tego dużo, ale jednak były powody do paniki... W panice zadzwoniłam więc do swojego gina... A ten, bym biegusiem jechała do szpitala, więc spakowałam co się dało i pojechałam z Moim... Na izbie przyjęć ledwo co się rozebrałam, taka byłam zdenerwowana :-(Wzięli mnie więc na oddział, na salę i dali zastrzyk... Immunoglobulinę (na konflikt serologiczny) i Duphaston. No i tak sobie do dziś leżałam, choć krwawienie juz ustało. Dziś zrobili usg i zbadali i zdecydowali, ze do domu.
Na usg widziałam wreszcie moje Maleństwo :-) Piękne, całe i zdrowe:-) Wszystko prawidłowo rozwiniete itp. itd. No i.... nie na 100%, bo jeszcze troszke za wcześnie, ale będzie... SYNUŚ:-):-):-) Byłam w szoku, bo i moja, i T intuicja mówiła o córci, a jednak lekarz pokazał mi malego siusiorka :-) hehe, super. Nie ważne co, ważne by zdrowe :-):-):-):-)
Schudłam w szpitalu 2 kg... Od przyjęcia do dzis 2 kg w dół :szok::szok::szok:
I co najważniejsze, jestem już w domu z moim Synkiem :-D
Widzę, ze same chłopaki nam się szykują :tak:
Fotki Dzieciaczka wstawię jak otrzymam je z wypisem, więc najwcześniej jutro:tak:
 
Ostatnia edycja:
imagination- kochana strasznie ci współczuję, no ale najważniejsze, ze wszytsko skończyło się dobrze i jestes już w domku no i do tego z synusiem- a to ci niespodzianka! Z tego złego przynajmniej miałaś porobione badania i wiesz ze maluszek czuje się dobrze i to jeszcze chłopak! Moje gratulacje- teraz to już na pewno będzie wszytsko dobrze. Więc głowa do góry i uśmiech na twarzy, bo już jutro pozegnamy stary rok i rozpoczynamy nowy lepszy!!!
ps. śliczne imię wybraliście- też mi się strasznie podoba, ale mój mąż ma tak na imię więc synusiowi już bym nie dała~!
 
Ankzoc- ale teraz bedzie nowa kolekcja także pewnie nowe odcienie wejdą- bo kolorki zblizone do zeszłorocznej kolekcji pewnie ,ale tak szczerze to ten kolorek kawa z mlekiem mógłby wrócić bo naprawde jest uniwersalny :-) nie za ciemny milutki.
Zobaczymy czy nasze przeczucia sie sprawdzą - mam nadzieje że tak , bo ostatnio sie sprawdziło - czułam ,że synek i był synek. A mój mąż obstaje za drugim synusiem - takze zdanie całej jego rodzinki jest podzielone. A najbardziej mnie zdenerwowała ostatnio jego bratowa- bo stwierdziła ,że na 100% bedzie chłopczyk , żebym sie nie łudziła bo ona tak czuje - oczywiście było to w formie żartów ale to nie jej odczucia sie tu liczą. Zal mi jej bo jest prawie 30-stką- i nie mogą mieć dzieci - juz tyle badań i zapłodnienie pozaustrojowe juz mieli i nic. A my już drugie a ja mam 23 lata - jak sie dowiedziała,zz jestem w ciązy to powiedziała,ze sie pospieszyliśmy . A moim zdaniem 2 lata różnicy to jest oki jedno przy drugim sie odchowa - zresztą to maleństwo było zaplanowane - bo poprzednie - niespodzianka!!!
Już styczeń za dwa dni -ale ten czas leci - jeszcze troche i bedziemy- pisać o porodach- nieprzespanych nocach, kolkach, częstych kupkach, o tym jak nasze maluszki szybko rosną. hehe
 
Patusia siedzialam godzine w lozku bo nie moglam sie podniesc i masowalam to miejsce i przeszlo:baffled:ciesze sie ze nie tylko mi sie takie rzeczy zdarzaja, ciekawa jestem od czego sa te bole???moze cos naciska na przepone czy co:dry:Bratowa sie nie przejmuj, moja jest taka sama, sama stara sie o malenstwo (ale sie nie przyznaje) jest straszna zazdrosnica generalnie:dry: u mnie przeczucie co do mnie sie nie sprawdzilo myslalam ze bedzie synek a jest córcia (po cichu chcialam dziewczynke) wszyscy jednek mowili ze bedzie synek i co (tylko kilka osob ze dziewczynka)i jest córcia wiec sie nie przejmuj kochana, kiedy masz USG?:nerd:Ja tez mam 23latka;)

Imagination kochana bardzo Ci wspolczuje takich nerwow, ale najwazniejsze ze wszystko jest juz dobrze z Toba i malenstwem:-D Powiedzieli Ci lekarze co bylo powodem krwawienia?Pamietasz jak wysylalas swoje zdjecia brzuszka na forum "USG i foki brzuszkow"(czy jakos tak sie nazywa) mowilam Ci ze bedzie chlopczyk po twoim ksztalcie brzuszka:-Ddobra jestem:rofl2:hehe...nie wazna jaka plec aby zdrowe bylo, teraz rzeczywiscie w maju wiekszosc chlopcow:-Dciekawa jestem czy innym dziewczynom sie sprwadzi moje przeczucie:happy:
 
Ostatnia edycja:
Imagination -Cieszę sie ,żę wszystko dobrze sie skończyło, żę synuś zdrowiutki!!!
Gratuluje syneczka !!!
BYłaś narażona na naprawdę mega wielki stres --- dzielna dziewczynka z ciebie !!!----
Nie wiem jak ja bym sie zachowała w takiej sytuacji, bo panikara staraszna ze mnie heh
 
Napisał misza
Albo wczoraj się mąż pyta czemu mi smutno (wieczorem) a ja na to, że tak bym chciała się z nim kochać, ale mi sie nie chce. On ma przy mnie ubaw jak nie wiem.

Wiecie co a mój mąż mi stale przypomina ,że jak kobieta jest w ciąży to powinna być bardziej napalona !!! I owszem tylko każa w innym okresie - ja przy ostatniej ciąży miałam strasznie wielką chcice w ostatnich miesiącach ciąży - ale moj kochany mąż sie strasznie bał!!! - że zrobi krzywdę dzidzi i że snie bedzie narażał synusia na niepotrzebny stres hehe
teraz to ja jestem pasywna no wogole nie mysle o seksie tak mi zal meza, stale sie upewnia czy aby ja go jeszcze kocham, i czy wogóle sie mi jeszcze podoba ...Oj biedaczysko
 
patusia44- masz rację moze wprowadzą jakąś nową kolekcję poczekamy zobaczymy, tak jak pisałaś ta kawa z mlekiem była naprawdę superancka, taki odcień uniwersalny, szkoda że go już nie ma. A co do twoich dzieciaczków to myślę że różnica 2 lat jest bardzo dobra dla maluszków, ale bedziesz miała urawanie głowy jak jedno będzie mialo 4 latka a drugie 2- moja kolezanka tak ma, i czasami to już nie może wytrzymac w szczegolnosci jak bija sie o zabawki, albo jedno chce isc tam a drugie gdzie indziej- no ale cóz taki w tym cały urok! I chociaż pewnie chwilami bedzie ciężko to cała radośc w tych maluchach!
 
imagination- kochana strasznie ci współczuję, no ale najważniejsze, ze wszytsko skończyło się dobrze i jestes już w domku no i do tego z synusiem- a to ci niespodzianka! Z tego złego przynajmniej miałaś porobione badania i wiesz ze maluszek czuje się dobrze i to jeszcze chłopak! Moje gratulacje- teraz to już na pewno będzie wszytsko dobrze. Więc głowa do góry i uśmiech na twarzy, bo już jutro pozegnamy stary rok i rozpoczynamy nowy lepszy!!!
ps. śliczne imię wybraliście- też mi się strasznie podoba, ale mój mąż ma tak na imię więc synusiowi już bym nie dała~!

Imagination kochana bardzo Ci wspolczuje takich nerwow, ale najwazniejsze ze wszystko jest juz dobrze z Toba i malenstwem:-D Powiedzieli Ci lekarze co bylo powodem krwawienia?Pamietasz jak wysylalas swoje zdjecia brzuszka na forum "USG i foki brzuszkow"(czy jakos tak sie nazywa) mowilam Ci ze bedzie chlopczyk po twoim ksztalcie brzuszka:-Ddobra jestem:rofl2:hehe...nie wazna jaka plec aby zdrowe bylo, teraz rzeczywiscie w maju wiekszosc chlopcow:-Dciekawa jestem czy innym dziewczynom sie sprwadzi moje przeczucie:happy:

Imagination -Cieszę sie ,żę wszystko dobrze sie skończyło, żę synuś zdrowiutki!!!
Gratuluje syneczka !!!
BYłaś narażona na naprawdę mega wielki stres --- dzielna dziewczynka z ciebie !!!----
Nie wiem jak ja bym sie zachowała w takiej sytuacji, bo panikara staraszna ze mnie heh

Imagination!!
no właśnie dlaczego wystapiło krwawienie, wiedza coś? Czy to sie może jeszcze zdarzyć? coś Ci zalecili?
ANKZOC, mój też est Tomek, ale uparł sie, że syn ma być tez Tomuś, bo to takie ładne imię, a Tomki to fajne chłopaki i ja nie mam nic do gadania. Zresztą znam wiele rodzin, gdzie dzieci mają imiona po rodzicach i jest ok, więc u nas też pewnie tak będzie :tak:
Co do powodów krwawienia, to nic konkretnego nie powiedzieli. Lekarz na usg i potem na badaniu powiedział, że łożysko jest nisko, ale to nic groźnego, i że możliwe było przesunięcie się łożyska, stąd odrobinka krwi. Oni sami nie wiedzą:confused: Ale mam dbać o siebie, nie przemęczać się itp. Mam brać Duuphaston 3x dziennie. Ale myślę, że powodem mogło byc przedświateczne przemęczenie, nerwy, a najbardziej to kaszel (dycham do dziś). Najważniejsze, że wszystko jest dobrze, bo ptzeżyłam okropny koszmar:-( Ale najwazniesze, ze wszystko już ok.:tak:
Cieszę się, że synuś, mimo wszystko :-D Oj, Kokoszka, widzę, ze jasnowidz z Ciebie;-)
Mykam poleżeć troszkę, miłogo dnia :tak:
 
reklama
Witajcie Kochane :-D
nurtuje mnie jedna kwestia
otóż słyszy się ostatnio sporo o cesarskim cięciu na żądanie (czyli wtedy gdy matka nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego). Wiadomo, że NFZ nie ma kasy ani na to ani nawet na waciki, co dopiero na znieczulenia:no::dry: ale słyszałam, że od niedawna cesarki na żądanie/życzenie są prawnie zabronione, czy to prawda?? Nigdzie nie mogę znalezć konkretnej informacji na ten temat.. Czy któraś z Was wie coś pewnego na ten temat i mogłaby mnie odesłać do jakiegoś przepisu, ustawy, artykułu..?? Będę bardzo wdzięczna :tak:
 
Do góry