reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

reklama
O, jeszcze mam do Was 2 rzeczy ...

Pierwsza, to mam pytanie o to, czy któraś zamawiała z jakiejś strony i int kubek z nadrukiem. Zamierzam zamówić takie na dzień babci/dziadka i pytam, może któraś z was już sprawdzila któryś sklep :tak:

Druga sprawa - wczoraj po dość długiej przerwie byliśmy na rehabilitacji. Pani pochwaliła Liliankę za postępy, że pięknie raczkuje, sztywno siedzi i takie tam, ale nas zganiła :sorry2: Za to, że pozwalamy małej stawać przy meblach :baffled: Że to zakazane, że dzieci nie powinny, że jeśli stają trzeba je natychmiast odsuwać. A już najgorsze jest łóżeczko (dlatego teoretycznie powinno tam tylko spać). A dlaczego nie wolno? Bo dziecko powinno nauczyć się wstawać samo, bez podciągania się na czymś. Inaczej zamiast wzmacniać mięśnie nóg i kręgosłupa pracuje obręczą barkową, wzmacnia ręce i potem ma problem z chodzeniem :baffled:
Przekazuję, skoro taki wykład dostaliśmy.
Ciekawa jestem jeszcze opinii fizjoterapeutki AgI
Przytocze przykłąd mojej starszej córci Gaby. Otóż Gaba długo nie wykazywała chęci do używania własnych nóg, poruszałą się siedząc i pzresuwając pupę jak foczka, najpierw nóżki do przodu ściągały resztę ciała (kostki miała trochę posiniaczone ale jak silne mięśnie brzucha:szok:), jak skończyła rok to chodziła na częściowo na czworakach tzn. jedna nóżka ugięta a druga wyprostowana), a jak skończyła 1 rok i 4 miesiące to jednego dnia wstała i zaczęła biegać!!!! :szok::-):szok::-):szok: ot tak bez pzrewracania, jakby robiłą to od zawsze :-) (a ja już się martwiłam, ze dziecko nie wie po co ma nogi).
 
reklama
Do góry