reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Sara, gratuluję synka!

Kasica, cieszę się, że wszystko u Ciebie w porządku. To co napisałaś też napawa mnie optymizmem. Ja tydzień temu miałam wrażenie, że czuję jak dzidzia się wierci, a teraz jedynie napinanie w różnych miejscach brzucha i też już się martwiłam. Poza tym chyba też mam łożysko bardziej z przodu z tego co pamiętam z ostatniego usg. Ja wybieram się w przyszłym tygodniu, jeszcze nie wiem, którego dnia, bo jestem na liście rezerwowych.

Lilian, na pewno wszystko będzie dobrze z Twoimi dzidziusiami, głęboko w to wierzę i cieszę się, że jesteś pozytywnie nastawiona.

Pozdrawiam Was wszystkie także te niewymienione! Mi się okropnie chce pić, ale nie mogę, bo idę na pobranie krwi. No i głodna już zaczynam być. A dzisiaj rano naszła mnie ochota na zupę szczawiową i przypomniało mi się, że mam słoiczek ze szczawiem w lodówce. I pierwszy raz sama będę takie cudo gotować :).
 
reklama
dziewczyny mam do was takie pytanko, odkąd jestem w ciąży ciągle śnią mi sie jakieś koszmary, juz nie pamietam kiedy snilo mi sie cos fajnego i normalnego, a do tego wszytskiego nie mogę zasnąć, męczę się strasznie za nim zasnę, a jak już mi się uda to ciągle się kręce, wierce, i przebudzam. Czy wy tez macie takie problemy, albo jakies dobre rady??
 
Ostatnia edycja:
Witajcie,
Liliann- dobrze, że już lepiej się czujesz. Jeszcze troszkę a będziesz w domku :-) Najważniejsze jest to, że jesteś pozytywnie i optymistycznie nastawiona. Tak trzymać, nic złego nie wydarzy się. Przytulam Cię mocno
Kasica212 - dobrze, że z maluszkiem wszystko w porządku. To najważniejsze. A płeć zapewne poznasz już niedługo :-)
Sara - gratulacje. Rzeczywiście, narazie chyba chłopcy dominują. Zobaczymy, zobaczymy...chociaż Jola spodziewa się dwóch córeczek, Isabela, Liliann ty chyba też?
Ankzoc - mi też się snią koszmary, ale teraz coraz rzadziej. Jedno jest pewne, rzadko kiedy udaje mi się przespać całą noc. Wiercę się, kręcę a potem jak już porządnie zasnę nadchodzi ranek i trzeba wstać ;-) Taki urok.

Ja pisałam Wam ostatnio, że boli mnie krzyż. A wczoraj mój mąż zauważył, że wygiął mi się kręgosłup i zaczynam chodzić jak kaczuszka. Stąd też dodatkowy ucisk na dolną część pleców. Zaczęłam robić koci grzbiet i bardzo pomaga.

Moje dziecię już czuje się lepiej. Radosny, pogodny, bez temperaturki tylko jeszcze ten kaszel gą męczy. Ale cieszy mnie bardzo ta poprawa. Poza tym teraz będzie długo w domku bo do przedszkola idzie dopiero 5 stycznia tak więc wyleczy się porządnie.
Miłego dnia
 
ania_77- wiesz tylko najlepsze jest to, że ja mogę isc spac np o 12 czasami o 2 i wstaje ok 8, i czuje sie wyspana, w ogole chodze jakas nakrecona jakbym sie na dopalaczach jakis byla ;-). I wogole nie czuję zmęczenia w ciągu dnia, a o drzemce popoludniowej to w ogle nie mysle :)
 
hej
mam spore zaległości w czytaniu
Byliśmy wczoraj na USG i chyba będzie chłopczyk. Niestety w czasie badania wystąpił krótki moment bradykardii i za miesiąc kontrolne badanie USG serduszka. Generalnie jest wszystko OK bo serce lekarz dokładnie pooglądał pomierzył posprawdzał itp ale dla świętego spokoju lepiej sprawdzić bo niby się to u płodu zdarza ale może też wskazywać na na jakieś nieprawidłowości. Mały waży 250 gram i mierzy ok 15 cm.
 
anecik- to super moje gratulacje, no i kolejny chlopaczek dołączył do naszej społecznosci majowych mamusiek :) ciekawe kiedy przyjdzie czas na dziewczynki w koncu jakas rownowaga musi byc ;-) A co zdrowia twojego maluszka to na pewno bedzie wszytsko dobrze, ale pewnie na kontrole za m-c idz. Ja mam małego mięsniaka ale chodze co m-c na usg, żeby sparwdzac co tam się dzieje, ale jak narazie to stoi w miejscu. Więc bądz dobrej myśli. No i jeszcze raz gratuluje. Ja ide w poniedzialek i tez juz nie moge sie doczekac, może lekarz nam powie co bedziemy mieć :)
 
misza- ostatnio właśnie o tym czytałam, nie ma przeciwwskazań do spania na boku lewym czy prawym lub plecach, ale radzą żeby jednak spać na boku lewym ze względu na to że uciska się głowną żyłę, która jest po prawej stronie kręgosłupa i zmniejsza sie przez to dopływ krwi do serca. No i tez ponoć lepiej nerki pracują. No ale jesli nie masz problemów z tym że masz obrzeki na nogach , dretwienia, omdlenia , mroczki przed oczami to spij tak jak ci wygodnie. Ja np spie na prawym boku, ale kilka razy w nocy stram sie przekrecic na lewy! I tak sie budze i tak wiec wszytsko mi jedno!
 
Widziecie dziewczyny to ja nie wiedziałam, że wodę można pić i się głupia męczyłam. Dzisiaj po pobraniu jak poszłam do sklepu to napój duszkiem wypiłam jak przysłowiowy pijak :).

Ankzoc, ja też czasami mam problem z zaśnięciem. Dzisiaj np. wierciłam się przez ponad godzinę zanim usnęłam. Usnęłam gdzieś o 1:30 a o 6 rano jak się obudziłam na siku to spać nie mogłam. I tak codziennie budzę się o 6, potem gdzieś do 8 nie śpię i potem znowu zasypiam i śpię do 10-11. Też się w nocy wiercę, trochę na lewym, trochę na prawym boku a trochę na plecach. Nie dałabym rady całą noc spać na lewym boku.

Anecik, gratuluję synka!
 
reklama
Witam dzis wyjatkowo porannie;-). Ehhh...wczoraj mi lekarz narobil nadziei ze najpozniej w niedziele wyjde, a tu dzis na obchodzie ordynator powiedzial ze najwczesniej w poniedzialek...:-( No i smutno mi sie zrobilo, bo ja juz usycham z tesknoty za moimi krasnalkami... No ale wytrzymam, bo wole juz tu dluzej ciut polezec niz wyjsc i za pare dni wrocic spowrotem..
A co do tego watku zamknietego to jak ten temat ruszy to mnie tez prosze uwzglednic jako chetna!:tak:;-) No chyba ze mnie nie chcecie przyjac do grona zamknietego:dry:;-) Ide sie przejsc do sklepiku na dol, bo tutaj to jedyna atrakcja...
Wszystkim mamuskom dziekuje po raz kolejny za doping i cieple slowa!!! Cmok cmok;-):-)
 
Do góry