reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Ankzoc dzięki za info - bardzo fajny ten programik:tak:
Od kilku dni męczy mnie potworny ból głowy. Przeziębienie prawie minęło,ale ta głowa to jakiś koszmar. Póki co próbowałam apap 1tabletkę na dobe, ale to nic nie daje. Co Wy stosujecie?

Apap raczej nie jest wskazany w ciąży. :no: Słyszałam że jedynie paracetamol można w ostateczności. tak czy owak każdy lek należy konsultować z lekarzem!!! To ważne w tym momencie dla Dziecka. :nerd:
 
reklama
Ale zamieszanie z tym Apapem :baffled:
Dzięki Kasica212 za potwierdzenie moich informacji. Od początku ciąży gin mi mówił,że w razie bólu głowy apap albo paracetamol bo to to samo,ale przez sekunde zwątpiłam i w popłoch wpadłam,że coś pokręciłam:szok:
Zrobiłam sobie okład jak Misza radziła i troche mi lepiej ( że też wcześniej na to nie wpadłam:confused:

Kasica212 dobrze,że wywalilaś z siebie złość i co Ci na żołądku leży i to chyba bardzo dobra decyzja z tą organizacją wigilii. Przynajmniej będzie spokojnie. Trzymaj się:blink:
 
sheeppy- to zupelnie tak jak ja tez mam niskie cisnienie ale nie pijam kawek bo maz krzyczy jedynie inke...
nelly- z tymi wyciekam to ja juz mam od czwartku i to z obu... trzeba zaczac kupowac wkladki...hehehe
 
kurcze mamuski mnie to dzis strasznie kuja jajniki... juz leze i leze ale nic nie przechodzi troche boje sie wziasc cos przeciwbolowego!!!! brzuszek mam nisko ale na szczescie jest miekki.... najbardziej boje sie urodzic wczesniaka... wypluwam te slowa pluj..pluj..
 
ewela-83 powtórz badanie, rąbnęli się jak nic. Po pierwsze anemia sierpowata to trochę co innego niż talasemia. Po drugie- choroby te mają podłoże genetyczne, więc jeśli sie je ma to od urodzenia. Więc powtórz badanie, bo powinni wykryć Ci tę chorobę już dawno temu- jeśli ją rzeczywiście masz- a Ty być może niepotrzebnie się teraz denerwujesz.
Okruszku - widzę że na Święta zjeżdżamy obie do Radomia :tak: Jedźcie ostrożnie :)

A w ogóle to jestem głodna. Idę po mój ostatni hit - babcine gruszeczki w occie:zawstydzona/y:

Apap to jest paracetamol. Paracetamol to nazwa substancji czynnej, a Apap, a także codipar, Paracetamol jako taki, efferalgan, a dla dzieci efferalgan, panadol, paracetamol, calpol w syropach i czopkach- to nazwy handlowe. Dawka w 1 tabletce jest taka sama 500 mg paracetamolu, różnie jest z syropami i czopkami. Dla dzieci (urodzonych)przeliczamy na jednorazowe podanie 10mg/kg masy ciała dziecka i nie więcej niż 60mg/kg masy ciała na dobę. Dla siebie w stanie ciążowym bardzo mało i ostrożnie, i jeśli naprawdę musimy, z drugiej strony w przypadku silnego bólu czy wysokiej gorączki, nie ma dla nas innej, bezpieczniejszej dla dziecka (jeszcze nie urodzonego), opcji.
 
Ostatnia edycja:
tak wyglada moj brzuszek!!!
 

Załączniki

  • papapa 018.JPG
    papapa 018.JPG
    52,3 KB · Wyświetleń: 33
reklama
Do góry