reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

cześć dziewczyny podglądam was już od jakiegoś czasu ale dołanczam dopiero teraz mam termin na 10 maja pozdrawiam was wszystkie ciekawe to forum:-)
 
reklama
bazylia, jak sprawdzasz czy bije serduszko?? poczytałam że niktóre z Was używają zwykłych stetoskopów do tego, ja też sie pokusiłam wczoraj wieczorem, a teraz żałuję - bo ja bicia serduszka nie usłyszałam, a obmacałam brzuch na około.
 
przeczytacie sobie to:
osłuchiwanie serca płodu- od 24-26 tygodnia ciąży, przykładając stetoskop do brzucha matki można usłyszeć tony serca płodu. Czynność serca płodu można rejestrować nawet w 12-14 tygodniu, dzięki zastosowaniu kardiodetektorów,
wyczytane z : Objawy ciąży - BabyBoom :-)
czyli to co piszą na allegro na aukcjach o stetoskopach to bzdura, nie będzie słychać od 12 tygodnia. przy tak wczesnej ciąży potrzebne jest ktg:tak: więc spokojnie


co do moich rozważań to jeszcze nic pewnego. milion mysli na minutę i milion planów.. pewnie że kocham to dziecko ale przecież musi mieć gdzie żyć i za co
ja się czuję podle bo nawet synkowi nic nie mogłam dziś na mikołajki kupić:-( dobrze że chociaż od mojej mamy dostał
 
bazylia, jak sprawdzasz czy bije serduszko?? poczytałam że niktóre z Was używają zwykłych stetoskopów do tego, ja też sie pokusiłam wczoraj wieczorem, a teraz żałuję - bo ja bicia serduszka nie usłyszałam, a obmacałam brzuch na około.

Kupiłam sobie takie urządzonko do monitorowania tętna (wpisz sobie w google "monitor tętna płodu") i korzystam z niego w chwilach skrajnej paniki. :rolleyes2: Ten temat był z resztą już poruszany na forum... ale faktycznie, wiele dziewczyn korzysta ze zwykłych stetoskopów i słychać cokolwiek, chociażby przelewanie się wód płodowych. Na moim głucha cisza, a sprawdzałam czy działa przykładając sobie do serca i do brzucha; moje serce było słychać, jak mi w brzuszku burczy też słychać - ale żadnych odgłosów dzidzi nie usłyszałam. :-(
Pozostaje nam czekać cierpliwie, aż nasi mali kopacze się uaktywnią i zaczną nam nóżki wpychac między żebra! :-)
 
Czesc Dziewczyny!
LILIann, trzymaj sie ciepło i szybko zdrowiej! Z pecherzem to faktycznie lepiej idz szybko do lekarza:tak:
bazylia, jak sprawdzasz czy bije serduszko?? poczytałam że niktóre z Was używają zwykłych stetoskopów do tego, ja też sie pokusiłam wczoraj wieczorem, a teraz żałuję - bo ja bicia serduszka nie usłyszałam, a obmacałam brzuch na około.
Wiesz, jak bylam ostatnio u lekarki to ona chciala posluchac przez taki detektor tetna jak bije serce dziecka bo ja sie troche martwilam czy wszytko jest ok i wcale to nie bylo takie łatwe. Lekarka dosc dlugo szukala, w koncu sie udalo ale nie wiem czy sama w domu bym potrafila wykryc bicie serca, pewnie tylko bym sie bardzij zdenerwowała :baffled: Tak wiec ja zdecydowalam sie nie kupowac ani sluchawek ani tego domowego ktg... Moze jakos wytrzymam ;-)
 
dzięki dziewczyny, zrobiłam się chora z tego powodu, myślałam, że przez moje przeziębienie coś jest nie tak. Odstawiam stetoskop głęboko do szafki w taim razie. Słychać przez niego tylko bulgotanie, ale też nie jestem w stanie stwierdzić czy to moje kiszki czy maluch. M mnie uspokajał, że moje serce jest wielkości pięści i dlatego słychać, a takie maciupkie to nie bardzo.
Sheeppy, Tobie z całego serca życzę wytrwałości i madrych wyborów życiowych.
Pozdrawiam serdecznie
 
przeczytacie sobie to:

wyczytane z : Objawy ciąży - BabyBoom :-)
czyli to co piszą na allegro na aukcjach o stetoskopach to bzdura, nie będzie słychać od 12 tygodnia. przy tak wczesnej ciąży potrzebne jest ktg:tak: więc spokojnie


co do moich rozważań to jeszcze nic pewnego. milion mysli na minutę i milion planów.. pewnie że kocham to dziecko ale przecież musi mieć gdzie żyć i za co
ja się czuję podle bo nawet synkowi nic nie mogłam dziś na mikołajki kupić:-( dobrze że chociaż od mojej mamy dostał
mam nadzieje ze podejmiesz odpowiednia decyzje dla was obojga... przykro mi ze nie mialas pieniazkow na prezent dla Nikusia ale przesyla od nas moc buziakow i pozdrowien dla was pragne aby sie wam ulozylo jak najlepiej abys byla w koncu szczesliwa i zadowolona z zycia pamietaj ze wszystko sie kiedys odwraca na lepsze...pa
 
czesc mamuski!!!
witam wszystkie nowe i te podgladaczki jeszcze tez!!!
dziewczyny mam nie typowe pytanie,takie techniczne...
moj termin to 30 maj, ale jesli sie tak zdazy,ze nie urodze w terminie a po,to co sie stanie z tym forum?? gdzie bede mogla sie wam pochwalic moim porodem???i dzidzia????
 
reklama
Pewnie, że tutaj! :) To tutaj jesteś znana i to my będziemy czekać na Twoją dzidzie, a nie mamy czerwcowe ;) Ja myślę, że moja dzidzia urodzi się jeszcze w kwietniu, ale wtedy i tak pochwalę się mamom majowym :) Pozdrawiam
 
Do góry