reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziękuję za ciepłe przyjęcie i życzenia. Bardzo to miłe znaleźć się wśród kogoś, kto rozumie, jakie myśli, sny, pytania dręczą przyszłe mamy. I jakie małe i duże radości nawiedzają je praktycznie znikąd. :-) Mam nadzieję, że te z Was, które kiepsko się czują, będę się czuły z dnia na dzień coraz lepiej i silniej. Przesyłam pozytywną energię. ;-)
 
reklama
Od 13 listopada czekam na wyniki usg i echa serca (nie pytajcie, wszystko po prostu ogląda i analizuje specjalistka od kardiologii dziecięcej i profesor ginekolog-położnik i diabetolog w jednym- dlatego tyle trwa okres od badania do wyniku). Niby przy badaniu lekarz ("normalny" ginekolog od usg) powiedział mi, że wszystko jest dobrze, ale teraz denerwuję się, bo moze czegoś się doszukali ci z tytułami:no: Zadzwonili dziś do mnie ze szpitala - i wyniki będą na jutro, jutro też mam wizytę u gina i wyniki różnych innych badań, i taka jakaś podenerwowana jestem.
 
Hej dziewczynki
czułyście/czujecie już może jakieś delikatne ruchy Waszych dzieciaczków???
Ja chyba już czuję delikatne ruchy Maluszka... Raczej nie da się tego pomylić z jelitami, bo to takie jakby motyle, ruchy w podbrzuszu, takie śmieszne uczucie :-) Tak się Szkrab rozpychał, ze aż mnie zaczęło boleć podbrzusze przez chwile... Mały urwisek :-)
 
imagination ja dziś poczułam coś jak łaskotanie od środka jak byłam z mamą na obiedzie.

W ogóle to padam jak wyszłam o 11:30 to tak na stałe wróciłam z półgodziny temu, wcześniej byłam na godzinę ale tak w przelocie, po prostu padam jutro popołudniu też szykuje się maraton :-p

Stomatolog porządku z zębem nie zrobił bo mam stan zapalny, a on nie wie jak ja zareaguje przy mojej chorobie na antybiotyk i odsyłała mnie do państwowych - gdzie na przyjęcie trzeba czekać 2-3 miesiące, do gina do neurochirurgów bo ona nie wie czy może mi przepisać antybiotyk :szok: W końcu nie wytrzymałam i jej powiedziałam, że z niej dupa nie lekarz bo jak może nie wiedzieć jaki antybiotyk na stan zapalny może dać ciężarnej, że jakoś internista nie odsyła z kwitkiem:angry: a choroba jak choroba jakoś tyle lat żyłam nie wiedząc o niej a teraz coś niby miałoby się stać
Oj dałam jej popalić, nawet za konsultacje grosza nie wzieła.:-p

Po wyjściu stamtąd jeszcze raz zadzwoniłam do swojego i jakoś mnie wcisną z samego rana w sobote - a miałam się wyspać ECH....

 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny, spalam prawie cale popoludnie. Taks ie dobrze czulam, ze wstalam i obiad zrobilam. Moje corki wydzieraja sie na mnie jak na wariatke i pod grozba zabrania laptopa skazaly mnie na lezenie. jeszcze tylko jutro i koniec :) uffff
Jutro rano dzwonie po wyniki :)

Ewela, ja takze mieszkam w UK, w Londynie. Oprocz szpitala i GP mam lekarza ginekologa w polskiej klinice, oczywiscie odplatnie. Ale nie zal mi kasy bo tu chodzi o moje malenstwo. Rzeczywiscie opieka jest glownie poloznych. Ale po zabiegu amniopunkcji zle sie czulam i mialam skurcze, zadzwonilam do szpitala, a od razu przyslali do mnie polozna z lekami. To nie jest Polska, owszem, ale moim zdaniem nie jest tak tragicznie. Choc jesli masz problemy to moze powinnas isc prywatnie do gina bo rzeczywiscie czekac na krwawienie to troche przesada.
A co do pracy... Jesli zle sie czujesz mozesz isc na zwolnienie. Ja zawiesilam swoja firme bo mam (mialam :):)) ciaze wysokiego ryzyka. Mimo to od 11 tygodnia przed urodzeniem przejde na 100% maciezynskie bo place podatki od 6 lat. Z tego co wiem to nie musisz pracowac jesli wypracowalas w tym kraju pelne 2 lata. Ale moge sie mylic gdyz wszystko sprawdzalam pod kontem swojego biznesu.
Nie mniej trzymam kciuki kochana zby bylo dobrze. Jesli jestes z Londynu to napisz do mnie, podam Ci swoj numer telefonu i pogadamy.

Madziu jutro w poludnie masz badania????
 
aaa i jeszcze jedno, ja juz czuje wyraznie kopniaki mojej tancereczki. To moja trzecia ciaza, ale TA PANNA napewno wie po co ma nozki ;)
Wczoraj moje corki staraly sie poczuc, ale mala jest za mala by z zewnatrz bylo ja czuc :) To na razie jest tylko moje i jej :):):)
 
Hej dziewczynki
czułyście/czujecie już może jakieś delikatne ruchy Waszych dzieciaczków???
Ja chyba już czuję delikatne ruchy Maluszka... Raczej nie da się tego pomylić z jelitami, bo to takie jakby motyle, ruchy w podbrzuszu, takie śmieszne uczucie :-) Tak się Szkrab rozpychał, ze aż mnie zaczęło boleć podbrzusze przez chwile... Mały urwisek :-)
no juz cos tez zaczynam czuc od paru dni cos jezdzi mi wieczorem jak ide spac po dole brzuszka... i to nawet dosc mocno bo czuje delikatne kopniaki... a czasem jak mi sie wcisnie w zoladek o az zaboli... ale fajnie...
 
imagination ja dziś poczułam coś jak łaskotanie od środka jak byłam z mamą na obiedzie.

W ogóle to padam jak wyszłam o 11:30 to tak na stałe wróciłam z półgodziny temu, wcześniej byłam na godzinę ale tak w przelocie, po prostu padam jutro popołudniu też szykuje się maraton :-p

Stomatolog porządku z zębem nie zrobił bo mam stan zapalny, a on nie wie jak ja zareaguje przy mojej chorobie na antybiotyk i odsyłała mnie do państwowych - gdzie na przyjęcie trzeba czekać 2-3 miesiące, do gina do neurochirurgów bo ona nie wie czy może mi przepisać antybiotyk :szok: W końcu nie wytrzymałam i jej powiedziałam, że z niej dupa nie lekarz bo jak może nie wiedzieć jaki antybiotyk na stan zapalny może dać ciężarnej, że jakoś internista nie odsyła z kwitkiem:angry: a choroba jak choroba jakoś tyle lat żyłam nie wiedząc o niej a teraz coś niby miałoby się stać
Oj dałam jej popalić, nawet za konsultacje grosza nie wzieła.:-p

Po wyjściu stamtąd jeszcze raz zadzwoniłam do swojego i jakoś mnie wcisną z samego rana w sobote - a miałam się wyspać ECH....

nie denerwoj sie!!! wiem ze to drazniace ale dobrze ze jej tak dalas niech wie po co tam siedzi... ale ciesze sie ze masz tak szybko kolejna wizyte... moze ci w koncu pomoga.... spokojnej nocki zycze pa...
 
Ja melduję się na chwilę po wizycie
bobas ma 10 cm i jest chłopcem...
CHCE SIE KTÓRAŚ ZAMIENIC NA DZIEWCZYNKĘ? :-D:-D:-D
wstawię fotki zaraz w dziale z fotkami :tak:
ruchy już czuję, choć lekarz w dużym szoku, ale powiedział że chudziny mogą wcześniej czuć i tak jest w moim przypadku :tak:
 
reklama
Do góry