reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Ladygab co do plci to roznie bywa.U mnie akurat tak sie dzidzia ulozyla ze bylo wyraznie widac.Bylam u dwoch lekarzy sami zaproponowali czy chce poznac plec,bo akurat pomimo ze to dosyc wczesnie sa raczej tego pewni.Jednak nadmienili ze gdyby nie bylo wyraznie widac wogole by nie zaczeli rozmowy na ten temet.Widze ze jestes z Wroclawia tak jak ja.Ja chodze do kliniki do "CORFAMEDU"Jestem bardzo zadowolona z opieki,wogole maja dobry sprzet i lekarzy.Pierwsza ciaze 9 lat temu tez tam mialam prowadzona i wszystko bylo w porzadku.

nie chodzilo mi o to z plcia, ze ci lekarz na sile powiedzial, absolutnie!!swietnie ze juz wiesz kogo sie spodziewasz na swiecie:-)
ja chodze do medicoru, od lat do tego samego lekarza, polecilam go tez kilku swoim znajomym i wszystkie sa zadowolone. jest tam tez polozna i przed kazda wizyta u lekarza rozmawiam sobie tak z 30 min z polozna.
Wlasnie polozna z mojej przychodn bierze udzial w programie zdrowa mama i dziecko, mowila ze sa tam zajecia typu jak sie dzidzia zajac, maja tez lalki itp przy nastepnej wizycie wezme jakis numer kontaktowy czy stronke na ktorej mozna co przeczytac, bo w sumie nie moglam nic w necie znalezc na ten temat
 
reklama
Witajcie kochane majóweczki.:-)
Dawno mnie nie było, ale zmartwiłam się bo zrobiłam po półtora tygodnia badania moczu i nadal mam liczne bakterie, a zjadłam już dwa opakowania antybiotyku, :-(martwie sie o dzidzie czy nie zaszkodziło to jej. Nie wiem juz co robić , a wizytę u ginekologa mam 3 grudnia. Kochane jeśli macie lub miałyście podobny problem piszcie jak się go pozbyłyście.
Pozdrawiam Was gorąco.
Ja miałam podobne problemy w poprzedniej ciąży ale chyba nie były tak poważne bo nie brałam antybiotyku.Na początku brałam Furagin a potem praktycznie przez całą ciąże Urosept a i tak co badanie moczu to miałam jakieś bakterie.
Musisz też pamiętać, że jak robisz siusiu do pojemniczka to najpierw powinnaś się podmyć. Jest to troche ciężkie do wykonania (przynajmniej było dla mnie) bo powinno się to robić z rana i ja ledwie wytrzymywałam żeby się najpierw wymyć i potem szybko leciałam do toalety :eek: No i nie może to być pierwszy strumień moczu tylko ten po chwili. Jak się do tego nie stosujesz to wyniki badań moczu mogą być "zakłamane" i być może nie masz w moczu aż tylu bakterii. Tak przynajmnie wyczytałam w jakiejś gazecie. Mam nadzieję, że chociaż troszkę Ci pomogłam.
Pozdrawiam
 
Witajcie kochane majóweczki.:-)
Dawno mnie nie było, ale zmartwiłam się bo zrobiłam po półtora tygodnia badania moczu i nadal mam liczne bakterie, a zjadłam już dwa opakowania antybiotyku, :-(martwie sie o dzidzie czy nie zaszkodziło to jej. Nie wiem juz co robić , a wizytę u ginekologa mam 3 grudnia. Kochane jeśli macie lub miałyście podobny problem piszcie jak się go pozbyłyście.
Pozdrawiam Was gorąco.
Ja na poczatku tez miałam liczne bakterie w moczu. Lekarz przepisał mi wtedy taka jedna saszetke z proszkiem co sie w wodze rozpuszczało i pije przed snem. Kompletnie zapomnałam nazwy niestety ale moze jak zapytasz lekarza to bedzie wiedział o co chodzi. Ona kosztowała cos z 40 zł ale mi naprawde pomogla i do teraz jest z moczem ok.
 
Pewnie chodzi Ci Patusia, o antybiotyk Monural (taka niebieska saszetka); Czy antybiotyk zadziała zależy od rodzaju bakterii, które zaatakowały, więc lekarz decyduje, teoretycznie na podstawie posiewu (tak powinno być) - posiew sprawdza jakie to bakterie i jaki antybiotyk najskuteczniej je zwalcza.
 
Oj co za dzien ja tez dzisiaj mialam plamienia takie brazowe.Dzwonilam do poloznej i powiedziala ze mam lezec a jak zacznie mocno krwawic do dopiero do szpitala.Opieka jest straszna ale mam nadzieje ze to nic powaznego.teraz tylko czekac chociaz nie moge przestac myslec.Ostatnio bolal mnie brzuch jakby cos mnie rozpychalo od srodka ,mowili ze to normalne macica sie rozszerza.Teraz pozostaje mi tylko czekac.....:-(
 
ewela 83 wiem przez co teraz przechodzisz :-( ale musimy być dobrej myśli..
u mnie już coraz mniej "wycieka" ale wczoraj też była taka dłuższa chwila "bez" i później znowu więc narazie jeszcze się tak nie cieszę
:-( odliczam godziny do jutrzejszego usg..mam na 12 więc jeszcze trochę muszę poczekać...no i leżę i leżę....:-( i też liczyłam sobie wczoraj w kalendarzu dni i to raczej nie termin kolejnej miesiączki więc czekam co jutro mi gin powie :-(
a co do wyników moczu to ja zawsze miałam niezbyt dobre i w poprzedniej ciąży i teraz to już wogóle.. ale mój gin się tylko uśmiechnął i powiedział że baby w ciąży tak mają..i nic mi tym razem nie przepisał.. a mam i liczne bakterie i nabłonki szerokokątne liczne i odczyn zasadowy i ciężar właściwy niższy niż powinien być i krwinki czerw w polu widzenia i.... mogłabym tak wymieniać.. nie przejmuje się bo skoro lekarz tak zadecydował to ja się nie będę z nim kłócić, zwłaszcza że zawsze miałam z moczem problemy.. bo mało piłam płynów... i teraz wipijam ze 3-4 razy tyle co przed tą ciążą i nie herbatki a wodę min niskozmineralizowaną i sikam co chwilę:baffled: więc mam nadzieję że kolejne wyniki powinny być choć trochę lepsze..
 
Dziekuje magda84 za mile slowa
Musimy teraz uzbroic sie w cierpliwosc co nie jest latwe.Polozna powiedziala ze jak zacznie mocno bolec brzuch i krew leciec to wtedy do szpitala -moze byc juz po wszystkim.Czuje sie jakbym byla numerkiem w ich statystykach a nie jak kobieta w ciazy.Dodam ze mieszkam w Anglii a ginekologa nie widzialm ani razu -nie badaja ginekologicznie przez cala ciaze.Nie czuje sie bezpieczna musze pracowac do 29 tygodnia ciazy zeby miec macierzynski ,wcale nie traktuja ciebie ulgowo.Rozpisalam sie troche .Tylko czekac az bedzie lepiej
 
dokładnie... qrcze najgorsze to czekanie :-( oby wszystko się uspokoiło... i faktycznie nieciekawie masz w tej Anglii... ja od 6 tyg chodzę do lekarza co 3 tyg i 2 razy byłam miedzy wizytami po tyg czasu kiedy plamiłam..i nie wyobrażam sobie gdyby mi przyszło do pracy z plamieniami jeździć.. a dodam że do pracy dojeżdżam ok.30km! więc postaraj się nie stresować (choć mnie samej nie jest łatwo).. będzie dobrze:tak:
 
reklama
Witajcie Majóweczki!
nasmarowałam długieeego posta i mi się wszystko skasowało zanim wysłałam :angry:
Bądźcie wszystkie dobrej mysli - zobaczycie, problemy mieszkaniowe Wam się rozwiążą, choróbska przestaną nękać, a Brzdącom nic nie będzie - urodzicie piękne dzieciaczki :tak: .
Isabela i Magda84 leżcie, odpoczywajcie i nabierajcie sił.
madzia431 może spróbuj chociaż zadzwonic do swojego lekarza i zapytać, co masz robić z takim wynikiem badania? Będziesz pewnie spokojniejsza po takiej rozmowie, będziesz wiedziała co robić, a nie bedziesz się stresować czekaniem do 3 grudnia na wizyte. Ja bym tak spróbowała.
Nowe Mamusie witamy :)
Miłego i na przekór pogodzie ( u mnie zimno i pada, i ciemno...)słonecznego dnia :-)
Dziękuje Ci kochana. Zadzwoniłam po południu do mojego lekarza i masz rację uspokoił mnie trochę, kazał mi kupić Urosept i w poniedziałek zrobić badania moczu i 3 zobaczymy . Ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Dziękuje i miłego wieczorku. Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry