reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

mamamatysia, nie zazdroszczę :no::-:)-( a najgorsze jest to że nie wiadomo jak pomóc naszym maluszkom :zawstydzona/y:

monika, synek wcześniej czy później dogoni inne dzieci ;-) najważniejsze że wszystko z nim ok, rośnie, przybiera na wadze...

aneteczka, oczywiście masz rację z tym "ograniczonym zaufaniem" do lekarzy :tak:
ja też mam taką spacerówkę której nie mogę obrócić przodem do siebie :-( i na początku było mi baaaardzo ciężko że nie widzę synka :-:)-( tym bardziej że strasznie się ślini i trzeba co trochę do niego zaglądać i podcierać :cool2:
z tą krostką po gruźlicy niestety nie pomogę, bo u nas jest znamie, więc nie miałam potrzeby pytać o to..

m&m, biedactwo trzymaj się dzielnie. ściskam mocno :*******
 
reklama
barmanka79, Kochana wybieram sie na Mazury, bardzo sie boje że bedzie słaba pogoda no i że Mała słabo bedzie przechodzić podróż i sam pobyt... no ale jak nie pojedziemy to sie nie przekonam ;-)

mamamatysia, kurcze niestety mnie też takie kryzysy dopadają:zawstydzona/y: Raz musiałam wyjść do drugiego pokoju i się uspokoić bo już myślałam że nie wytrzymam z wrzeszczącą Hanką:zawstydzona/y:

Alla, mi sie wydaje ze z tymi stopami to chyba przesada... Moja córka też ma często takie lepkie stopy ale nie podejrzewam ze to coś złego... no ale moze podpytam lekarza...

Rety, jak czytam o ząbkach to już mnie ciarki przechodzą:cool: Ciekawe od czego zależy czas ich wychodzenia bo naszych znajomych córka ma prawie 9 mies i ani jednego zęba :confused:
 
barmanka79- w zasadzie krzeselka powinno sie uzywac od 6 m-ca, ale to krzeselko jest od 4 bo ma regulowane oparcie i pewnie tak jest jak lezaczek ;-)

mamamatysia- a wiesz u mnie mala lubi jak jej spiewam ale jak slyszy muzyke powazna lub ostatnio puscilam jej jagodki i kolorowe kredki to robi dziubek i ryczy nie wiem czemu. Mam nadzieje ze z malutkim bedzie wszytsko ok i to nic powaznego

agakm- kochanma trzymam kciuki za obrone, powodzonka

tikanis- kurcze mam nadzieje ze to sie poozmienia naszym maluchom bo ja pod koniec listopada do pracy wracam i nie mam zamairu chodzic taka nie przytomna

aneteczka- kurcze lepiej sie dowiedz bo moja mala miala normalnie babelek z ropa i teraz ma takie czerwone

alla- ja tez jeszcze uzywam gondoli i podejrzewam ze jesli mala bedzie ja narazie tolerowala to zmienie dopiero na zime, bo juz bedzie za duza , ale ja mam ten konfort ze ja moge jej podniesc w gondoli oparcie pod dowolnym kątem
 
m&m's trzymaj się kochana, ja też wiem jak to ciężko z dwójeczką. Czasem pociesza mnie myśl, że to przecież nie będzie trwało wiecznie. Chyba :-)
mamamatysia chyba każdemu zdarza się kryzys, ja też czasem muszę wyjść na chwilkę żeby nie oszaleć...
allaa Gaba też ma wiecznie mokre stópki, wczoraj pytałam o to pediatrę, twierdzi, że nie ma co się denerwować, że to normalne.
Gabunia też przechodziła bunt wózkowy, ale wzięłam ją na przetrzymanie (ryczała 3 dni) i teraz jest świetnie. W spacerówce nie chodzi tylko o to, że oparcie trzeba ustawić nisko. Mnie niepokoi to, że spacerówki są często mniej amortyzowane, a to bardzo źle wpływa na stawy i kręgosłup dziecka. Chyba, że jest to po prostu spacerówka na tym samym stelażu co gondolka...
 
Mamstd dzięki za odpowiedź w sprawie stópek.
Dziewczyny powiedzcie mi jakie zabawki kupujecie i jakie polecacie dla swoich Maleństw. Confi kiedyś zamieszczałaś filmik z jakąś interaktywną zabawką, chyba z fisher prica, mogłabys zdradzić co to było. Ja szukam czegos co zainteresuje Kubę, bo już ostatnio mu sie mata znudziła, karuzela też jest blee i czas kupic coś nowego.
 
ankzoc- ja tez wracam do pracy od 2 listopada i tez licze ze mojemu sie zmieni i ze bedzie sie budzil max 1 raz w nocy..

monika- najwazneijsze tak jak tu dziewczyny wczesniej pisaly ze maluch przyboiera na wadze i rozwija sie prawidlowo...:tak:

dziewczyny ja sie zabije mojemu malemu zas cos wyskoczylo tym razem kolo odbytu zaczerwienie i takie krostki.. ehhmyje to i dmucham czyli wietrze.. plus smaruje sudokremem i zobaczymy czy bedzie jakas poprawa..:/ a wy cos podobnego mialyscie i aksobie z tym poradzilyscie??
 
tikanis wiem, że zdjęcia nie załączysz :-) ale z opisu wygląda mi na zwykłe odparzenie. Tak jak mówisz: wietrzyć, smarować, przemywać po kupie wodą, a nie chusteczkami.
 
Mamstud Kochana,mam nadzieję, że już niedługo rozwieją się Twoje obawy, jak tylko powtórzycie badania

Drogie mamusie kochanych płaczków! Nie wiem czy to Was pocieszy ale do mnie przemawia, napiszę to co wyczytałam w mojej mądrej książce:
„Nikt nie zaprzeczy, ze można czuć się całkowicie wyczerpanym, gdy pociesza się bez ustanku dziecko, które nie przestaje płakać. Gdy spróbujesz wszystkiego, możesz czuć się bezradna i zniechecona. Mogą ci pomóc następujące rzeczy: - Pamiętaj, że wszytsko przemija. Ta faza trwa przez zaledwie kilka pierwszych miesięcy życia. Mimo to wielu wykończonych rodziców sądzi, że jest to wyrok dożywocia. – Pamiętaj jak trwały dar ofiarowujesz swojemu dziecku, uspokajając je. Czas poświęcony na uspokajanie jest inwestycją w przyszłość, reguluje bowiem systemy emocjonalne i fizyczne dziecka, dzięki czemu będzie ono lepiej radziło sobie ze stresem w póżniejszym życiu.
Stany emocjonalne Twojego dziecka są na tyle prymitywne, że mogą z łatwością aktywować jeden lub więcej systemów alarmowych w twoich niższych ośrodkach mózgowych: ZŁOŚCI, STRACHU, lub STRESU SPOWODOWANEGO ROZŁĄKĄ. Równocześnie wysokie stężenia hormonów stresu mogą blokować wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za pozytywne pobudzenie, np. dopaminy i opioidów. Musisz kontrolować swoje emocje”
...dalej piszą, żeby nie zostawać długo samemu z płaczącym dzieckiem, choćby wsadzić w wózek i pojechać do parku, spotkać się z innymi rodzicami albo poszukać grupy wsparcia i ja myślę, że tutaj taka silna grupa jest:cool::cool::cool:;-):-D

Monika wspólczuję przejść z cholestazą, najważniejsze, że maleństwo zdrowe, na pewno jeszcze zdąży nadrobić zaległości:tak:

Aneteczka Mati też ma blizę „po grużlicy”

Mamamatysia jestem laikim od ząbkowania, ale może przeciwbóla dla niemowląt w czopku (chyba paracetamol)? Masz zamieszanie w domku niezłe i PRZEZIĘBIONEGO MĘŻA a nic bardziej absorbującego ;-):tak: trzymaj się kochana i odpoczywaj kiedy możesz!


Mateuszek zasnął dziś o 18.30, myślałam, że to drzemka a on śpi dalej twardo.. :eek: może wstanie o 4??:shocked2:
 
reklama
Saro-W czopku podawałam Viburcol wszyscy bardzo polecali wiec kupiłam.Stosowaliśmy pięć dni efekt był taki, że 20 min po zaaplikowaniu każdego czopka było"kupsko" a Fifi jak płakał tak płacze.Zaniechałam więc podawania czopka.W krytycznych sytuacjach podaję Ibufen- pomaga ale to już ostateczność.
Z przeziębieniami tak bywa, że jak jeden złapie to idzie taśmowo:baffled:.Mąż ma taką pracę, że cały czas jest narażony na kontakt z wirusami a i Mati ze szkoły przynosi paskudztwa.Zastanawiam się czy nie zaszczepic go na grypę.Może jakoś lżej przetrwamy te jesienne pluchy.
Mamstud-Twoja Gaba też chyba ma już ząbki o ile się nie mylę.Czy też daje Ci tak popalić?
Tikanis-Mi też wygląda to na odparzenie.Filip miał ostatnio ale to z pieluch.Kupiliśmy Bella Happy i niestety nie spasowały:frown: potem były Tesco(prezent) i to samo.Poradziliśmy sobie wietrząc tyłeczek i smarując na przemian Clotrimazolum i kremem "Bambino".

Kobitki dziękuje za słowa pociechy z Wami mi trochę lżej:happy:.
 
Do góry