reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Cisowianka- witaj wsród majowych mam, mam nadzieję że nie tylko będziesz podczytywać, a poplotkujesz z nami :-)
mamstud- ja też miałam cc, mnie blizna nie boli, mam jeszcze zaczerwienioną samą bliznę, ale bólu w tej okolicy żadnego nie czuje, a miałam cc później niż ty. Mnie bolało do dwóch tygodni po porodzie, a potem już nie:no:
Może zapytaj przy najbliższej wizycie lekarza
aga k_m-życze szybkiego ukończenia pracy mgr:-)
mamamatysia- nie pomogę niestety, my jeszcze ząbkowanie nie przerabiamy:-)Ibufen podawałam też małemu jak mial temperaturę, ale pediatra nie pozwolił przesadzać
m&m's- ja tez sie zastanawiałam nad hustą, mam tak jak ty nosidełko i sama już nie wiem, boje sie że Miloszek nie polubi jej, bo nosidełko jest bee, a husta trochę kosztuje
AgA- a jak takie zajęcia z dzieckiem na basenie wyglądają??? ja o czymś takim myślałam, ale trochę sie boje, bo sama kiedyś świństwo z basenu przyniosłam, a wiadomo taki malutki człowieczek jest bardzo delikatny
 
reklama
aneteczka t otak jak moj maz tez sie od razy pyta co ma zrobic :-D a ja zawsze odpowiadam to samo: przytul, pocaluj i mow do niego a zaraz mu przejdzie ;-)super ze maly juz zdrowy:tak::tak::tak:

mamamatysia ja tez niestety nie pomoge, nie mam pojecia co sie robi w takich sytuacjach jak na razie nic mojego maluszka az tak bolalo :baffled: bo zawsze pomagal cycus lub chwila u mamusi na raczkach...

A ja mam juz date wyznaczona rozstania z moim maluszkiem :-( Bylam dzis w jednej z prac i termin mam wyznaczony na 28paz. :-( i chyba tylko przy tym zostane nie bede juz brac prac dodatkowych bo minie mi kolo nosa dziecinstwo mojego malenstwa... trudno jakos trzeba bedzie pasa zacisnac ale rodzinka jest najwazniejsza a nie pogon za pieniadzem... do teg ojeszcze te studia moje i meza... nie bedzie nas tez w weekendy z Guciem :wściekła/y::no::-:)-:)-(

A POWSINOGA znouw sie chyba urlopuje ???? Oj Monia Monia :-p:-p:-p
 
A POWSINOGA znouw sie chyba urlopuje ???? Oj Monia Monia :-p:-p:-p

:-D:-D:-D Właśnie dotarłam do końca nowych postów (miałam do nadrobienia w samych mamach majowych 9 stron !!! :wściekła/y:)

Właśnie wróciliśmy z Radomia. Mieliśmy w sobotę ślub mojej kuzynki. Wyobraźcie sobie że Lilia zasnęła zaraz po rosole (dosłownie) :) i przespała w pokoju państwa młodych do 6 rano (a i tak musieliśmy ją budzić żeby przełożyć z gondoli do fotelika samoch.) Moja grzeczna dziewczynka :tak:

Zauważyłam że rozmawiacie o jakimś zlocie.
Ja się zgłaszam jako BARDZO CHĘTNA. Morze odpowiada mi również :tak:

A w ogóle to jedziemy w czwartek znów do Trójmiasta :-) Tym razem na około 2 tygodnie :-)

AgA A powiedz co jest fajnego w Jastrzębiej Górze??? Bo my ostatnio zahaczyliśmy o nią i zjedliśmy tam taką rybę, że od razu wiedziałam że przy kolejnem pobycie w Gda jedziemy tam znowu :-) Tylko jak na razie poza rybą nie znam tam nic :confused:
 
O, miałam wrzucić zdjęcia z wesela i zapomniałam. Już nadrabiam :tak:
 

Załączniki

  • wesele3.jpg
    wesele3.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 70
  • wesele2.jpg
    wesele2.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 70
  • wesele1.jpg
    wesele1.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 69
  • IMG_2563.jpg
    IMG_2563.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 70
  • IMG_2565.jpg
    IMG_2565.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 69
Dziewczynki wczoraj bylam z mala na szczepieniu, po poludniu bo dopiero od 15.30 przyjmowal lekarz, mala wazy 5700 i dluga jest 66 cm, oglnie wszystko ok :biggrin2: tylko strasznie płakała, jeszcze gorzej niz ostatnim razem nawet cyca nie chciala, maz caly czas nosil ja na rekach az sie biedna zanosila tak mi jej bylo szkoda :-(, jak wyszlismy z przychodni to maz jeszcze musiala troche niesc na rekach jak odlozylismy ja do wozeczka to dalej placz, ale jak polozylam ja na boczku to zasnela- moje biedactwo :-(. Po powrocie do domku dostala cycusia i byla marudna troche, ale najgorzej to jak zasypiala juz po 20, co troszke przysnela to zaraz budzila sie z krzykiem pewnie jej sie przypominalo, biedne te nasze maluszki, ze musza dostawac takie zastrzyki :-( A dziewczynki i pytalam tez o ten problem z pchaniem raczek do buzki no i strasznym slinieniem sie naszych niemowlakow i okazuje sie ze to wcale nie zabki, lekarz powiedzial ze poprostu teraz dzieci zaczely wytwarzac sline i nie zabardzo sobie z nia radza wiec czesc polykaja a reszta idzie na zewnatrz buzki a co do raczek to coz dzieci teraz wszytsko beda pochaly do buzki bo w usteczkach maja najlepiej rozwiniete zmysly wiec poznaja wszytsko przez wkladanie do buzki , a powiedzial ze zabki to sa rzadkoscia u takich maluchow i ze czasami trafiaja sie dzieciaczki ale to tak jak maja juz 3,5 m-ca, takze dziewczynki poprostu to normalne u naszych maluszkow;-)
 
moniqsan ale slicznie wygladalas !!!! laska z Ciebie :tak:pewnie sie komplementow nasluchalas co ? od rodzinki ze nic nie widac ze w ciazy bylas :tak: bardzo mi sie podoba Twoja sukienka no i oczywiscie musze napisac ze Lili tez jak zwykle wystrojona :tak:
 
AgA- a jak takie zajęcia z dzieckiem na basenie wyglądają??? ja o czymś takim myślałam, ale trochę sie boje, bo sama kiedyś świństwo z basenu przyniosłam, a wiadomo taki malutki człowieczek jest bardzo delikatny

Wiesz co w zasadzie to nie wiem :sorry2: tzn. ogólna zabawa w wodzie, machanie nóżkami, rączkami, nurkowanie itp.
Moja znajoma chodzi z synkiem i jest bardzo zadowolona. Mały nie choruje fajnie sie rozwija.
Konsultowałam to z pediatra i powiedział ze jak na basen isc to lepiej tak 5-6 m-c no i zeby dziecko trzymało sztywno główkę. Niestety na basenie mozna nabawic sie świństwa to jest ryzyko, mimo iz zajecia odbywaja sie w osobnym do tego brodziku.

)

AgA A powiedz co jest fajnego w Jastrzębiej Górze??? Bo my ostatnio zahaczyliśmy o nią i zjedliśmy tam taką rybę, że od razu wiedziałam że przy kolejnem pobycie w Gda jedziemy tam znowu :-) Tylko jak na razie poza rybą nie znam tam nic :confused:

Nie powiem Ci dokładnie co jest fajnego:-), nie ma tam wielu atrakcji jak w wiekszych miastach lub miejsc do zwiedzania (Wąwóz Lisi Jar) . Ja poprostu zakochałam sie w tym miejscu od pierwszego wejrzenia, plaża, klif, dobre drinki :happy: - taki osobisty sentyment. Zreszta tak samo uwielbiam Międzyzdroje
 
Moniqsan-Śliczna ,modna mamusia.A Lilianka sama słodycz,super miała sukienkę:-)
Aga-Odnośnie zajęć na basenie to "dobre"szkoły pływania dla dzieci bardzo przestrzegają zasad higieny.Zazwyczaj jest osobny basen z wodą ozonowano-chlorowaną a mamusie żeby wejść do wody muszą mieć wyniki aktualnych badań bakteriologicznych.Ryzyko,że maluch się czymś zarazi jest minimalne. My tez zapisaliśmy sie na zajęcia mielismy chodzić od połowy sierpnia ale Filip ciezko przechodzi zabkowanie i na razie daliśmy sobie spokój.Chodzimy natomiast na zwykły basen i tak starszak pływa a my z Fifim pluskamy sie w brodziku(wode zmieniaja 2 razy w tygodniu-minus woda chlorowana ).
 
Witam majówki
Mam pytanie do mam chustowych. Czy jest jakieś wiązanie żeby maluch siedział przodem do świata a pleckami do mnie. Mój Tomi nie bardzo chce siedzieć w chuście bo niewiele widzi i nosem wali we mnie.
 
reklama
moniqsan - wyglądałaś wprost "zabójczo" na tym weselichu. Lilijka jak zwykle - uroczo. A Twój Mąż to tylko korzysta przy takich dwóch cudeńkach:tak::-)

ankzoc - biedna Majeczka:-( powiem Ci,ze i moja Jaga straszniaście przeżywa te szczepienia. Podczaswkłuwania płacze,ale po chwili się uspokaja..ale później - ojjj (marudzi, popłakuje sobie, jest niespokojna - i to tak trwa z 2 dni)
A swoją drogą - jaka szczuplusia jest Twoja córeczka (moja ma już prawie 7,5 kg!!!)

Nadmorskie Kobitki - poczekajcie proszę ze spotkaniem do drugiej połowy wrzesnia - i ja się z chęcią do Was przyłączę :tak::-D

A co do basenu i debiutu w nim Jagódki - planujemy zrobic wypad do Liberca (Centrum Babylon) w listopadzie. Mam nadzieję, że niczego tam nie załapie (Czesi dość dobrze dbają o ten basen) i wszystko bedzie dobrze:happy:
 
Do góry