reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Marzena,moja mala wypija po 150 ml mleka 6-7 razy na dobe,przewaznie je co 3 godz ale czasem chce wczesniej a czasem pozniej,wieczorem pije o 22-23 potem spi do 4-5 butla i spi dalej do 8-9,bywalo juz tak ze jak pila wieczorem to budzila sie o 8 rano ale niestety sie skonczylo:-(generalnie w nocy spi i nie ma z nia problemow,miedzy karmieniami popija sobie wode ale nie za duzo,to zalezy od pogody.Jak zliczylam ostatno to na dobe wypijala 950 ml mleczka,teraz od dwoch dni je troszke mniej i w ciagu dnia zaczela marudzic przy jedzeniu,nie mam pojecia dlaczego,nawet myslalam ze to moze plesniawki ale nie.A w ciagu dnia to roznie bywa,raz spi a raz nie,to chyba od humorku zalezy,ostatni byla strasznie marudna:tak::-) Mamamatysia,ja to jestem z samego centrum K-ic,co do spotkania to nie ma sprawy;-) widze ze piszecie dziwczyny o czytaniu,ja to przed ciaza polykalam ksiazki w calosci w jeden dzien,na ciaze porobilam zapasy zeby bylo co poczytac ale niestety nie bylo weny i tak mi zostalo do` dzisiaj,jakos nie moge sie skupic,sto mysli na minute:-) milej nocki zycze,zmykam spac bo u mnie juz popadali:-D
 
reklama
Dzień doberek! Super humorki wczoraj Wam dopisywały mamusie, też się pośmiałam:tak: Proponuję na dobry początek dnia poćwiczyć mięśnie śmiechowe i porozczulać się nad naszymi kochanymi mężczyznami...

PLAN ZAJĘĆ

*WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN*

Kurs jest dwudniowy i obejmuje następujące zagadnienia:

DZIEŃ PIERWSZY

1. JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU
Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją.

2. PAPIER TOALETOWY - CZY WYRASTA NA UCHWYTACH?
Dyskusja.

3. RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ
Ćwiczenia praktyczne z pomocą zdjęć i wykresów.

4. NACZYNIA I SZTUĆCE: CZY LEWITUJĄ, SAMODZIELNIE KIERUJĄC SIĘ DO
ZMYWARKI ALBO ZLEWU?
Debata panelowa z udziałem ekspertów.

5. PILOT DO TELEWIZORA - UTRATA PILOTA
Linia pomocy i grupy wsparcia.

6. NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY
Otwarte forum tematyczne - Strategia szukania we właściwych miejscach a
przewracanie domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania.

7. ZAPAMIĘTYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓŹNIENIA
Pamiętaj o zabraniu własnego kalendarza lub telefonu komórkowego.

DZIEŃ DRUGI

1. PUSTE KARTONY I BUTELKI - LODÓWKA CZY KOSZ?
Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne

2. ZDROWIE - PRZYNOSZENIE JEJ KWIATÓW NIE JEST GROŹNE DLA ZDROWIA
Prezentacja PowerPoint.

3. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PYTAJĄ O KIERUNEK, KIEDY SIĘ ZGUBIĄ.
Wspomnienia tych, którzy przeżyli.

4. CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO, GDY ONA PROWADZI
Gra na symulatorze.

5. DOROSŁE ŻYCIE - PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJĄ MATKĄ A TWOJĄ
PARTNERKĄ
Ćwiczenia praktyczne i odgrywanie ról.

6. JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM NA ZAKUPACH
Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i techniki oddechowe.

7. TECHNIKI PRZEŻYCIA - JAK ŻYĆ, BĘDĄC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE
Dostępni indywidualni psychoterapeuci.

8. CHOINKA - CZY MUSI STAĆ DO WIELKANOCY
Telekonferencja z udziałem Świętego Mikołaja

:-):-D:-):-D:-):-D:-):-D
 
Ja też pokopiuje sobie te mądrości i będę czytać na poprawienie humoru.Szczerze to powinno się nad tym płakać bo to wszystko niestety prawda.
 
a my dzis idziemy na chrzciny do Kubusia -kuzyna Majeczki, ktory jest starszy od niej o 4 dni, maz jest chrzesnym, troche sie obawiam , bo jak pisalam wczesniej mala zrobila sie teraz takim cycem mamusi i tausia a tu nagle 30 osob bedzie, ciekawe :confused: jak to bedzie, dobrze, ze jest w lokalu w razie czego wezme wozek i pojdziemy na spacerek :biggrin2:. Jak mala miala miesiac to bylismy na chrzcianch to poprostu jakby dziecka nie bylo, caly czas spala, ale wiem ze teraz to nie mozliwe. No a 26 wrzesnia my mamy chrzciny, wiec mam nadzieje, ze do tej pory troszke malemu cycusiowi sie przestawi :rofl2:


marzena80- moja mala jest na cycu, ale tez ladnie spala chodzila tak o 20, 21 spac i budzial sie o 3 na karmienie a pozniej 6 lub 7 a teraz masakra budzi sie po 12 czasami 1, pozniej juz o 3 steka ale wciaskam jej smoka i przetrzymuje do 4, 5 pozniej to roznie czasami 7, 8, nie wiem czemu tak jej sie pozmienialo :-(

aneteczka- duzo zdroweczka wam zycze :-)

mamstud- kolejne zabki :szok::szok:, oj wspolczuje ci , az sie boje jak pomysle jak to bedzie u nas wygladalo:confused:, super, ze tak ladnie przybiera

m&ms- to prawda, lekki katarek a juz pokaldaja sie z powodu ciezkiej choroby :-D

sara1983- ale sie uwzielysmy na tych facetow :-D
 
M&m's-Moja droga koniecznie musisz nadrobić braki z Musierowicz;-).Choć to literatura młodzieżowa to świetnie się czyta w każdym wieku.
Sara-Instrukcję zaraz przeczytam mojemu M jak tylko wróci z pracy...No może później bo zabiera mnie dzisiaj na zakupy;-).
Roxy-Jak tylko reszta śląskich mamuś wyrazi chęć spotkania to będziemy się umawiać:-).
A jesli chodzi o spotkania to 15 sierpnia byłam w zaprzyjaźnionym pensjonacie w Istebnej i włascicielka widzac Filipka zagadnęła, ze w przyszłym roku w maju"Majowe mamusie" z jakiego forum wynajęły 16 pokoi i urzadzają sobie zlot ze swoimi rocznymi szkrabami:-).Pomysl fajny no nie?Może by tak podłapać?
 
Mamamatysia Może to nasze koleżanki z zamkniętego forum?;-)

Fajnie by było zrobić taki zlot, ale nie wiem czy mężuś by nas z Matim puścił (mnie jak mnie, ale synka by kazał zostawić, hihi;-)
 
Witajcie,
U nas nadal kiepsko. Idziemy z Miłoszkiem dziś do lekarza, mam nadzieję że bez antybiotyku się obejdzie, bo już mały w ciągu swojego krótkiego jestestwa brał antybiotyki(w szpitalu jak miał zakażenie pępuszka:crazy:)
JA mam kinol jak krasnal, nie mogę na siebie w lustrze opatrzeć:angry:

Dziewczyny jeśli chodzi o "zlot czarownic z bąblami" to świetnie byłoby zobaczyć was w realu. Myśle że to doskonały pomysł, jeśli taki zjazd by sie odbył to ja i Miłoszek piszemy sie na niego:-)
 
reklama
hejka. ostatnio co zasiadłam do kompa, otworzyłam okno by odpisać wam to synek zaczął marudzić i nici z pisania :baffled: teraz też zamiast bawić się na macie to marudzi :-( czasami mam wrażenie że robi mi po złości :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
matko a myślałam że ze swymi problemami jestem sama, i że żadna z was tak nie ma... a tu wiedzę że inne mamusie też przechodzą zmianę osobowości u swych dzieci :confused::-:)szok: ja to czasem mam wrażenie że mój synek cofnął się w rozwoju osobowości o miesiąc :-( też mi ładnie spał 8,3 - 6 (7), a teraz budzi mi się ok g.3... czasem mam 3 pobudki w nocy...do tego wieczorem strasznie marudny jest :-( zabawki bee, mata bee, leżaczek bee, rączki u mamusi bee.... czasem to wymiękam :baffled: tym bardziej że ja wieczorami sama w domu, bo mąż w pracy... ostatnio podczas kąpieli taką jazdę mi wyprawił że tylko czekałam jak zaraz zejdzie do mnie jakiś sąsiad i mi nagada :sorry2: tak się pruł, pruł - bo to nie było darcie to było prucie, że zrezygnowałam z posmarowania go maściami na noc :baffled: płakał tak mocno jak podczas szczepień, więc możecie sobie wyobrazić :szok: :szok: pampersa zakładałam mu trzymając go w ramionach...
normalnie nie mam pojęcia co się dzieje z nim :baffled: może jakaś "wiedźma" voodoo nad nim odprawiała??!!??

do tego jeszcze ta laktacja.... pije ziółka...ale walcze, nie poddaje się...
też czasem myślę by kupić jedną puszeczką mleczka, i mieć na wszelki wypadek :sorry2: w przyszłym tyg idziemy na szczepienie na rota, zważymy synka, więc zobaczymy co nam nasza alergolog doradzi :tak:

ejjjj ja też chce uczestniczyć w zlocie!!!!!!!!!!! ale ja w maju nie przyjade do Polski buuuuu :-:)-:)-( będziemy w sierpniu (mamy wesele, i 18-tkę), a mój mąż nie dostanie tak często urlopu niestety :zawstydzona/y: a samej lecieć z dzieckiem to mam cykora :-( bo w Łodzi to są dziady nie celnicy i zawsze człowiek ma pod górkę :baffled: a może by tak na sierpień przełożyć? ;-):-D:-p:-p
 
Do góry