reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Oj dziewczynki, dzięki Wam wszystkim za miłe słowa. Niby wiem, że przejście na butlę to nie koniec świata, ale wiecie jak to jest...
Dziś miałyśmy okropną noc. Gaba tak strasznie i tak długo płakała. Praktycznie całą noc nie spałyśmy. Z tego wszystkiego pobiegłam rano do pediatry bo bałam się, że mała jest chora albo co... Okazała się, że nie ma żadnego stanu zapalnego w gardle, osłuchowo pięknie, żadnych pleśniawek. Lekarka zajrzała do pyszczka i okazało się, że idą kolejne ząbki! Dostałyśmy jakieś czopki uspokajające hemeopatyczne, zobaczymy czy pomogą. Przy okazji mała została zważona. Przez dwa tygodnie przybrała 580g! :-):-):-) Normalnie kamień spadł mi z serca bo przez poprzedni miesiąc przybrała zaledwie 400g. Teraz waży 5680 więc nie jest już tak źle i chyba nie będę na razie dokarmiać. Jeśli już to gdy mała skończy 4 miesiące po prostu zacznę rozszerzać jej dietę o nowe produkty.
Filmiki świetne, normalnie się uśmiałam! :-)
 
reklama
Witam,
U nas przez ostatnie dni kiepsko. Najpierw M był chory, teraz ja i mały. Jak do jutra Miłoszkowi nie polepszy się idę do lekarza. Dziś chciałam się jeszcze wstrzymać, bo musiałabym iść z nim na dziecki chore:-(a boje się, że jeszcze tam coś gorszego złapie. Nie będe się rozpisywać, bo poprostu nie mam czasu. Mały teraz potrzebuje drugie tyle uwagi, mieszkanie wygląda jak pobojowiska, och szkoda gadać:baffled:
 
Och co tu tak pusto dzisiaj jakoś? :zawstydzona/y::-(
mamstud, dobrze że z Gabrysią wszytsko ok!! i KOLEJNE ZĄBKI??!:szok::szok:! to ma być jakiś żart czy co??!!:szok:;-) Ja to już bym chciała żeby Mai jakieś się pokazały, bo mogłabym sobie jakoś te marudności wytłumaczyć. :baffled::dry:

aneteczka, biedna jesteś:-(, choroby to paskudna sprawa, człowiek "zdycha" nie ma na nic siły masakra!, a już nie wspominająć o tym jak taki maluszek jest chory!! Trzymaj się!! i zdrowia dużo życzę!:tak:

Co do choroby to ja bardzo kocham mojego m. naprawdę bardzo!. ale jak mi drugi dzień chodzi po domu czasem kaszlnie, chrząka i ciągle mówi: "oj coś mnie w gardle drapie. oj chyba będę chory, oj czuję że coś mnie bierze." to normlanie mnie coś BIEZRZE!!!:wściekła/y: wrrrrrr, boszzz faceci to tacy hipochondrycy!, nieuważacie?:dry:
 
ankzoc - sama prawda :tak:;-):tak: ale sie usmialam :tak: jeszcze specjalnie na glos mezowi czytalam to powiedzial ze mi internet odlaczy i wcale mu do smiechu nie bylo a ja normalnie sie nie moglam wytzrymac:-D:-D:-D

Dziewczynki nie mam teraz za duzo czasu zeby pisac. Mam mega kryzys laktacyjny i maly dostal juz 3razy ( ale tylko na noc) mleczko modyfikowane. Nad ranem cycuszki ok, pelne ale kazde kolejne karmienie to jeden wielki placz a samo jedzenie trwa z godzine i tak srednio co 1,5 znowu cycek a na wieczor pusto... opadam z sil, jestem zalamana ze nie dalam rady byc tylko na cycku... ale nie moglam patrzec na glodnego Gucia. Mam tylko nadzieje ze mimo wszystko mleczka jeszcze troche bedzie, choc na te kilka karmien w ciagu dnia... Maly spal cala noc od kilku tygodni a teraz kiedy z laktacja kiepsko z przespanej nocki nici...wiec zeby nie meczyc siebie i malego wybralam dokarmianie i mysle ze to bylo najlepsze co moglam zrobic dla mojego dziecka...
 
Roxy ja też przytyłam 20 kg w ciąży. 10 zeszło od razu i potem już nic. Cały czas 10 kg na plusie. A ile Nadia pije ml mleczka modyfikowanego? A w nocy macie jakieś dłuższe przerwy? Bo Nataszka już tak fajnie mi spała. Jak ją o 20.00 położyłam to spała do 3.00-4.00, a czasami nawet dłużej. A teraz budzi się o 1.00, a czasami nawet wcześniej. I jestem tym załamana.
A spotkać się spotkam bardzo chętnie. Tylko teraz jak wiesz pomieszkuję u rodziców, ale jak już będę w Katowicach to się umówimy.

Ankzoc z tym o facetach było dobre! Szczególnie spodobało mi się o tlenie do mózgu...!
 
Ankzoc-Skopiowałam sobie to co napisałaś i będę czytała na głos jak mnie M wkurzy:-):-D:-).
Roxy-Ty też z okolic Katowic???To może urządzimy spotkano śląskich mamuś z BB;-).
Mamstud-Wiem co przeżywasz.Filipowi przebija się trzeci ząb od wczoraj płacze prawie non stop.Dzisiaj nie wytrzymałam,nawyzywałam mężowi,poryczałam się i podłapałam małą deprechę:zawstydzona/y:.Tak jak pisała M&m's jak jeszcze trochę sama posiedzę w domu z dwójką dzieci to sfiksuję:oo2:.Nawet dzisiejsza wizyta u fryzjera nie poprawiła mi humorku:baffled:.
Cieszę się, że Gabunia zaczęła przybierac na wadze:-).A tak na marginesie gdyby urodziła mi sie córcia to tez byłaby Gabunia(na cześć bohaterki Jeżycjady;-)).
Aneteczko-Zdrówka życzę Tobie i całej rodzince.Mieszkaniem sie nie przejmuj tylko nabieraj sił.
Marzenko-Ja jestem listopadowym skorpionem:happy:.Kawałek kobitki z Twojej córci 7900 WOW.Filip ma 7660:baffled: i 66 cm.To są uroki "butelkowego karmienia".Mati miał taką wagę w 7 miesiącu:baffled:.
 
dzieki dziewczynki za odpowiedzi i pocieszenia.. tak moj kubus spal po 3 godziny w ciagu dnia alemu sie narazie zmienilo obyd mu sie odmienilo na zas 3 godzinki.. wtedy duzo rzeczy umialam zrobic a tak to juz nic nie da rady bo zaraz sie budzi
 
m&m's ale się uśmiałam! Najgorsze jest to, że to tak naprawdę nie jest śmieszne. Szczególnie mała mnie to bawi, gdy mój mąż łazi po domu i mówi: ale mnie gardło boli, chyba się położę... :-) Co do ząbków to też jestem w szoku, starszak ząbkował gdy miał 9 miesięcy, ale podobno w rodzinie M tak szybko dzieci ząbkują. Z drugiej strony nie życzę Mai takich cierpień...
mamamatysia jestem w szoku!! Ty też kochałaś/kochasz M.Musierowicz???? Gaba jest Gabą właśnie po Jeżycjadzie... :-):-)
Przykro mi, że Ty też masz doła, z drugiej strony miła jest świadomość, że nie tylko ja czasem mam deprechy. Trzymaj się Kochana!
Tikanis nie przejmuj się, Gabunia śpi w dzień najwyżej 15-20 minut!
 
Mamstud-Jeżycjada rządzi:tak::tak::tak:.Mam taki rytuał, że co roku od początku grudnia zaczynam czytać od początku wszystkie książki.Zazwyczaj koło 10 grudnia wszystko przeczytane:sorry2:.Mam nadzieję, że w tym roku Fifi uszanuje tych parę dni i pozwoli mamusi kontynułować tradycję.Poza tym co jakis czas kupuję sobie po książce i uzupełniam kolekcję(mam taka"schizę, że ulubione książki lubię mieć swoje:baffled:).kurcze te ksiazki mają taka "magię",że ile razy byś ich nie czytala to zawsze przeżywasz emocje bohatrów od nowa.
 
reklama
mamstud, mamamatysia, ja to jestem mól ksiązkowy że hej, uwielbiam czytać, uwielbiam książki, jak wchodze do księgarni to płakać mi się chce że nie mogę kupić tyle ile bym chciała. I powiem że jakoś twórczość Musierowicz mnie o dziwo omięła, ale mnie tak zaintrygowałyście że normalnie muszę to nadrobić!!
 
Do góry