reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Mamstud jestem po cc i następnego dzidziusia też nie wyobrażam sobie inaczej rodzić. Ale to kwestia nastawienia, bo ja np się nie czuję wybrakowaną mamą... Poza tym uważam, że cc i sn mają wady i zalety. Najważniejsze, że dzieciątko zdrowe:tak:
Co do karmienia piersią też nie mam takiego ciśnienia, mimo ogólnej nagonki w mediach. Jakby miał lepiej spać i rosnąć na butli to bym mu ją zapewne robiła, z miłości do niego:tak:
 
reklama
dziewczynki mam pytanie w zaizku z tym ze u mojego syna nagle z 3godzinnych drzemek zrobila sie 1 godzinna cos mnie dziwi pozatym w nocy budzil sie raz a teraz 2.. moze to ocs co jem np czekolada.. albo przyprawy??? a wy jecie wszytsko??
 
Monia, Sara to nie tak, że ja uważam matki po cc i nie karmiące piersią za wybrakowane czy gorsze mamy. Oczywiście macie rację. Ja tylko o sobie tak myślę... Jeśli alergolog potwierdzi nakaz dokarmiania, podam butelkę, kaszkę czy co tam bez wahania. Chociaż wolałabym nie.
Sara z tym piciem Bebilonu Pepti do dobry pomysł :-)
tikanis a Kubuś po prostu się budzi i ma dobry humorek czy widać, że coś go boli i dlatego się wybudza? Bo jeśłi cierpi to albo ząbki, albo jakaś infekcja albo coś w Twojej diecie go denerwuje....
 
dziewczynki mam pytanie w zaizku z tym ze u mojego syna nagle z 3godzinnych drzemek zrobila sie 1 godzinna cos mnie dziwi pozatym w nocy budzil sie raz a teraz 2.. moze to ocs co jem np czekolada.. albo przyprawy??? a wy jecie wszytsko??

Jak dla mnie to maly robi sie starszy i zaczyna poznawać swiat. Chyba,że zaczyna płakac albo marudzić to trzeba by przeanalizować cały dzień maluszka i jego mamy.
 
Ostatnia edycja:
sara, naleśniki można zrobić na wodzie ;-) mleka modyfikowanego nie pije. jak miałam parcie na mleko (na samym początku) to piłam ryżowe mleko :tak:

monika, dziękuje za słowa uznania... ale.. nie ma co zazdrościć.. czasem to ja zazdroszczę butelkowym mamą :zawstydzona/y: przynajmniej wiecie ile mleka dzieci wypijają i zawsze to mleko MACIE! a tak to powiem ci jak u nas czasem wygląda sytuacja (wieczorem, bo do południa to nie), dziecie płacze - lecisz do niego wkładasz paluszka do buzi, ciągnie, oznaka że głody, patrzysz na zegarek - klniesz pod nosem z tekstem "co jest, przecież jadł 1,5 - 2 godz temu" - łapiesz za cycki - pusto - przystawiasz dziecko i się modlisz by się najadło:-:)-(

tikanis, twój synek spał po 3 godziny w ciągu dnia?? moje jak prześpi 15 - 30 minut to jest dobrze :eek:
ja mam podobną sytuację jak ty jeśli chodzi o nocne karmienie. ale wiem że u mnie synek budzi się bo jest głodny...
 
dziewczyny podam wam śmiesznego linka, niestety nie wiem jak wstawić cały plik z filmikiem :zawstydzona/y::zawstydzona/y: dlatego podaje linka :-D

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=umrF6SOeizM"]YouTube - Imprescindible en tu nuevo marketing mix,Virales que arrasan[/ame]
 
Ostatnia edycja:
Barmanko ,filmik śmieszny.Humorek z rana mi poprawił.
Powiem ci,że z tym karmieniem to masz rację. Robię butle i wiem ile mały zjada i co najwazniejsze dostaje ciałka. Na poczatki dostawał mleko ściągane z piersi ale na nim wcale nie przybierał na wadze. Lekarz kazał dokarmiac bo doszło do tego,że ważył 2400.Tomuś to wczesniak i sam nie miał siły ciągnąc cyca.Jak dostałam antybiotyk to dalej ściągałam i wylewałam a mały butla. W końcu doszło do tego,ze albo go karmilam butlą albo sie doiłam .Chałupa wyglądał jak obora, starszak zaniedbany a mąż bez obiadu.Ja już byłam taka znerwicowana,że tylko wyłam albo się czepiałam wszystkich.Do tego moja ukochana babcia umierała na raka i trzeba było się nią zjąć a nie było kiedy.Razem z mężem po przemyśleniu całej sytuacji zdecydowalismy się przejśc całkiem na butlę. Myślę,że to trafiona decyzja bo ja z bakterią walczę dalej i dalej biorę leki uniemozliwiające karmienie cyckiem.Szkoda mi było bardzo ale nie żałuje.Obiecałam sobie ,że drugie dziecko będę karmic do bólu ale znowu nie wyszło. Szkoda z tego względu ,ze mleka miałam full-tak rozkręciłam laktacje,że ciagle miałam wkładki mokre.
Jeden plus z butli to wiem ile Tomuś zjada i w końcu zaczął przybierać na wadze. W 9 tygodniu podwoił swoją wagę a teraz to już 6 kilo wazy.
 
Ostatnia edycja:
barmanka- superowy filmik, moja mala az cala chodzila :-D nogi, rece przez ta muzyczke :-p

to ja tez wam fajny filmik wklejam :-), mala poprostu wymiata [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ljzpaeqnEKE"]YouTube - Ava's Single Ladies (Put A Ring On It)[/ame]
 
reklama
Do góry