reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Witam wszystkich.
Dawno nie pisałam a mam ważne pytanie i nie wiem czy już ten temat był na wątku. Chodzi o dodatkowe szczepienia min. na rotawirusy. Czy wy już szczepiłyście swoje dzieci. Gdzie można kupić tą szczepionkę? Czy jest ona normalnie do kupienia w aptece? Będę wdzięczna za informację.

My szczepiliśmu na rotawirusy szczepionką rotarix czyli tą w dwóch dawkach. Ja kupiłam w przychodni i tak jak pisała pomnik kosztowała 300zł(druga dawka też)
Wiem, że jest jeszcze szczepionka na rota w 3 dawkach ale nie wiem jaki to koszt.
 
reklama
jolu ubranko prześliczne powinnaś je zamówić. tylko co ci mogę doradzić to nie wybieraj tego ciemnego koloru :no: białe o wiele ładniejsze :tak:

Dziekuje slicznie... kazda opinnia jest pomocna. Mi tez ogolnie to te biale sie podoba tylko ta zlota ma takie fajne hafty na tej czesci z materialu.......
No i juz chyba sie raczej zdecyduje wlasnie na ten bialy model.... wlasnie rozmawialam z mama i ona juz dzwonila do sklepu w Warszawie i jak zamowie to zaraz na drugi dzien jak przylecimy do Polski to bedzie to gotowe na chrzciny... Mogla bym juz to zrobic teraz ale chcialam to zobaczyc tak na "zywo".
 
jolu a nie możesz skontaktować się z tym sklepem by zrobili ci wzór taki jaki jest na ciemnym wzorze - ale zrobić go z jasnej włóczki? :tak::-)
i każdy będzie szczęśliwy :tak:
 
Witam wszystkich.
Dawno nie pisałam a mam ważne pytanie i nie wiem czy już ten temat był na wątku. Chodzi o dodatkowe szczepienia min. na rotawirusy. Czy wy już szczepiłyście swoje dzieci. Gdzie można kupić tą szczepionkę? Czy jest ona normalnie do kupienia w aptece? Będę wdzięczna za informację.
marychna,pytalam sie w przychodni o ta szczepionke i sa dwie,jedna podaje sie 2 razy i kosztuje u nas 350zl,a druga ma 3 dawki a cena 240 zl czyli mniej wiecej na jedno wychodzi.My podamy te 2 dawki bo roznica niewielka a po co dodatkowo meczyc dzieciaka:-)
 
aga_km
no to bardzo się cieszę że jesteś zadowolona...bo już zamówiłam....teraz tylko wypatruję kuriera:-)
 
juz tak mowicie o chrzcinach to ja dopeiro robie 4 pazdziernika bo wczesniej a to chrzestny wyjezdza na wakacje a to zas brata by nie bylo.. ehhh .. no ale w sumie dobrze bo na spokojnie.. i kase sie zbierze i spokojnie wszytsko obmysli no i maly bedzie mial juz 4 mc...:)
 
A my już jesteśmy miesiąc po chrzcinach. Mieliśmy 5 lipca. I oczywiście też nie odbyło się bez problemów. My z moim mężem mamy ślub kościelny, ale wybraliśmy niewłaściwych chrzestnych. Matka chrzestna, siostra mojego męża, ma ślub cywilny, a wyszła za mąż za rozwodnika i ksiądz absolutnie się na nią ne zgodził. Natomiast ojciec chrzestny, właściwie mój wujek, ale niewiele ode mne starszy, jest rozwiedziony. Tylko, że nie zawarł żadnego nowego związku i tu ksiądz w miarę się jeszcze zgodził Tylko, że ja uznałam, że absolutnie nie zmienię tych chrzestnych, bo to są bardzo porządni ludzie i ja nie chcę nikogo innego! No więc poszłam drugi raz do kancelarii i powiedziałam, że zmieniliśmy chrzestnych i tyle. I mam tych, których chciałam. Nikt od naszej chrzestnej nie żadał żadnego aktu ślubu czy cegoś innego. Jak byliśmy na naukach to proboszcz mówił :"że dziecko może mieć każdy, ale nie każdy może zostać rodzicem chrzestnym i jest to zaszczyt zostać wybranym, tym bardziej, że trzeba spełnić pewne warunki". Czułam jakby to mówił do mnie. A na naukach oprócz nas było jeszcze 5 par rodziców i chrzestnych i stwierdziłam, że gdyby zrobić im test ze znajomości wiary katolickiej to jestem pewna, że nasi chrzestni by wypadli najlepiej, bo są na prawde wierzący i praktykujący. Na samych chrzcinach nasza chrzestna do komunii nie poszła i potem nam powiedziała, że oprócz niej jeszcze 5 osób nie poszło. Czyli też "z nimi coś nie tak" było. I sądzę, że księdzu też powiedzieli to co chciał usłyszeć. I teraz już bym prawdy niestety nie powiedziała. Tylko chciałam być uczciwa. Widać niepotrzebnie.
Roxy gdzie mieszkasz?
 
reklama
U nas chrzciny w najbliższą niedzielę. Mieliśmy problem z chrzestną, bo i moja i męża siostra, bardzo chciały być matkami chrzestnymi, ale w końcu stanęło na mojej siostrze :-), a chrzestnym będzie syn siostry ciotecznej męża. Mam nadzieję, że mała będzie grzeczna podczas uroczystości i obędzie się bez zgrzytów. Robimy imprezę w lokalu. Chcieliśmy zrobic skromną uroczystośc w gronie najbliższej rodziny, ale moja mama się uprała, że trzeba zaprosic niezliczone ilości dalszych krewnych i w skutek tego będzie ok. 40 osób.
ankzoc - też wybrałam ubranko z tej samej firmy. Polecam. Zastanawiałam się nad tą pierwszą sukieneczką i tą:
Ubranko do chrztu firmy Krasnal 74 B004 CHRZEST (694795532) - Aukcje internetowe Allegro
Wybrałam w końcu tą drugą i Hania prezentuje się w niej tak:
 
Do góry