reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

barmanka79- ja mam konto w alior banku, do tego konta mam zalozone konto oszczednosciowe , wplacam tam malej po 50 zł min miesiecznie, bo tyle sobie zalozylam ze bedziemy wplacac no i oczywiscie zebrane pieniazki z chrzcin, swiat, urodzin itp, jest to konto z ktorego mozna wyplacac i wplacac kiedy sie chce , bo na lokacie nie mozna! tu mozesz poczytac wiecej Konto oszczędnościowe - Alior Bank
 
reklama
Wiesz co Confi super pomysł z tymi pieniędzmi dla synka. Ja też wcześniej o tym myślałam, ale jakoś wypadło mi to z głowy. Z chrzścin uzbiera się pewnie nie mała sumka, a poza tym maluszek co jakiś czas też dostaje od kogoś mniejszą bądź większą kwotę, a i my możemy mu co jakiś czas na konto coś odłożyć. Rzeczywiście można potem udostępnić uzbieraną kwotę dziecku w wieku np. 18 lat, albo można też wcześniej wykorzytać pieniądze na jego zachciewajki, jak np. jakieś play station, czy coś w tym stylu. Ja mam konto w Mbanku, bo jest całkowicie bezpłatne i tam moge zacząć odkładać pieniądze dla synka, albo założę konto w ING, bo tam podobno można przelać ze swojego konta dowolną kwotę na lokatę, czy na jakiś oddzielny rachunek - nie znam się na tym, na której odsetki są wyższe.
Barmanka mój teść to długa historia. W skrócie - nie przypadł mi do gustu. Choleryk, cała rodzina jest jemu podporządkowana ... ach szkoda słów. Wnuka widział może z 10 razy w życiu - maksymalnie! mieszkając w jednym domu od urodzenia :crazy:
 
ankzoc - ja mam jeszcze zapas płynu do prania Dzidziuś, ale jak się będzie kończył to wypiorę jakiegoś bodziaka w naszym proszku (używamy Persil non-bio) i zobaczymy efekty....
irytuje mnie to że synka ciuszki muszę osobno składować, i czasem długo czekam aż ponownie założe mu coś fajnego...choć to ma i swoje plusy - nie "chodzi" ciągle w tym samym, tylko poniekąd zmuszona jestem by założyć mu też inne ciuszki ;-)

dzięuje za odpowiedź w sprawie konta.
właśnie ja się na tym nie znam nie wiem co wybrać, lokatę jakąś, czy też konto normalne. nie wiem co jest lepiej oprocentowane... a wiadomo że te pieniązki on dostanie na swoją 18-tkę albo i później :-p wszystko będzie zalezało od jego rozumku :cool2:
 
barmanka79- jesli np interesuje cie wplacanie co chwile pieniedzy to lepsze jest konto, bo jak lokate zalozyc to oplaca sie np na rok ja zalozyc i wtedy nie ruszac kasy ani nie wplacasz, no musisz przemyslec
 
Dziewczyny bardzo fajne sa te lezaczki i na pewno sie sprawdza u maluszkow,my mamy hustawke fisher price rainforest pozyczona od kolezanki i sprawdza sie swietnie,mala jak marudzi to mamusia ja do hustawki i ma troszke spokoju,mozna cos w domku zrobic,nawet zasypia w niej.:-) Nadusia miala w sobote chrzciny i wlasnie ojciec chrzestny(moj brat:-)) zalozyl jej lokate,dzisiaj ma ja dostarczyc i ciekawa jestem na jakich ona jest warunkach.Ja tez wolalabym malej zalozyc konto i tam wplacac pieniazki,jak na lokate nie mozna to pewnie tak zrobie.Jeszcze podobno sa jakies fundusze dla dzieciaczkow gdzie na rok sie wplaca pieniazki dla dzieciaczkow ale to juz wogole dla mnie czarna magia:zawstydzona/y:
 
Roxy my zamiast lokaty własnie wybraliśmy konto, można wpłacac kaskę kiedy się chce i ile chce a lokaty czesto mają ograniczenia. Niestety trzeba jednak będzie mieć silną wolę by kasy nie wydać ale dlatego konto jest w posiadaniu mojego M , on jest bardziej zdyscyplinowany :-D

 
Roxy31- ja tez mam taka hustawke, wiec nie kupowalam lezaczka, mala lubi w niej siedziec tez czasami zasnie, chociaz teraz przezucila sie na mate, uwielbia na niej lezec :-)
 
Roxy my zamiast lokaty własnie wybraliśmy konto, można wpłacac kaskę kiedy się chce i ile chce a lokaty czesto mają ograniczenia. Niestety trzeba jednak będzie mieć silną wolę by kasy nie wydać ale dlatego konto jest w posiadaniu mojego M , on jest bardziej zdyscyplinowany :-D
hihi:-Dja mam wlasnie ten sam problem ile mam tyle bym wydala:-)chyba sobie ogranicze dostep do konta malej:-D. Moj "nieslubny" tez nie jest lepszy takze mamy maly problemik:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Roxy31- ja tez mam taka hustawke, wiec nie kupowalam lezaczka, mala lubi w niej siedziec tez czasami zasnie, chociaz teraz przezucila sie na mate, uwielbia na niej lezec :-)
:-)ankzoc tez chce kupic malej mate ale nie potrafie sie zdecydowac jaka,ogladalam te co dziewczyny pokazywaly na forum i podoba mi sie ta z panelem do kopania,Duska jest taka ruchliwa,wywija nogami we wszystkie strony dlatego mysle ze moze ta by sie zainteresowala:-D
 
Do góry