reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

reklama
Dziewczyny mam takie troche dziwne pytanie :eek: Ile sie daje ksiedzu za chrzciny ???:confused::confused::confused: wiem ze to kazdego indywidualna sprawa ale nie mam sie kogo zapytac, a ksiadz powiedzial co łaska ale nie chce dac za mało a tym bardziej za duzo...;-) tak mniej wiecej, w jakim przedziale...
Ja dałam 50 zł, bo tyle powiedziała mi kobieta w kancelarii parafialnej. Przypuszczam, że gdyby mi powiedzino "co łaska" to bym dała 100.
 
Kasia ale ten Twój Mały miał fajny strój! Mały przystojnak!
A my mieliśmy chrzciny 5 lipca i było wówczas chrzczonych 6 dzieci i wszystkie dziewczynki...
 
Co do spania mojego Małęgo, śpi coraz lepiej. Zasypia codziennie ok. 22, budzi się minimum po 3 godzinach, zje i szybko znowu zasypia na kolejne 3 godziny. Jest to jednak minimum, zdarza mu się też zasnąć ok. 9 a obudzić się dopiero o 4, zjeść i dalej iść spać.
No i jeszcze chciałam się pochwalić, że Bąbelek (tak nazywają synka w rodzinie) umie przewracać się już z plecków na prawy boczek - już od ponad tyodnia! Ale jestem z niego dumna :-D
Muszę się Wam też przyznać, że podaje synkowi jabłuszko i soczek z marchwii.
 
cześć Dziewoje! Trudno tak wpaść i coś do Was napisać, naszczęście mam czas podczytywać! U nas nuda, niby...

Iza Mirka postanowiła zrewolucjonizować tabele żywienia niemowląt i zamiast jeść ok.6x120 ml, postanowiła przerzucić się na 150ml, jak jej 4miesięczni koledzy! próbowałam jakoś ją przepoić czy smokiem zabić to łakomstwo, ale nie! woła jeść i tyle!

i rozgadał się maluch, gaworzy co nie miara! budzi się w nocy i nadaje! a co ciekawe, jak jesteśmy u moich rodziców (przedmieścia Krakowa), to tam Iza Mirka bez kłopotów w nocy przesypia 6-8godzin na raz! budzi się wypoczęta, zje i znów zasypia na 2-3 godzinki...




a właśnie sie dowiedziałam, że mój mąż dostał pracę w sklepie dla niemowlaków! i koniec z pracą na nocną zmianę!
 
Ostatnia edycja:
Na początku próbował jabłuszka i marchewki, ale chyba nie polubił i teraz cwaniak kiedy tylko posmakuje co mu mama do buzi pcha, zwinnie wypycha języczkiem jabłuszko bądź też soczek marchwiowy. Jeśli chodzi natomiast o reakcje organizmu na nowy pokarm, nic złego nie zaobserwowałam. Żadnej wysypki, żadnych oznak ze strony układu pokarmowego.
A małego karmię tylko butelką i do mleczka dosypuje już troszkę kleiku ryżowego, którego jak posmakował nie chce już pić samego mleka. Kleiku dodaje jednak jeszcze niewielkie ilości, tak żeby tylko troszkę zagęścić mleko. Mój mały zjada ok 120-150 ml, co 3-7 godzin ....
 
K.M akurat taka jest różnica między naszymi Szkrabami, że zaczyna pasować... a ja myślałam, że Izka szaleje na flaszce! a ona dorasta do 150ml!! a jakim mlekiem go karmisz? ja Bebiko, bo cenowo bysmy nie wyrobili... szwagier nam "sprowadza" z Auchan z Katowic, bo tam za karton jest 9,4zł, a u nas w krk najtańszy kosztuje 11,5 (z tych co ja znalazłam)

Kaatharina a kiedy zaczełaś dodawać kleik a kiedy soczki?
 
reklama
Confi - kochana nie chowaj się po kątach bo nam bardzo ciebie brakuje :-:)-(
ja wiem że człowieka czasem dopadają stany depresyjno-wkurzające ale pamiętaj że po Burzy zawsze wychodzi Słoneczko :tak::-):-) jeśli coś gnębi, trapi wygadaj się - zrobi ci się lepiej na duszy... nie musisz nam odpisywać - napisz tylko co u ciebie ;-)
filmik z synkiem jest superowy, słodki rozkoszny bobasek :-)

a o Akuni też myślę... też jestem ciekawa co u niej... ale gnębią mnie te same pytania i obawy co i ciebie, nie za bardzo wiem jak zagadać :zawstydzona/y::zawstydzona/y:

malinka my jeszcze nie chrzciliśmy synka, więc nie wiem

kasia - ja nie widzę tej twoje fotki :no::no:

tsarina ale ci zazdroszczę męża pracującego w tym sklepie.. pewnie będzie jakieś zniżki na zakupy u siebie? no to teraz kochana córka będzie okupiona od stópek po same uszy :rofl2::rofl2:
a ja nie wiem ile Marcelek zjada :zawstydzona/y: trudno tak ustalić jak ciągnie z cyca...
 
Do góry