reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

reklama
A my wczoraj bylismy 1 raz na spacerku, bo pogoda byla beznadziejna ciagle albo wialo, padalo, burze, wiec nie wychodzilam z mala. Chociaz udalo mi sie 2 razy po godzince wsyatwic ja na balkon. No ale wczoraj 2 godzinki spacerku niunia ladnie przespala :biggrin2:, lubi byc na swiezym poiwetrzu :tak:. Za to wczoraj wieczorem po kapieli od 20 do godziny 24 nie chciala spac, nie bolal jej brzuszek, nie marudzila ale chciala sobie poogladac swiat i wszystko bylo ciekawsze niz spanie i cyc, a pozniej jak dorwala sie do jedzenia to oproznila mi 2 piersi i chciala jeszcze, ale to bylo bardziej marudzenie ze zmeczenia niz glod, maly lobuziak. Dzis idziemy na pierwsza wizyte do lekarza mam tyle pytan! Mam nadzieje, ze jakos przezyjemy te wizyte :biggrin2: Dzis znowu pogoda sie popsula :-(, wiec na spacerek nie ma szansn

Dziewczyny proszę o pomoc mam kilka pytan:
1. na otoczce sutka przy jednej piersi dostalam pelno malych krostek:baffled: takie drobniutkie, co to moze byc?? czy ktoras z was miala takie cos?? dodam ze druga piers czysciutka, nie wiem co mam teraz zrobic, nie bede malej karmic z tej piersi tylko odciagac z niej mleko, prosze o rade!
2. a teraz pytanie w sprawie laktatora, czy wy po kazdym uzyciu wyparzacie laktator??
3. i czy po uzyciu butki tez je wyparzacie?? ja uzywalam butle tylko raz jak podalam malej troche herbatki , ktorej i tak nie chciala za bardzo :rofl2: wiec na tym zakonczyla sie moja przygoda z butla
 
ja laktatora nie używam, ale pewnie tak samo jak z butlą, którą niestety mam w użyciu od kilku dni, wyparzam po każdym użyciu. Laktator też bym wyparzała...


a co do krostek. To czy są one w kolorze sutka czy może takie z białymi końcami? ja mam jedne i drugie i dr nic nie mówiła, żebym przez to nie miała Izki przystawiać do piersi...
 
barmanka79 teraz wiem dlaczego u nas w szpitalu nie można było wchodzić odwiedziającym na sale...odwiedziny były w takiem specjalnym pokoju jednak dzieci można było podziwiac tylko przez szybę...i jeśli zgadzałam się z tym pod względem braku kontaktu z tymi wszystkimi ludzmi tak serce mnie bolało jak patrzyłam jak Mój M drapie w tę szybę na swoje dziecko :baffled:
tata dziecka powinien miec do niego dostęp szczególnie przy takim długim pobycie w szpitalu...ja sama nie wiem jak to wytrzymałam, ale nie powiem ze byłam silna..aga_k_m coś o tym wie ...wypłakiwałam się jej w telefon i ogólnie sporo płakałam. Szczególnie jak widziałam mojego bąbelka pod ta lampą....

K.M wiem co czujesz kochana, ja nie mogłam patrzeć na to jak mój maluch się męczy w tych wstętnych goglach...
 

Załączniki

  • 053009125335.jpg
    053009125335.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 24
ankzoc - więc:
1. niestety nie mam pojęcia
2. laktator trzeba wyparzyć po każdym użyciu
3. jeśli jest to butelka po mleku to trzeba wyparzyć, ja po herbatce to tylko przelać wrzątkiem

confi - nie no taki szpital w jakim ty byłaś to luksior w porównaniu z tym co było u nas - tabuny ludzi, gwar, zmieszane języki (różnonarodowość), płaczące noworodki (bo u nas dzieciaczki były cały czas przy nas, więc jak ktoś przychodził w odwiedziny to wiadomo - każdy chciał na ręce brać i robić sesje foto :baffled:)... ale w 100% przyznam ci rację że jest zarąbista różnica pomiędzy tym kto odwiedza dziecko, nie wyobrażam sobie jak ojciec dziecka może obejrzeć własne dziecko przez szybę!! :angry: :angry: co innego babcie, koleżanki czy dalsza rodzina....
 
A my juz po wizycie u lekarza, z niunia wszystko ok wazy 4 kg a waga z 3 czerwca tj w dniu wyjscia ze szpitala wynosila 3600 g, wiec przybiera ladnie. Dostała tez skierowanie na usg bioderek, ale to dopiero jak bedzie miala miesiac, witaminke D mam jej zaczac podawac od 21 dnia takze za tydzien dopiero zaczniemy, teraz podajemy K, lekarz polecil tez szczepienie malej szczepionka skojarzona, na rotawirusy jesli chcemy to mozemy, a na pneumokoki dopiero jak bedzie miala 2 latka.

confi- u nas tak samo jak u ciebie bylo w szpitalu, przykre ze tatus nie mogl nawet przytulic malenstwa

tsarina- wiesz co jedne sa czerwone tj w kolorze sutka a inne maja biale koncowki, a stosujesz cos na to??
 
Ostatnia edycja:
A my juz po wizycie u lekarza, z niunia wszystko ok wazy 4 kg a waga z 3 czerwca tj w dniu wyjscia ze szpitala wynosila 3600 g, wiec przybiera ladnie. Dostała tez skierowanie na usg bioderek, ale to dopiero jak bedzie miala miesiac, witaminke D mam jej zaczac podawac od 21 dnia takze za tydzien dopiero zaczniemy, teraz podajemy K, lekarz polecil tez szczepienie malej szczepionka skojarzona, na rotawirusy jesli chcemy to mozemy, a na pneumokoki dopiero jak bedzie miala 2 latka.
Kochana ja bym obstawiała bardziej te pneumokoki...szczepionka na rotawirusy według większosci pediatrów jest niepotrzebna i jest tylko zbędnym wydatkiem. Ja rozmawiałam o tym z Ordynatorką pediatrii i ona powiedziała ze takie maleńkie dzieci są chronione przeciwciałami matki podczas karmienia piersią i tak na prawdę jeśli mama dba o higienie to ryzyko zakażenia jest nikłe...



Źródła zakażenia


Rotawirusy są przenoszone drogą pokarmową. Zasadnicze znaczenie w przenoszeniu choroby mają ręce. Do zakażenia dochodzi głównie poprzez spożycie pokarmu zanieczyszczonego kałem osoby chorej. Również woda zanieczyszczona rotawirusami może być przyczyną zachorowań. Źródłem zakażenia mogą być produkty, które nie wymagają obróbki cieplnej, takie jak sałatki, owoce, czy przystawki. Rotawirusy są całkiem trwałe w środowisku. Pomiary sanitarne stosowane dla bakterii i pasożytów w przypadku rotawirusów są nieefektywne, tak samo notuje się przypadki zakażeń w krajach o wysokim i niskim standardzie życia. Nie ma zadowalających metod analizy skażonej żywności, mimo że możliwe jest zastosowanie metod laboratoryjnych wykrywania wirusa w wodzie czy żywności przy wykorzystaniu reakcji odwrotnej transkrypcji łańcucha polimerazy RT-PCR.
 
confi- no wlasnie dlatego rozwazamy z mezem jej zakup, bo jest to droga szczepionka 290 zł, no a tak jak piszesz wcale lekarze nie naklaniaja do jej zakupu. Ale na pewno bedziemy brac skojarzone koszt 130 zł a ile zaoszczedzi sie maluchowi cierpienia
 
confi- no wlasnie dlatego rozwazamy z mezem jej zakup, bo jest to droga szczepionka 290 zł, no a tak jak piszesz wcale lekarze nie naklaniaja do jej zakupu. Ale na pewno bedziemy brac skojarzone koszt 130 zł a ile zaoszczedzi sie maluchowi cierpienia
no nad skojarzonymi tez się zastanawiam. Wszystko zalezy od stanu naszych ostatnio podupadłych finansów...w najgorszym wypadku będziemy płakac razem :-(
chciałabym zaoszczędzic Damiankowi bólu i kłuc ale nie wiem czy będę w stanie...


a te krostki o ktorych pisałas wcześniej, tak się przyjrzałam swoim piersiom i tez mam takie...wydaje mi się ze to od ssania...jeśli masz te "krostki " na otoczce brodawki to chyba wszystko jest ok...tak mi się wydaje, ja mam takie jak piszesz...w kolorze otoczki i z jaśniejszymi końcami...na moje rozumowanie sa to nasze naturalne (nie wiem jak to nazwać ) tylko wydają sie większe i bardziej widoczne bo są dość często "maltretowane" przez małe usteczka ;-)
jeśli nasila Ci sie to po karmieniu a potem zanika to nie ma powodu do obaw :tak:
 
reklama
confi- wiesz co praktycznie mam to tylko na 1 piersi i wysokczylo dzis, ale jest ich mnostwo no narazie nie karmie ta piersia tylko odciagam z niej mleko zobaczymy czy znikna do jutra.

Dziewczyny czy wasze maluchy tez maja caly czas biale jezyczki od mleka?? bo ja powiedzialam dzis lekarzowi, ze boje sie ze to plesniawki a on sparwdzil powiedzial ze nie, ale kazal kupic takie cos co naklada sie na plaec i mozna czyscic jezyczek i kazal podawac 3 lyzeczki wody po karmieniu :confused:
 
Do góry