reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

:-) No to super Xatia ciesze sie ze w koncu sie doczekalas no i ze wszystko
jest ok... trzymam kciuki oby tak dalej...
Ja juz po 2 USG a kolejne mam na 19 grodnia...
POZDRAWIAM GORACO!!!
 
reklama
:tak: Gora wez ze soba meza a po badaniach popros go z poczekalni i razem zobaczcie wasze wspaniale malenstwo na USG to naprawde wspaniale...:-):-)
 
:tak: Gora wez ze soba meza a po badaniach popros go z poczekalni i razem zobaczcie wasze wspaniale malenstwo na USG to naprawde wspaniale...:-):-)

Ojj nawet nie wiesz jak bym chciała. U mojego lekarza to wygląda tak że na wejściu chwilę rozmawiamy a później on każe się rozebrać i najpierw baga a później robi usg. Tak więc całą wizytę siedzę rozkraczona :-D. Może mogłabym z nim pogadać ale do niego są zawsze straszne kolejki i mimo że jest wizyta na godzine to czasem siedzi z 8 kobiet i czeka się 3-4 godz. Gdyby każda chciała kombinować z wizytami z mężem to gin musiałby na nocki zostawać :-D.
Myślałam już nad usg w innym gabinecie ale trochę się obawiam bo i tak mam często co 4 tyg. Myślę że to duża strata dla mojego męża. Mnie zawsze wzruszają te badania i dają niesamowitą radość ( pomijając dwa pierwsze:dry: ). Ale nawet on sam mówił że nie chciałby oglądać jak lekarz mnie "dowcipnie" bada bo źle by się czuł. W sumie najważniejsze żeby wszystko było ok. Po ostatniej wizycie która była rozstrzygająca dla naszego malucha który był zagrożony podobno proawie z krzesła spadł jak dzwoniłam tak sie stresował. Nie wyobrażam sobie co by robił w gabinecie :-D
 
hej
Ja ciągle podziębiona a co gorsza ciągle mam atrakcje typu nudności itd... żołądek chętnie wymienię na inny..
Madzia to prawda co powiedział Twój gin sporo rzeczy wychodzi dopiero po narodzinach.... fajnie że w Polsce wszystkie noworodki są objęte przesiewowym badaniem słuchu. U mnie w szpitalu jest też tak że od razu rejestrują na bioderka i miesiąc po porodzie ma sie wizytę, a jak coś jest nie tak to autmataycznie jest też wyznaczana wizyta w poradni patologii noworodka.
 
hej
Ja ciągle podziębiona a co gorsza ciągle mam atrakcje typu nudności itd... żołądek chętnie wymienię na inny..

Wspolczuje Ci moja droga.Ja dzis niestety zaliczylam blizsze spotkanie z kibelkiem... i pierwszy raz wymiotowalam:wściekła/y:Od wczoraj czuje sie potwornie, wieczorami jestem strasznie wzdeta plus mam straszne mdlosci:( a juz myslalam ze niedlugo wszystko powinno przechodzic a tu...odwrotnie:-(

:-)
Ja juz po 2 USG a kolejne mam na 19 grodnia...
POZDRAWIAM GORACO!!!

Paula a gdzie zdejcie twojego malenstwa? Czekamy :-D
Ja drugie USG mam 12 Stycznia tez sie doczekac nie moge w szczegolnosci ze bedzie szansa poznac plec dziecka:D
Ty tez chcesz poznac? czy czekasz na niespodzianke?

Zyczę wam wszystkim szczęśliwego rozwiązania i dzięki za wsparcie . Mam jeszcze pytanie do Kamigor i Evvule bo pisałyście że miałyście to samo po jakim czasie zaszłyście drugi raz. Bo tu zdania są podzielone jedni mówią żeby odczekać 3 cykle drudzy że lepiej odrazu lub po pierwszym. Moja lekarka mówi ,że może dać tabl. to wtedy szybciej się zachodzi i odczekać. w końcu mam już 30 lat i to może się trochę wolniej regenerować. Dzięki wam wszystkim za ciepłe słowa.

Kochana trzymaj sie , ja moge Ci powiedziec ze znam dziewczyne ktora tak jak ja miala usunieta ciaze w 20 tyg i lekarze mowili jej ze musi odczekac 3 cykle, ale ona od razu zaszla w 2 ciaze i urodzila sliczna zdrowa coreczke :)
Zycze powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Zyczę wam wszystkim szczęśliwego rozwiązania i dzięki za wsparcie . Mam jeszcze pytanie do Kamigor i Evvule bo pisałyście że miałyście to samo po jakim czasie zaszłyście drugi raz. Bo tu zdania są podzielone jedni mówią żeby odczekać 3 cykle drudzy że lepiej odrazu lub po pierwszym. Moja lekarka mówi ,że może dać tabl. to wtedy szybciej się zachodzi i odczekać. w końcu mam już 30 lat i to może się trochę wolniej regenerować. Dzięki wam wszystkim za ciepłe słowa.

Kasik30, mnie lekarz mówił żeby minimum 3 cykle czekać, ja czekałam o wiele dłużej - 6 miesięcy ponad, bo po prostu panicznie się bałam, że znowu coś będzie nie tak.
Też mam już 30 na karku i jakoś nie wierzyłam że w trzy miesiące mój organizm dojdzie do siebie a poza tym gorzej u mnie było z psychiką. Druga sprawa, że po usunięciu ciąży pozamacicznej chciałam żeby się blizna dobrze zagoiła. To chyba indywidualna sprawa, jak bardzo chcesz i czujesz, że dasz radę psychicznie to nie czekaj zbyt długo, nie robimy się młodsze niestety ;-) Ja zawsze chciałam mieć dwójkę dzieci i teraz to się zastanawiam czy to możliwe, ale na pocieszenie podam przykład mojej koleżanki, która miesiąc temu urodziła zdrową dziewuszkę mając 40 lat :-) To jej pierwsza dzidzia :-) Także głowa do góry :-)
Kamila
 
Zyczę wam wszystkim szczęśliwego rozwiązania i dzięki za wsparcie . Mam jeszcze pytanie do Kamigor i Evvule bo pisałyście że miałyście to samo po jakim czasie zaszłyście drugi raz. Bo tu zdania są podzielone jedni mówią żeby odczekać 3 cykle drudzy że lepiej odrazu lub po pierwszym. Moja lekarka mówi ,że może dać tabl. to wtedy szybciej się zachodzi i odczekać. w końcu mam już 30 lat i to może się trochę wolniej regenerować. Dzięki wam wszystkim za ciepłe słowa.

Bardzo mi przykro kochana ale napewno jeszcze zaswieci dla Ciebie slonko.
Ja tez mam za soba dwa poronienia i mi lekarz powiedzial ze mozna sie starac jak tylko psychicznie kobieta czuje sie gotowa,( a te trzy miesiace to taka ksiazkowa przerwa potrzebna na dojscie do siebie) chyba ze bylo poronienie w pozniejszym etapie ciazy ja drugie mialam w 20 tyg wiec musialam odczekac dluzej lekarz mówil 6 mcy ale zdecydowalismy sie dopiero po roku robilismy sporo badan w tym tez genetycznych na ktore sie strasznie dlugo czeka i dlatego tyle nam sie zeszlo ale tez mam kolezanke która starala sie po pierwszej miesiaczce po zabiegu i taraz jest juz szczesliwa mama, tylko ona miala zabieg w 12 tyg stwierdzono puste jajo plodowe poprostu zarodek przestal sie rozwijac.
Wiec to tak naprawde zalezy wszystko od Twojego stanu i gotowosci do nastepnej ciazy.Zycze powodzonka:tak:
 
Witam dziś wszytskie przyszłe mamy! :happy:
Mam znowu pytanko ;-) Czy Wy poza kwasem foliowym bierzecie jakieś zestawy witamin dla ciężarnych?? Macie jakieś godne polecenia? Czy wtedy trzeba tez dodatkowo brać kwas foliowy? Mi lekarz 1 lekarz powiedział żeby brać kwas a drugi żeby witaminy (jakis zestaw) ale słyszałam ze są różne opinie na temat zestawów witaminowych (np że się od nich dodatkowo tyje a nie są niezbędne)...:nerd:

Ell, o której masz badanie? Trzymam kciuki!:tak:
 
katarzynak83 ja póki co tylko folik, a inne witaminki jesli badania krwi będą kiepskie, jak dobre to nie

a badanie mam hm gdzieś dopiero między 19-20...bo u mojego lekarza trzeba strasznie się nastać w kolejce:szok:
 
reklama
Mi lekarz powiedział, że mam już przestać brać sam kwas foliowy i kupić sobie jakiś zestaw witamin. Dziś jest u mnie ostatni dzień 13. tygodnia.
Kupiłam tabletki Prenatal Classic i zobaczymy jakie będą w użyciu. Tabletki są dość spore, ale nigdy nie miałam problemów z ich połykaniem, więc dla mnie to nie problem.
Następną wizytę mam 28 listopada i nie mogę się już doczekać! :)
Pozdrowienia
 
Do góry