reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziewczyny, a powiedzcie mi czy Wasi lekarze przy każdej wizycie każą Wam robić beatHCg? Ostatnio moja szwagierka była bardzo zdziwiona, że mój mi nie każe i ja nie wiem jakie mam beta, bo ona miała robione cały czas. No i popadłam w lekką paranoje na ten temat. Wydaje mi się, że skoro mam przy każdej wizycie USG to chyba beta nie jest mi potrzebna, ale nie wiem. Co prawda jej ciąża była zagrożona i może dlatego miała ciągle robione to badanie, a ja i owszem dostaje skierowanie na badania, ale różne inne. W rozmowie z szwagierką poczułam się jak jakaś nieodpowiedzialna idiotka, którą nie obchodzi jej dziecko i na dokładke chodze do jakiegoś rzeźnika, a nie lekarza, bo nie mam betaHCg. Napiszcie jak jest u Was, bo zaczęłam się martwić i może to rzeczywiście jest konieczne...
 
reklama
Marzena80 ja w pierwszej ciązy nie miałam robionego tego badania ani razu, wiec spokojnie nie martw się, teraz miałam, ale to właśnie z uwagi na brak jakichkolwiek objawów ciążowych no i wczesny okres, który nie pozwalał odpowiednio zdiagnozować na usg, zostało mi przepisane to badanie i progesteron
 
Dziewczyny mam małe pytanie...czy Wy czasem pijecie kawe?? Czasem na ochote i nie wiem czy moge... na razie skusiłam sie raz ale i tak na taką pół na pół z mlekiem :sorry2:
Dziś ja mam dzien zamartwiania, bo jakos nie bola mnie piersi i w ogole nie czuje sie jak w ciazy :wściekła/y:wczoraj tak sie wymadrzalam o spokoju a dzis mnie trafiło zamartwianie :crazy:
 
Dziewczyny mam małe pytanie...czy Wy czasem pijecie kawe?? Czasem na ochote i nie wiem czy moge... na razie skusiłam sie raz ale i tak na taką pół na pół z mlekiem :sorry2:
Dziś ja mam dzien zamartwiania, bo jakos nie bola mnie piersi i w ogole nie czuje sie jak w ciazy :wściekła/y:wczoraj tak sie wymadrzalam o spokoju a dzis mnie trafiło zamartwianie :crazy:
piję o ile nie mam mdłości
nawet przy mojej ciąży zagrożonej lekarz powiedział, że jedną dziennie mogę sobie wypić
 
katarzynak83 no ja osobiscie nie pije bo mi poprostu zupelnie nie smakuje ale mam kolezanki ktore pily w ciazy kawe za przyzwoleniem swoich lekarzy(oczywiscie w rozsadnych ilosciach 1-2 dziennie) i wszystko bylo ok :tak:wazne jest zebys miala cisnienie w normie jezeli masz podwyzszone to lepiej nie pij.
ewela-83,iwona100na a w których jestescie tygodniach ze mozecie sie juz cieszyc malymi brzucholkami ja mam niezla schize na tym punkcie i dlatego pytam...bo u mnie jak stoje to moze cosik jest ale jak sie poloze na wznak to dolina:-(
 
Hej dawno sie nie odzywalam ale szczerze powiedziawszy nie zawsze mam czas:-( ale wiecie co wczoraj poprostu przelezalam w lózku tak mnie bolalo w lewym boku ze juz nawet mi po glowie chodzilo jechac do szpitala:no: ale na szczescie minelo juz dzisiaj. tak sobie myslalam ze to moze te wiezadla ale bol byl okropny:baffled: czy Wy tez macie takie bóle?????????
no i niestety brzuszka caly czas ani ani...jusmarwoj a jak u Ciebie pod tym wzgledem jestesmy na tym samym etapie???
Mój brzuszek się poprostu napina ale nie powiększył się. Oczywiście już nie we wszystkie spodnie wejdę. Ja codziennie robię zastrzyki w brzuch dlatego to napięcie zauważyłam, wcześniej łatwiej mi było zebrać fałdę skóry a jest coraz gorzej.
Ale i tak myślę że u kazdej jest inaczej, słyszałam o dziewczynie że w trzecim miesiącu to już miała brzucha jak w 5 m-cu i znałam kobitkę po której w 5 nic nie było widać. Nie ma regóły. Także nie stresuj się katja79
 
Kobietki! Wiem, ze latwo sie mowi, ale apeluje o spokoj :) Nie ma co panikowac, wszystko bedzie dobrze, przeciez juz nie jedna z Was pisala, ze np w poprzedniej ciazy prawie nie miala objawow i bylo ok. Przeciez nie caly czas musimy miec mdlosci i fatalnie sie czuc. To samo jesli chodzi o badania, bez paniki, lekarze na pewno wiedza co robia. Ja tak jak pisalam nie mialam jeszcze ani jednego badania, ale to zupelnie doslownie nic! I zyje i mam sie dobrze i malo tego, mysle pozytywnie i caly czas wierze, ze z dzidziusiem wszystko jest w porzadku. Na pierwsze badanie ide dopiero za tydzien i bedzie to juz prawie 12 tydzien. Zaczynam chyba powoli rozumiec podejscie tutejszych lekarzy, ciaza to sprawa naturalna, a nie choroba i jesli nie ma zagrozenia, to naprawde nie ma co schizowac i robic wszystkich badan i USG co tydzien. Bedzie dobrze :) Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Do góry