reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy listopad 2013

reklama
mam nadzieję, że nie będzie potrzeby wywoływania i w końcu samo ruszy... w szpitalu nie ma mojego lekarza prowadzącego,a mają tam wymóg żeby po terminie kilka razy dziennie robić zapisy, kontrolować sprawdzić dokładnie wagę i ułożenie, żeby sobie trochę przed samą akcją ułatwić. Mam nadzieję, że maksymalnie w przyszłą sobotę będę już z Marysią w domu. :tak:
 
Ewelina, Nati właśnie, to czekanie i niewiadoma co i jak jest ciężka. Ale nie mamy na to wpływu. A na tlc nie mogę oglądać tej porodówki odkąd jestem w ciąży, bo wzmaga mój strach – a wcześniej oglądałam nagminnie :)


kika jeśli miałabyś wybór, to sn przy takiej wadze może być ciężkie. W sumie się nie znam na tym, ale skłaniałabym się ku cc. Mi od miesiąca mówili, że Mały taki duży, a w sumie 3300 to dużo, ale spodziewałam się więcej :) Ma dobić do 4 kg, bądź ciut ponad. Zobaczymy, te pomiary też trzeba trochę z przymrużeniem oka traktować. Ciekawe ile Twoja dzidzia teraz waży. Ale jeśli masz tendencję do dużych dzieci, to i ten szkrab mały nie będzie :)


iwona trzymam kciuki, jeśli dobrze pójdzie to dziś będziesz miała Maluszka ze sobą – cudownie :)
lefkowa też trzymam kciuki :)
 
Witamy sie z rana. Dziewczyny dzisiaj cudowna noc nie wiem czy to dlatego że już bylam taka zmęczona czy wkońcu znalazlam odpowiednią pozycję w której ta nieszczęsna reka nie dretwieje. Odnośnie olejku na wywołanie to chyba bym nie skorzystała słyszałam ze maluszek może oddać smulke do wod
 
Ostatnia edycja:
Witam się i ja
U nas leje i okropnie szaro jest na dworze. Pogoda sprzyja leżeniu i nic nierobieniu;-) ale trzeba się podnieść z łóżka zrobić prasowanie a potem jedziemy do moich rodziców na obiad, a potem jak siły starczy mam w planie do jakiejś galerii uderzyć w celu poprawy humoru.
lefkowa to w sumie fajnie, że was tak monitorują często przed porodem to chyba uspokaja troszeczkę i chociaż by zabiera czas. Lepsze to niz leżenie i czekanie jak na zbawienie.
ewelina z tą smułką to chyba niezależnie od tego czy olejek był czy nie. Po prostu może oddać i to się zdarza ale wtedy ci go umyją (co w moim szpitalu nie jest standardem) i dadzą czyściutkiego
 
Dziewczyny, nie wiem jak z tym olejkiem, ale na szkole rodzenia mówili nam o smółce, że niedobrze jak dziecko ją połknie, bo grozi to zatruciem maleństwa. Dlatego ważny jest kolor wód płodowych jak odchodzą - jeśli są zielonkawe, tzn. że smółka wydalona do wód i bezzwłocznie należy udać się do szpitala. Jeśli są bezbarwne, to jest ok i do szpitala należy się śpieszyć powoli :)
u mnie wczoraj była masakryczna pogoda. Dziś piękne słoneczko i ciepło chyba, bo w domu duszno. ALe na spacer i tak się nie wybieram, bo plecy nie dają chodzić za długo. Może na tarasie trochę posiedzę, jak posprzątam, ubiorę się w kurteczkę.
 
Bo ogólnie chodzi o to że olejek wywołuje biegunke a ta niby ma wywołać skurcze macicy więc jak u mamy wywołuje tą biegunke to i u maluszka może co oczywiście nie jest regułą
 
reklama
dziewczyny ja miałam bezbarwne wody i powiem tak. dobrze ze nie zwlekalam i od razu pojechalam do szpitala, bo pekl mi peherz plodowy, a wtedy jest podobno 12 godzin na wydostanie maluszka....
nie chce was straszyc.........u mnie tak bylo. o 12 ody zaczely odchodzic, od razu kroplowka na wywolanie, ktora nic nie dala i o 22.20 cesarka.
jestem z wami w tym oczekiwaniu:)
 
Do góry