reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
gratulacje obrony :) ja do swojej sie zabiore dopiero na pazdziernik :)
ja kupuje troche dla dzidzia ale nie mam duzo, na weekend moze uda mi sie z siostra przebrac co ona mi da po swojej malej - uniwersalne kolorki dla chlopca dobre beda a sa w super stanie wiec troche nabede :) lozeczko tez wezmiemy jej, kupimy reszte mebli i wozek.
ja dzis dostalam zwolnienie i juz odpoczywam w domku :)
 
Hej dziewczyny, dzięki za wsparcie i dobre słowo. Co do dzisiejszej wizyty to w sumie nic nowego się nie dowiedziałam. Moja pani dr się zmartwiła, ze wyszło coś nie tak. Na jej sprzęcie ciężko było wiarygodnie ocenić. 15 lipca mam podejść do szpitala na USG, może wtedy uda się lepiej ocenić. Pewnie gdyby nie ta wizyta w Łodzi żyłabym w przekonaniu, ze wszystko dobrze. Od soboty co dzień w kościele, może to pomaga być silniejszą i wierzyć że pomimo wszystko będzie dobrze. Teraz została mi tylko czekać i się modlić.
W drodze z USG kupiłam pięknego pajaca w 5-10-15 dla Mojego Piotrusia.
Megao studiowałam w Bydgoszczy. Przeszukałam w necie i w książkach co mam wszystko co możliwe na temat tych torbieli i poszerzonych miedniczek, nigdzie za bardzo się nie pokusili o ocenę ryzyka w jakiej to wadzie może być. Na podstawie jednej tabelki stwierdziłam, że może większe prawdopodobieństwo trisomii 18. Moja pani prof. bez badań biochemicznych nie była w stanie określić ryzyka. Więc zostaje czekać
Melonowa gratuluję obrony.
Akaih w ciąży fizjologicznie rośnie OB, ale nie aż do takich wartości( przynajmniej tak mi się wydaje). Najlepiej w takim wypadku zrobić badanie CRP z krwi, to też wykładnik stanu zapalnego, a ciąża na niego nie wpływa tak jak na OB.
 
Melonowa- gratulację! Pomyśleć, że ja rok temu przez to przechodziłam, a wydaje się, jakby to wczoraj było.:sorry2: serdeczne gratulacje!:-)
Marys- chcesz coś na ciepło, czy zimno? Bo ja np. na ciepło przeważnie robię strogonow, udka na piwie, gołąbki lub krokiety. Czasem jak mi się ewidentnie nie chce, to jakiś schab lub szynka z sosem i np. kluskami śląskimi. Bo u nas tak tradycyjnie. Ostatnio zaszalałam, bo zrobiłam polędwice z żurawiną w cieście francuskim z barszczem, ale trochę czasochłonne to;-)


Jejku, za 4 miesiące będę rodzić. Nie dociera to do mnie;) tak szybko leci ten czas...A co do zakupów dla maluszka i dla siebie,to chyba Was wszystkie przebiłam, bo nie mam jeszcze nic. Absolutnie nic:sorry2:
 
melonowa gratulacje!! :)
ursula jak dla mnie możesz pisać posty po dwie strony, bo mi się je bardzo przyjemnie czyta :)

Dziewczynki jak się już wywiemy o tych płciach naszych, to może zróbmy sobie tą giełdę z ciuszkami. Myślę, że jesteśmy się w stanie dogadać co do cen tak, że obie strony będą zadowolone. Właściwie, to już parę z nas wie kto mieszka w brzuszku, to można już zacząć to robić. Ja jak uśnie mała, to poproszę męża, żeby mi zniósł to co mam, to na chłopaczków też coś znajdę, to może wrzucę. Więc jak jesteście też za takim rozwiązaniem, to zakładamy wątek i szalejemy z wymianami itd. :)
 
Melonowa gratuluję obrony! :-) to masz teraz spokój :-)
Rojku super pomysł z tą "giełdą" :tak:
Jeśli chodzi o wyprawkę to trochę rzeczy mamy, ale niemal wszystkie ciuszki to była okazja, jakaś promocja czy coś :) ale jeszcze mnóstwo rzeczy musimy kupić... Mi wyszło, że cała wyprawka to koszt około 3tyś zł :szok: ale nasze pierwsze dziecko więc nic nie mamy i raczej nic nie dostaniemy... Gdy moi rodzice się dowiedzieli, że jestem w ciąży to mówili, że wózek oni fundują, ale od tej pory cisza więc chyba się rozmyślili :p
 
andzia :szok: nie strasz..bo własnie widziałam że norma to ok ob 20 <bez ciąży> , a 80 byłam zaniepokojona.
bo byłam dziś u lekarza medycyny pracy i tam zrobili mi wynik krwi i moczu, i lekarz był zaniepokojony takim OB , ale powiedzialam ze jestem w ciazy, to puscił to mimochodem.. ale lekarz lekarzowi nie równy i to jeszcze takiktory daje tylko pieczątkę za kase.. dlatego pytam WAS drogie lekarki :)

CRP to co to takiego ?

http://parenting.pl/portal/ob-w-ciazy chyba dobrze zinterpretowałam tekst..ze wysokie OB moze wskazywać też na anemie...eh..tak to jest jak w szpitalu zrobią badania, póżniej w przychodni..a mój prowadzący mna urlopie i nikt nie jest w stanie mi nic powiedzieć..
 
Ostatnia edycja:
Akaih CRP to białko C-reaktywne, jest bardziej czułe jeśli chodzi o wszystkie zakażenia, na oddziale położniczym jak było podejrzenie jakiejś infekcji to właśnie robili CRP. Nie widziałam żeby jakiejś pacjentce zlecali OB. Co do wartości w ciąży OB to naprawdę nie mam zielonego pojęcia, w książce w której mam jest tylko ze się podnosi, ale do jakich wartości uznaje się za fizjologię to nie będę zgadywać. Ja bym pewnie zrobiła sobie to CRP, chyba , ze niedługo masz wizytę u gina to wtedy to zweryfikuje.
 
gdynianka1 skonczyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną i chcialabym isc na mgr na pedagogike i wybrac specjalizacje logopedie. :) wczoraj kolezanka nagadala mi ze niby jak takiego mgr zrobi to nie będę mogla uczyc w szkole bo nie dokoncze wczesnoszkolnej edukacji a z niej musze mieć mgr wydaje mi się to glupie i mysle ze wystarczy kierunek pedagogika a specjalizacja może być inna skoro konczylam licencjat z pw i pp. Już sama nie wiem
ursul picolo już czeka zapraszam ;p a rozważasz kupno sterylizatora do butelek? Bo ja na poczatku o tym myslalam ale pozniej jak gadalam z tesciowa to przeciez butelki można wyparzyc wrzaca woda prawda?
nonek90 będę trzymac kciuki za ciebie na pewno dasz rade :)
laperedhil dziekuje :) my lozeczko dostaniemy a wozek musimy kupic, na szczescie ominie nas kupno nosidełka, lozeczka i już zaczyna się znoszenie ciuszkiów ;p a moja przyszla szwagierka wczoraj mowila ze teraz ma wiecej czasu bo tez się obronila i tez pochodzi po lumpikach za ciuszkami ;p
andzia86 ja jestem dobrej mysli i wierze ze będzie tobrze :D a pamietaj ze wiara czyni cuda :*
Jolka6621 dziekuje :D ja tez nie mogę uwierzyc ze już jeden etap zakonczony teraz czas na nastepne ;p a co do porodu to wczoraj tesciowej mowilam ze ten porod z biegiem czasu staje się coraz realniejszy ;p …. Musialam ja troche podpytac jak to wyglada w tym szpitalu
malabiala mój tata tez szalal i chcial kupic wozek w niemczech sam ciesze się ze chce pomoc ale mowilam mamie ze niech wtedy nam się dorzuci żeby kupic tutaj bo chcialabym tez wybrac ;p bo tata wymyslil sobie wozek na 3 kolkach a ja bym takiego nie chciala


dzisiaj zaczyna się piekny dzionek zobaczymy co będzie dalej w nocy była taaaka burza ze co chwile mnie budzila lalo jak cholera … ja mam w planach lenistwo i odstresowanie. Chociaz powiem wam ze zamartwiam się tym moim tata wczoraj dzwonil do mojego brata żeby przeslal mu kase bo nie ma jak wrocic i spi w samochodzie ;/ koles nie dostal kredytu na budowe i zaczal wywalac ludzi wczesniej wywalil prawie cala ekipe i oskarzyl wszytskich ze mu cos pokradli dlatego im nie wyplaci kasy, zostal mój tata i jeszcze jeden koles i z nimi zrobil to samo ;/ zostawil ich bez pieniedzy bo powiedzial ze na pewno cos mu ukradli …. Co za skor*** jak można tak ludzi traktowac… tat miał dostac jeszcze 500 euro a ten kolega 1600 euro szok normalnie…. Tata mowil ze jak wyjezdzal to zobaczyl tego faceta jak stoi na dworcu z 3 torbami goly i wesoly … i zabral go do samochodu a on ze lzami w oczach dziekowal mu i powiedzial ze gdyby go nie zabral to nie wiadomo jak dlugo by musial spac pod mostem bo nawet nie miał jak się z rodzina skontaktowac ;/ …. Przepraszam ze wam to pisze ale az się cala trzese ;/
ciuszki z lumpika wyprane dzis sobie poprasuje ;p chyba w padam w nałóg bo z checia bym znowu szla cos kupic ale jestem przed wypłata i nie mam kasy ;p
 
reklama
Witam się z rana, wpadam w normalne trybiki. Zaraz będę szykować Miśka do żłobka, potem małe zakupy, sprzątanie itd.

Melonowa nie wiem jak to jest w tej chwili, ale mam koleżankę, która kilka lat temu robiła p wczesnoszkolną i przedszkolną, a mgr robiła z pedagogiki ogólnej i pracuje w szkole.

Rojku pomysł super, tym bardziej, że ja po Miśku mam pełne worki ciuszków od 0-2 lat, a np dla Mai jak na razie nic (choć kuzynka obiecała mi ciuszki po swojej córci).
Co do list do szpitala, które wymieniłyście to z doświadczenia wiem, że kilka rzeczy będzie nadto, ale wychodzę z założenia, że lepiej mieć ze sobą więcej niż mniej.

Co do OB w ciąży to mój ginek już w pierwszej ciąży mówił mi, że kobietom w ciąży nie zleca się tego badania, bo jest ono zawsze podwyższone i niemiarodajne.
 
Do góry