reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Witam sie i ja
Agga
Jawybrałam 5w 1 i Zośka zniosła super. Powiem wam, że to była trudna decyzja dla mnie bo w internecie są różne rzeczy ale porozmawiałam z paroma lekarzami i znajomymi mamami i tak postanowiłam. Czy dobrze czy nie ? nie wiem.
Co do spania to od początku pilnowałam żeby nie spała z nami i dobrze to znosi. Przed zaśnięciem trzeba ją tylko potrzymać za rączkę i usypia w miarę szybko (ale przyznam się, że czasami rano jak chce jeszcze chwilkę pospać to ją do siebie biorę:-)).
A dlaczego na noc butelką dokarmiasz??
Kaskaleczna Mi pediatra kazała tej herbatki po 20ml dawać i probiotyk a jak 5-6 dni nic to nie da to czopek zaaplikować albo pomasować zwieracze tak na zewnątrz oliwką. Niektórzy mówią że przez to trawienie bezresztkowe może nawet dwa tygodnie nie robić ale nie wiem. Wydaje mi się że to widać po dziecku czy się meczy bo nie może zrobić a chce czy nic nie ma więc się nie męczy. Powiem wam, że ja tą kurację herbatką i probiotykiem + masaże stosuję od 10 dni i poprawy nie widzę ale i tak muszę się wybrać do lekarza po skierowania to porozmawiam może są jeszcze jakieś inne sposoby bo ten czopek...dwa razy dałam aloe jakoś nie chce tego
 
reklama
nietypowy.nick daję na noc butlę, bo wtedy maluch spokojnie i długo śpi i ja się wysypiam a bez butli miałam 2 pobudki na karmienie.
Poszła dziś kupka na szczęście, duuuzia kupa po tych 3 dniach :) A ile radości mi sprawił taki śmierdziuszek :)
na nieodchodzące gazy polecam rurki Windi - poradziła położna i działają - dodatkowo pobudzają kupę. WKłada się końcówkę naoliwioną do odbytu - jest ogranicznik więc za głęboko nie da się wsadzić - bezpieczne w użyciu.

Ja przy karmieniu piersią + 1 dokarmienie butlą na noc nie dopajam Małego. Herbatki nie polubił, może jeszcze go przyzwyczaję z czasem. Podaję trochę wody jeśli więcej butli dostaje - np. ja mam jakąś sprawę i pod opieką taty synus zostaje na dłużej. A coraz cześciej uciekam z domku na trochę - głównie do sklepów :) 2-3 godzinki na oderwanie się od monotonii działa na mnie kojąco jak i kąpiel relaksująca z pianką :)
 
aaga rozumiem doskonale ta radość z chwil wolnosci:) czasami tatusia zostawiam sam na sam z synkiem albo jadę do rodziców i wtedy moja mama wręcz na siłę wygania mnie na miasto albo mówi żebym się przespała:) bezcenny taki relaks ...można akumulatory naładować..... chociaż i tak nie narzekam jest cudownie być mamą .synio śpi, obiad podszykowany, dom wysprzątany bo mąż dopiero o 18 wraca a mi się nudzi i siedzę na necie...... :0 próbuje sie zdrzemnąć ale jakoś nie daję rady w dalszym ciągu w dzień zamknąć oka..... ale jak to mówią ćwiczenie czyni mistrza.
w przyszłym tygodniu maż w delegacje jedzie wiec chcac nie chcac musze nauczyc sie w dzien spać troszkę bo juz skonczy się dyżur męża do północy;)
 
Zawsze najwięcej do powiedzenia mają szczupłe lalunie...
Widzę, że forum, w którym niegdyś się wspierałyśmy schodzi na dopie**alankę... Teraz najlepiej zacznijmy pouczać jedna drugą nt wychowywania dzieci, bo przecież my wszystkie jesteśmy taaaakie mądre :)
 
My wybraliśmy szczepienie 5w1 ale w niemczech nie mam poprostu wyboru bo tu nie ma tych zwykłych..

Co do rozmów to można sie wspierać rozmawiać a nie przytakiwac niejakim glupotom...
Bo sie zastanawiam czy niektora jeśli nie umie sie posługiwać poprawnie swoją intuicja to czy choć jedną książkę przeczytała o dzieciach co?kiedy?i jak...
 
agaa i co po jabluszku poszla kupka? :)

dobrze ja wam sie nie wpierdzialam w wychowaniu waszych dzieci to wy mnie nie pouczajcie, i tak bede robic po swojemu proste i logiczne :)

maagsiaa chce zebys wiedziala ze we mnie masz zawsze poparcie :*
 
kaaro ma racje nie wpierdzielajmy sie z butami w czyjes zycie

a rozne ksiazki maja teorie nazwajem sie wykluczajace

juz wiem ze kuby kupka to nic zlego- robi rzadko ale wyglada normalnie.
znalazlam cos ciekawego
Zaparcia u noworodka | parenting.pl

W przypadku, gdy dziecko nie wykazuje żadnych niepokojących objawów, rozwija się zdrowo i produkuje bez trudności normalnie wyglądający stolec, niemniej jednak wypróżnia się rzadziej, nie ma powodu do zmartwień. Najwyraźniej organizm malucha funkcjonuje w takim właśnie rytmie i leczenie nie jest wymagane. W szczególności należy unikać stymulowania defekacji na przykład wkładaniem do odbytu palca lub termometru. Taki zabieg wyrabia nieprawidłowy odruch defekacji u noworodka - dziecko uzależnia się od tego typu stymulacji odbytu i z każdym tygodniem będzie mu coraz trudniej samodzielnie prawidłowo oddać stolec.



http://parenting.pl/portal/zaparcia-u-noworodka

Zdarzają się zdrowe niemowlęta, które w trakcie karmienia piersią oddają bez wysiłku jedną kupkę na tydzień, nie mając przy tym żadnych innych niepokojących objawów. Stan taki należy również traktować jako wariant normy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry