reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

reklama
Jejku.. nie mam mnie od rana a tu tyle do nadrobienia :szok:

widzę, że nie tylko mi dokuczają bezsenne noce... masakra. budzę się na wstawanie do toalety, budzę się na każde przewrócenie z boku na bok, do tego ostatecznie oczy otwieram już przed 6 i finito, tyle spania.

co do spania to ja juz przywykłam - ne pamietam nocy calkiem przespanej, a te z wstawaniem tylkko na siusiu to juz nieliczne tylko. Co noc mam 2-3 h przerwy w spaniu - nie wiem czemu :) ale tak jak pisałam, coraz mniej mi to przeszkadza. Czytam forum lub cos innego w necie az nie poczuje znurzenia i sennosci..i tym sposobem ok 5-6 rano sie klade.I wtedy moge spac do poludnia :)

Ja dzisiaj powizycie - wszystko w miare oki, wiecej na watku wizytowym.

Jak waracam do domu z garazu to sie grzmotnełam na lodzi i teraz sie martwie troche. Co prawda upadłam na rece i kolana, kurtke porwałam i krew poszła mi z reki ale tak poza tym nie mam wiekszych obrazen. Chyba nie musze panikowac skoro brzuszek sie uchował, nie boli ani nic? Mam nadzieje, ze nic sie nie stało Maluszkowi.
Co do jedzenia..zaraz Was udusze przez Internet :) takie pysznosci tutaj wymieniacie a ja nie moge słodyczy :wściekła/y:

Zdrówka i dużo radości dla Was wszystkich :)
 
L-oka skoro brzuszek się uchował to na pewno wszystko dobrze. Ślisko niestety, trzeba uważać na siebie.
Mój przepis jest bez cukru, tylko nie pamiętam jak z indeksem w przypadku gofrów ;)
 
Oliwia- zdrówka dla synka

Neti- ja biorę vitaminer i tam jest jedna kapsułka tych kwasów omega. moja gin kazała mi dokupić jeszcze same te kwasy omega i brać jeszcze jedną extra. podobno bardzo są potrzebne do rozwoju mózgu, wybrałam tak opakowanie ale strasznie mi się rybą odbijało i na razie odpuściłam. biorę jedną
Dobrze Truskawkowa M. pisze:tak:to jest właśnie gzik. chociaż ja go nigdy z ziemniakami nie jadłam. muszę spróbować.

Truskawkowa- Alan chodził do przedszkola tylko 3 dni:-)potem się rozchorował a my zdecydowaliśmy że skoro ja w ciąży, do pracy nie pójdę to mu odpuszczamy. Niedalej jak wczoraj myślałam o tym że co ja bym teraz zrobiła mróz -12 nakaz leżenia sama w domu i jak go tu prowadzać autobus nam nie po drodze a auto czeka do wiosny bo ma letnie opony. od września idzie do zerówki ale to już niedaleko domu więc nawet spacerkiem z wózkiem gi odprowadzę.

L-oka- łoooomatko dobrze że brzuszek się uchował. moja teściowa dzisiaj pół dnia na pogotowiu bo myślała że rękę złamała tak łupnęła na chodniku. najważniejsze żebyś czuła ruchy
 
Gzik to twarożek:-D U nas tak się mówi. Biały ser, mleko lub śmietana, sól, pieprz i cebulka lub szczypiorek:tak:

Nie słyszałaś nigdy o poznańskim daniu: gzik i pyry;-)

MMmm PYCHOTA GZICZEK Z PYRKAMI MIAŁAM OSTATNIO NA OBIAD :-)
Wiecie na co mam ochotę na Rogala Świętomarcińskiego :blink:
 
Ostatnia edycja:
Akana- no lekko nie jest ale jaka będzie radość jak już je przytulę :-) Lekarz mówił że ja w 27 to tak jak z 1 dzidziorkiem w 34 ok 7-8 tyg do przodu jeśli chodzi o brzuch, ciężar, dolegliwości, dyskomfoirty i takie tam.
Ola- mam termin CC wyznaczony i u mojego lekarza nie wchodzi w grę nic innego. Według niego mniejsze ryzyko i dla mnie i dla Maluszków. Wiedziałam to od samego początku ciąży.
L-oka- całe szczęście że brzuch nie ucierpiał! Ale ślisko jest niesamowicie, jak byłam wczoraj u lekarza to kroku bym bez M nie zrobiła takie sobie buty ubrałam. Bardzo rozsądne to było...
 
Ostatnia edycja:
`Rila` CC to podstawa przy blizniaczje ciazy - tak mi sie przynajmniej wydaje...
do tego mysle ze tutaj to chyba nabwet nie ma innej opcji jak CC! (a propo CC- to ceskarka tak? ;-))

Byle dzieciatka sie dobrze rozwinjaly I rosly I byly na tyle duze by moc sobie poradzic same z oddcyhanime itp I bez tej aparatury na paocztku, chco dobrze ze jakby co to ona jest obecnie w tych spzitalach! I an prawde super malutenkie dzieciatka w obecnych czasach mozna `dochowac/doinkubowac` ;-) jakby byla koniecznosc.

`Ola10! dzieki z a rade z tym `nie wracaniem do ;-)pania - chyba od jutra zaczne to stosowac... :-D bo dzisiaj znowu sie wymeczylam jak zreszta... I potem chodze taka zakrecona.. I chyba :-D bardziej z tego `wiercenia` sie zmeczylam niz z niewyspania...

A propo tych vitaminek to ja tez biore podobne do tych co TY! :tak:
byalm po prostu ciekawa czy w PL to sa tego typu bo rpawda ejst tka ze ja to w PL juz chyab z 15lat nei mieszkam I nei mam zadnych kolezanek tam itd.. I nawet nei mam kogo zapytac.. no a o ciazy w PL to wogole nic nie wiem juz nei mowie o rzeczach/produktyach czy innych z ciaza zawiaznymi ale tez I nazwy tych wszystkich badan czy slownictwo... przeciez mowie (mature w PL zdawalam :tak:) po polsku ale nie znam wielu nazw jakimi sie obraca bedac w ciazy I czasami dlateog stad te moje pytani jak o ta `obraczke` na szyjke macicy :-D


`L-ok` OMG! Bogu dzieki ze jestes ok I twoje dzieciatko! az sie wystraszyalm jak zaczelam czytac twojego posta...- zdrowka zycze!!!

TruskawkowaMamba - nie nie znam pyzy ani tych gzik ;-)


sorry ja z Pl to z Opolskeigo pochodze u nas byly - kluski slaskie :-D:-D:-D

dobranoc dziewczyny bo u was juz nocka prawie - WYSPIJCIE SIE!!! :tak:
 
Neti- zgadza się CC czyli cesarskie cięcie, masz rację technika tak poszła do porzodu że nawet całkiem malutkie dzieciaczki ratują, a co do oddychania to właśnie dlatego do szpitala mam skierowanie, dostanę sterydy dzięki czemu Maluszkom się płuca szybciej rozwiną i będą bezpieczniejsze jakby chciały wcześniej wychodzić.
 
reklama
Mam laseczki odpowiedz:)

Moderator może łączyć wątki, edytować, przenosić, łączyć posty, edytować, przenosić, zgłaszać jak są jakieś problemy. Czyli np. jak uznacie, że to o czym w danym momencie piszecie powinno być w osobnym wątku, to wtedy moderator może już napisane posty przenieść do nowego wątku. I oczywiście do kontaktu z administracją .Ilość obowiązków w tym momencie zależy i od was i od samego moderatora, ponieważ nie ma jakoś z góry narzuconego jak powinien wyglądać dany miesiąc, jakie wątki itp, jedyne co to powinien dbać o przestrzeganie regulaminu forum. Niektóre miesiące tworzą swój własny regulamin i wtedy moderator też jakby pilnuje przestrzegania wewnętrznych ustaleń. Ale to już w dużej mierze zależy od was.

No to teraz Babeczki zgłaszać się:-D

zapomnij- nikt się nie zgłosi. Ty idziesz :p

Dziewczyny czy wy odczuwacie czasami takie kłucie w pochwie :zawstydzona/y::-p bo ja coś takiego odczuwam i nie wiem co to jest ale bardzo nieprzyjemne to na pewno :sorry2: co to może być ?

Ewelinka ty to obserwuj- po bokach (jak jajniki) to wiązadła ale w samej pochwie- takie paskudne to szyjka- zwykle wtedy jak się skraca :/

AguniaGR, ja tam porodem nie będę straszyć, mi się podobało... no dobra, nie było źle :-D

Ale Wam zazdroszczę tych słodkości, zupek... ja jestem ciągle głodna ale co zjem - zgaga :baffled: Nieważne czy to kanapka z szynką, czy batonik, choć batoników i innych słodkich rzeczy to już prawie w ogóle nie jem... niby zdrowo ale chciało by się ;-) Mój trzyletni synek dodał sobie nawet słowo "zgaga" do swojego słownika brzydkich wyrazów i tak bawi się i mówi pod nosem "kupa, ciapa, ZGAGA!" :rofl2: Chyba mamusia za bardzo narzeka...

kupa, ciapa, zgaga hahaha zastosuję u siebie- mnie też coraz częściej dopada :/

hej dziewczynki
oj szalejecie na forum chyba z 6 stron mam do czytania. a na inne watki jeszcze nawet nie zajrzałam.
Moja nocka wspaniała, dawno mi się tak dobrze nie spało. raz się obudziłam i leżałam wyciągnięta na plecach i się zdziwiłam że mi tak wygodnie i szybko zaczęłam szukać brzucha żeby się upewnić że nadal w ciąży jestem.:-) a śniło mi się lato byłam z mężęm nad jeziorkiem i się wygrzewaliśmy na słoneczku. co ciekawe nie byłam w ciąży ani Alana nigdzie też nie było. widać w ten sposób mój rozum szuka równowagi bo obecnie cały mój świat kręci się wokół ciąży i Alana. fajnie tak pobyć Olą - nie mamą chociażby tylko we śnie.

trochę dzisiaj porobiłam tzn. ugotowałam obiad i poprasowałam ubranka-prasuję na siedząco. krocze mnie troszkę boli ale już leżę i odpoczywam.

Jutro mąż jedzie w trasę więc na weekend zostaję sama z A. zakupiy mi zrobił więc siedzimy w domu i się nigdzie nie ruszamy. na dworze -13:shocked2::shocked2:

Kroczku-ale jak to ?to ten lek jest na skurcze? a jak to ma działać, nie rozumiem.
i dlaczego ten fenoterol jest w jednych miejscach wycofany a w innych nie. Mi położna powiedziała że w poznaniu np. nie zakładają krążka tylko biorą do szpitala i dają ten fenoterol.

Mika- ejjj no, pierogi z truskawkami hmmmm z masełkiem i cukrem. ze śliwką też pyszne ale u nas się nazywają knedle.pychota

Daga- no zawsze to jakieś pocieszenie że u innych też się chrzani :-) raczej nie po chrześcijańsku;-) ja bym wolała żeby u wszystkich było super. A ile tych skurczy masz tak dziennie i bierzesz coś na nie?

Ancona- głowa do góry, jakoś to będzie. Doskonale cię rozumiem bo mnie szkoła też zawsze baaardzo stresowała i pewnie dlatego zakończyłam ją na maturze:zawstydzona/y:Myślałam o studiach w tamtym roku ale odpuściłam. tobie życzę dużo siły i odwagi.

Uciekam na chwilkę na kolację bo mąż zrobil. u nas to rzadkość bo my jemy o innych porach a teraz patrze a on do stołu nakrywa, normalnie święto;-)

Niestety tylko magnez- który g... daje. Skórcze miałam wczoraj cały dzień a dzisiaj wstałam o 12- bez skurczy, umyłam podłogi i od 13 do 20 skurcze mimo leżenia
Co do fenka- zgadza się, na oddziale mają idzie 20-24h kroplówka.
Miałam, nie polecam :/
Chyba jest gorszy, niż w tabletkach był :/

Jejku.. nie mam mnie od rana a tu tyle do nadrobienia :szok:



co do spania to ja juz przywykłam - ne pamietam nocy calkiem przespanej, a te z wstawaniem tylkko na siusiu to juz nieliczne tylko. Co noc mam 2-3 h przerwy w spaniu - nie wiem czemu :) ale tak jak pisałam, coraz mniej mi to przeszkadza. Czytam forum lub cos innego w necie az nie poczuje znurzenia i sennosci..i tym sposobem ok 5-6 rano sie klade.I wtedy moge spac do poludnia :)

Ja dzisiaj powizycie - wszystko w miare oki, wiecej na watku wizytowym.

Jak waracam do domu z garazu to sie grzmotnełam na lodzi i teraz sie martwie troche. Co prawda upadłam na rece i kolana, kurtke porwałam i krew poszła mi z reki ale tak poza tym nie mam wiekszych obrazen. Chyba nie musze panikowac skoro brzuszek sie uchował, nie boli ani nic? Mam nadzieje, ze nic sie nie stało Maluszkowi.
Co do jedzenia..zaraz Was udusze przez Internet :) takie pysznosci tutaj wymieniacie a ja nie moge słodyczy :wściekła/y:

Zdrówka i dużo radości dla Was wszystkich :)

Spokojnie- nawet jak zjedziesz na pupie ze schodów to dzidzi na 99%nic nie jest. Musisz uważać na skurcze lub odchodzące wody ew. krwawienie

MMmm PYCHOTA GZICZEK Z PYRKAMI MIAŁAM OSTATNIO NA OBIAD :-)
Wiecie na co mam ochotę na Rogala Świętomarcińskiego :blink:

Zabiję cię za tego rogala!!!!

Ok lasencje idę gnić.
Tzn teraz też leżę ale boli i muszę na bok
 
Do góry