reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

A powiedzcie mi dziewczyny jak z Waszymi bólami brzucha, jeżeli je macie ? bo na początku ciąży bolał mnie jak na okres, potem tak różnie tu zakłuło, tam pociągnęło, czasem nic itd. Od kilku dni też mnie boli, praktycznie cały czas jak chodze itd, nie jest to silny ból, spokojnie wytrzymuje bez nospy , tylko jest cały czas i przypomina.. nie wiem.. tak jakbym się bardzo najadła, o , coś w tym stylu, taki pełny i wzdęty. ( mimo , że przez mdłości wcale dużo nie jem, raczej skubię coś).
Nie niepokoje się bardzo, bo staram sie nie stresować ale ciekawi mnie czy któraś też tak ma ?

Pozdrawiam i miłego wieczorku ;-)
 
reklama
Oj tak uczucie pelnego brzucha jak najbardziej mi znane. Tez mam takie wrazenie jakby byl przepelniony i taki jakby napiety. Co prawda mnie akurat apetyt dopisuje np. Na kolacje zjadlam dwie spore bulki, a jak maz wrocil z treningu to jeszcze z nim dwie kanapki zjadlam. Wczesniej przed praca zjadlam obiad, poprawilam batonikiem. Do pracy wzielam dwie bulki z czego jedna zjadam juz po drodze w samochodzie!!!! Potem w pracy druga i kawalek ciasta urodzinowego szefowej. Az sie boje wejsc na wage. No i teraz jak sie ubieralam w pizame to stanelam przed lustrem i stwierdzilam ze zdecydowanie wywala mi brzuch!!!! Chociaz nie wiem na ile ciazowo a na ile z obzarstwa!!! Ale roznica jest.

Misiarska wspolczuje problemow z samochodem. Kurcze teraz czlowiek bez samochodu to jak bez reki. szczegolnie jak pogoda taka jak ostatnio a do zalatwienia mnostwo spraw.

No chyba najwyzsza pora isc spac. I tak dlugo dzisiaj wysiedzialam. Dobrej nocki
 
Misia oj u nas też jak się wali to wszystko na raz, auto dopiero co naprawione, cieszyłam się, że w kolejnym miesiącu nie będzie "dodatkowych" wydatków i kupimy nowy fotelik do auta dla Jasia, bo w obecnym nie zmieści się w kurtce zimowej, a tu mężu zrobił dziurę w wannie i teraz na gwałt musimy kupować nową grrrrrrrrrrrrrrrrrrr bo paragonu nie możemy znaleźć.. A właśnie może się ktoś orientuje czy jest gwaracja na wannę i ile?? :-p

Marcia dobrze jeszcze, że kanapki jesz a nie słodkości albo chipsy :zawstydzona/y:

Mili
chyba każda z nas ma jakieś odczucia brzuszkowe, mnie boli szczególnie po większym wysiłku, wieczorami, wtedy tak ciągnie jak na @ i wiem, ze się po prostu przemęczyłam, poza tym uczucie wzdęcia i pełności, a dodatkowo jeszcze mega kłucie w prawym boku, bo mam torbiel na tym jajniku i to paskudztwo może dawać taki ból :sorry:


A my z mężusiem mamy dzisiaj 5 rocznicę ślubu :-) Niestety jakieś atrakcje zafundujemy sobie w póżniejszym terminie ze względów finansowych, ale chociaż na kolację pójdziemy :tak:

Przyjemnego weekendu Wszystkim Brzuszkom!!
 
Witam piatkowo :-)
Ale dzisiaj nawet fajna pogoda, sloneczko mi przez okno zaglada. Trzeba to wykorzystac i wybrac sie zaraz na spacer. Tylko musze sie jakos ogarnac bo jeszcze w pizamie biegam.

Milego dnia dziewczynki i duzo pozytywnej energii. No i oczywiscie trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Dagmar o ktorej masz usg???
 
malinaa fajnie, że zostałaś z nami :) Wszystkiego naj z okazji 5 rocznicy ślubu (ja świętowałam 5 rocznicę w czerwcu)
milliondni mi też doskwiera uczucie pełnego brzucha, a wieczorem już mi go wywala, że wyglądam na 4-5 miesiąc. Staram się jeść zdrowo i małe porcje, ale są produkty, które zauważyłam, że mi szkodzą, jak na przykład winogron, więc staram się go nie jeść...
marcia u mnie też apetyt dopisuję. Czasami jak sobie coś wymyślę, że mam ochotę to tak mi ślinka cieknie, a gdy już mogę zacząć pałaszować to po prostu rzucam się na jedzenie! W pierwszej ciąży tak nie miałam... ale mam smaka ostatnio na takie domowe gotowane rzeczy - zupy, kaszę z pulpetami, rybę.
dagmar trzymam kciuki za usg!
ameryka ale u ciebie dziwny ten system zdrowotny. Ale dobrze, że zrobili Ci to usg i wykryli mięśniaka. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok!

A ja czekam na weekend:) Dzisiaj i jutro mamy tournee po rodzinie z radosną wiadomością - nie mogę się doczekać reakcji szczególnie teściowej, która pewnie będzie przerażona, że sobie nie poradzimy, że jeszcze za szybko na drugie dziecko, hm...
Miłego dnia!
 
Hej dziewczyny, ja też zjadam ogromne ilości jedzenia. Na śniadanie potrafię zjeść dwie buły (najlepiej z pasztetem) i kolejną zabieram do pracy. W pracy tylko myślę kiedy pójdę do domu, żeby obiad zjeść :) i tak w koło macieju.

Brzucha nie mam jeszcze wcale tym bardziej dziwne jest dla mnie to jak potrafi wyglądać wieczorami (5 miesiąc), rano już jest wszysko OK.

A co do brzucha, to niektóre mamuśki widzę, że już 12 tydzień, wyczuwacie już powiększoną macicę? Czy w ogóle macie takie większe brzuszki ciążowe?? Ja się nie mogę doczekać kiedy w końcu będę w stanie wyczuć jak macica się powiększy, bo jak na razie też nie czuję się w ciąży - mimo że objawy są. Wizyta z USG dopiero za 3 tygodnie, wcześniej miałam chyba 5 tyg i widać było ciałko żółte i coś tam migotało, serduszko podobno (lekarz widział, ja nie :)) Dziwnie tak nie wiedzieć co tam się w brzuchu dzieje przez tyle czasu. Pozdrawiam ja pędzę na autobus (wrrr) i do pracy.
 
Witam

ejjjjjj to nie sprawiedluiwe wy wcinacie ile wlezie i ledwo co brzuszki wystają a ja naprawdę sie pilnuję a waga
9 kg:no: Dzisiaj co prawda zaszalalam i zjadlam na śniadanie drożdżówkę ale ti jeden jedyny raz w tej ciąży tak to chlebek chrupki ewentualnie jakiś ciemny z ziarnami.

Co do brzuchola to ja czuję tak twardy i nabrzmiały jak sie przeforsuje, tzn np po sprzataniu itp.

Marcia- u mnie też dzisiaj sloneczko zaraz wlączam pralkę zebty nadrobić z praniem bo jak pada to mam mega ptroblem z suszeniem.

Malina- dziura w wannie? jak on to zrobił?:-)

Papilon- czy wyczuwam macice nie wiem nie znam sie aż tak na tym, czasami tylko np. w nocy jak się przekręcam to czuje takie ostre szarpnięcie po obu bokach brzucha poniżej pępka, może to macica, to samo poczułam wczoraj jak się kładlam spać nieraz jak kichnę. zastanawiam sie tylko skąd to szrpnięcie d skoro wszystko robię raczej pomalu i ostriożnie no opruscz kichania:-)
 
A powiedzcie mi dziewczyny jak z Waszymi bólami brzucha, jeżeli je macie ? bo na początku ciąży bolał mnie jak na okres, potem tak różnie tu zakłuło, tam pociągnęło, czasem nic itd. Od kilku dni też mnie boli, praktycznie cały czas jak chodze itd, nie jest to silny ból, spokojnie wytrzymuje bez nospy , tylko jest cały czas i przypomina.. nie wiem.. tak jakbym się bardzo najadła, o , coś w tym stylu, taki pełny i wzdęty. ( mimo , że przez mdłości wcale dużo nie jem, raczej skubię coś).
Nie niepokoje się bardzo, bo staram sie nie stresować ale ciekawi mnie czy któraś też tak ma ?

Pozdrawiam i miłego wieczorku ;-)

Ja tak mam jakieś rozpychanie,bleee
Witam piatkowo :-)
Ale dzisiaj nawet fajna pogoda, sloneczko mi przez okno zaglada. Trzeba to wykorzystac i wybrac sie zaraz na spacer. Tylko musze sie jakos ogarnac bo jeszcze w pizamie biegam.

Milego dnia dziewczynki i duzo pozytywnej energii. No i oczywiscie trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Dagmar o ktorej masz usg???

Dzięki, że pamiętasz. 18.20 :)

Witam

ejjjjjj to nie sprawiedluiwe wy wcinacie ile wlezie i ledwo co brzuszki wystają a ja naprawdę sie pilnuję a waga
9 kg:no: Dzisiaj co prawda zaszalalam i zjadlam na śniadanie drożdżówkę ale ti jeden jedyny raz w tej ciąży tak to chlebek chrupki ewentualnie jakiś ciemny z ziarnami.

Co do brzuchola to ja czuję tak twardy i nabrzmiały jak sie przeforsuje, tzn np po sprzataniu itp.

Marcia- u mnie też dzisiaj sloneczko zaraz wlączam pralkę zebty nadrobić z praniem bo jak pada to mam mega ptroblem z suszeniem.

Malina- dziura w wannie? jak on to zrobił?:-)

Papilon- czy wyczuwam macice nie wiem nie znam sie aż tak na tym, czasami tylko np. w nocy jak się przekręcam to czuje takie ostre szarpnięcie po obu bokach brzucha poniżej pępka, może to macica, to samo poczułam wczoraj jak się kładlam spać nieraz jak kichnę. zastanawiam sie tylko skąd to szrpnięcie d skoro wszystko robię raczej pomalu i ostriożnie no opruscz kichania:-)

Ile przytyłaś? Bo chyba nie 9 kg? :szok:
 
reklama
Papilon- czy wyczuwam macice nie wiem nie znam sie aż tak na tym, czasami tylko np. w nocy jak się przekręcam to czuje takie ostre szarpnięcie po obu bokach brzucha poniżej pępka, może to macica, to samo poczułam wczoraj jak się kładlam spać nieraz jak kichnę. zastanawiam sie tylko skąd to szrpnięcie d skoro wszystko robię raczej pomalu i ostriożnie no opruscz kichania:-)

No właśnie mam takie same odczucia :) Czyli to chyba o to chodzi ;) A ja mam jeszcze jeden sposób jak poczuć powiększającą się macicę: położyć się na brzuchu na czymś dość twardym :D Ja mam wtedy wrażenie, jakbym miała pod sobą jakiś talerzyk, albo coś :D
 
Do góry