reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

reklama
dagmar- Ty weź nie strasz... bierz Nospę i sie kładź! Oby przeszło. Jak nie to na pogotowie...echhh... co za dzień.
confused.gif

Będzie dobrze, będzie dobrze, będzie!!
 
ola10 -ja też uwielbiam Święta, jesień też.. liście, klimat... echh :) A dziś tu pusto bo nie wiem jak u Was ale u mnie nad morzem to lato w pełni:p
Szkoda tylko, że moje samopoczucie nie pozwala mi pójść na plażę :angry:
Cały czas zaciskam łapki za zdrowie synka &&&&&

madziolina_p - zdjęcie mega! :-)Małe tak się ułożyło, że widać cudnie. Leć szczęśliwie i uważaj na siebie!

AniolekBB - witamy urlopowiczkę :)

ameryka - mi tez jest wiecznie zimno... wiecznie. Niby ciepło jest, lato w pełni a ja w kocu. Czuję się jak wiecznie chora z gorączką... wydaje mi się że to osłabienie. Mam nadzieję, że nam przejdzie ;-)

U mnie sobotnie popołunie w pełni. Dobrze, że ciepło to chłopaki na dworzu latają a ja mogę leżeć. Wzięłam te czopki dziś bo wczoraj jak odstawiłam to cały wieczór w WC spędziłam...
Niech to się skończy wreszcie bo mi chałupa mchem zarośnie :p:szok:
 
Hej sobotnim popołudniem!
Wiecie co wszędzie widzę kobiety w ciąży :D i myślę sobie kiedy to wreszcie będzie że już będzie widać brzuszek, nie będę taka zmęczona i nie będzie się trzeba z tym wszystkim kryć (choć jest to dość zabawne i powiemy dopiero po USG :-p)

mojeboje - ja też mam niską hemoglobinę, od razu kazali mi kupić Ascofer (żelazo) bez recepty, faktycznie musimy jeść czerwone mięso (bitki duszone w sosie z cebulką są pycha), żółtko jajka, migdały, kakao (ale bez mleka bo się nie wchłonie, to ja nie wiem jak), i nawet kaszankę! A wszystko w obecności witaminy C (soki, owoce, itp.) A piszę o tym żeby Cię przestrzec przez wątróbką której ja też nie lubię - ona jest w ciąży niewskazana, bo może zawierać jakieś szkodliwe toksyny, które zwierzę sobie zmagazynowało. Tak samo nie wolno jeść owoców morza, choć np. małże mają mnóstwo żelaza ale też są jakieś zanieczyszczone.
 
Ja też pod kocem, prawie cały czas, ale to przede wszystkim żeby nogi zakryć, bo ja jeszcze przed ciążą często chorowałam na zapalenia pęcherza itp więc teraz się podwójnie pilnuje. Mnie lekko dzisiaj na dole pobolewało ale tak inaczej- to chyba to rozciąganie macicy. My w domu dzieciaczków nie mamy, także dzisiaj pobyczyłąm się do południa, trochę poczytałam, odpoczełam, mąż odsypia po nocnej zmianie, cisza, spokój.
Miałam pytać, jakie bierzecie witaminy ? Ja biore już drugie opakowanie Prenatal Classic, takie różowe, niby nie mam po nich gorszych mdłości tylko jak mam je wsadzic do buzi i szybko przełknąć to nawet przez tą chwlę jest mi taaaaak nie dobrze.... są paskudne w smaku :(
 
Padnę na za zawał, jakieś plamienie znowu i brzuch boli :szok:

Dagmar - kładź się wygodnie w łóźku, jak nie masz mdłości teraz to bierz cos do jedzenia i dobrego do picia, włącz jakiś fajny film albo poczytaj ksiązkę i relaksuj się ! Trzymam kciuki , żeby zaraz przeszło. Pamiętaj- moc pozytywnego myślenia.
może 50 twarzy Greya poczytaj :-Dna pewno przez chwilę zapomnisz co się dzieje wokół :cool2:
 
Witam :-)
Do południa byliśmy na zakupach. I normalnie dopadły mnie nastroje ciążowe. Wkurzyłam się w sklepie i normalnie się poryczałam :szok: A ja niemal nigdy nie płaczę, ale łzy same mi zaczęły lecieć i nie mogłam przestać. Jakoś mi w końcu przeszło. A na koniec zakupów na poprawę humoru kupiłam sobie spodnie i tunikę :-) Spodnie nie wiem jak długo ponoszę, bo jeszcze nie chciałam kupować ciążowych, ale to takie z materiału z szeroką gumą w pasie i fajnie się naciągają.

Ameryka ja ogólnie jestem zmarzluch ale teraz to mi wyjątkowo zimno. Zawsze rozgrzewałam się gorącą kąpielą, ale teraz trzeba trochę wyluzować z długimi kąpielami.

Dagmar odpocznij, będzie dobrze.

Ola fajnie, że udało się grzybobranie. Ja uwielbiam zbierać grzyby i do lasu mam blisko, ale chodzę boję się sama chodzić a z mężem to tylko czasem w weekend znajdziemy czas. W tym roku jeszcze nie byliśmy.

Mojeboje fajnie, że wszystko ok i wizyta Cię uspokoiła. Ja jeszcze jeżdżę na rowerze do pracy czy do sklepu, ale chyba jeszcze troszkę i przestanę.
Aniołek fajnie, że urlop udany :tak:
Madziolina co za cudo :-) Udanego wypoczynku :-)
Miliondni ja na razie biorę tylko kwas foliowy, w sumie to nie wiem czy już pora na witaminy. Jeść mogę i staram się trzymać zróżnicowaną dietę, jeść warzywa i owoce. Jednak na wizycie zapytam o witaminy.
A Greya to pewnie wiele z nas już czytało i dlatego nas tak dużo na wątku :-D
 
dagmar- i jak tam? nadal plamisz?

Miliondinin - ja zakupiłam teraz Vita-miner prenatal+DHA ale jeszcze nie biorę zacznę od przyszłego tygodnia.

Edysiek- ja Greya jeszcze nie czytałam a bardzo bym chciala, ja ogólnie non stop coś czytam a Greya w naszej biblotece nie maja a narazie ksiażek nie kupuję bo nie mam gdzie trzymać. Fdocelowo maży mi się pokój taka bibloteka ale to w przyszłosci.
 
Dagmar jak się czujesz? Jak wyglądają te Twoje plamienia??

Ola, Akana ja też uwielbiam Boże Narodzenie :-D Na marcówkach miałyśmy niektóre taką fazę, że sobie robiłyśmy suwaczki odliczające do świąt hahahaha i oczywiście wątki miałyśmy odpowiednie, specjalny o choince i strojeniu domu, o prezentach, o zwyczajach :tak:

A ja jakoś wczoraj kompletnie nie miałam nastroju na forum, nnie dość, że takie marne wieści na usg, to jeszcze na wieczór zaczął mnie boleć brzuch jak na @ i za każdą wizytą w toalecie na papierku rózowe, albo jasno-czerwone plamienia, a łaziłam co 10-15min. W końcu łyknęłam nospę i poszłam spać, rano już tylko takie brązowawe pozostałości, ból mniejszy, poszłam na umówioną wizytę rano i jak zajrzał wziernikiem to stwierdził, że czysto, mam brać dupka 3x (dotąd brałam 2x), nie współżyć i odpoczywać.. Kolejna wizyta 23ego, a gdyby jednak było większe krwawienie to mam lecieć do szpitala.. W ciągu dnia brzuch mnie boli tak falami, ale najważniejsze póki co plamienia nie wróciły!! Dopóki nie poronię, to będę walczyć o tego fasolaka jak lwica!! Dopóki jest nadzieja :tak:

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa i podtrzymywanie na duchu!! Im więcej pozytywnych historii, że bywało różnie, a jednak dzieciątko przetrwało i urodziło się zdrowe, tym bardziej chce się walczyć o to swoje małe szczęście :sorry2:
 
reklama
Dziewczyny bardzo boli mnie gardło, nie wiem co mam zażyć na to? Czy oprócz herbatki z malinowym sokiem od mamy coś mogę jeszcze? Oprócz czosnku w naturalnej postaci bo zejdę na zgagę.
Napiszcie czym Wy się leczycie
 
Do góry