reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Wichurka możesz przepłukać gardło wodą z solą jak dasz radę, bo ochyda. Jest taka mieszanka ziół Septosan do płukania gardła, broń Boże do picia, bo tam szałwia a nie wolno. W sumie można chyba psiknąć Tantum Verde (UniBen tańszy) ale nie wiem czy w I trym jest całkowicie bezpieczny.. Są też pastylki z tymianku bodajże, też ochyda.. I najważniejsze oszczędzać gardło, nic mega zimnego, nic gorącego, nic ostrego i mało mówić.. Więcej chyba się nie da..
 
reklama
Ej, panikary wstrętne, a jak boli brzuch jak na @ to nie jest dobry znak..? Bo mi się coś o oczy obiło w różnych mądrych artykułach, że taka postać bólu oznacza powiększającą się macicę, czyli rosnącego dzidziusia :-)
 
malinaa dzięki za dobre rady, mam nadzieję że przejdzie... Oby...
Jakaś niemoc mnie ogarnęła bo zazwyczaj dopiero zimą zdarzają mi się przeziębienia, a tu jeszcze jesień dobrze się nie zaczęła a ja już, ale to chyba przez to otwarte w nocy okno...
 
Hej sobotnim popołudniem!
Wiecie co wszędzie widzę kobiety w ciąży :D i myślę sobie kiedy to wreszcie będzie że już będzie widać brzuszek, nie będę taka zmęczona i nie będzie się trzeba z tym wszystkim kryć (choć jest to dość zabawne i powiemy dopiero po USG :-p)

mojeboje - ja też mam niską hemoglobinę, od razu kazali mi kupić Ascofer (żelazo) bez recepty, faktycznie musimy jeść czerwone mięso (bitki duszone w sosie z cebulką są pycha), żółtko jajka, migdały, kakao (ale bez mleka bo się nie wchłonie, to ja nie wiem jak), i nawet kaszankę! A wszystko w obecności witaminy C (soki, owoce, itp.) A piszę o tym żeby Cię przestrzec przez wątróbką której ja też nie lubię - ona jest w ciąży niewskazana, bo może zawierać jakieś szkodliwe toksyny, które zwierzę sobie zmagazynowało. Tak samo nie wolno jeść owoców morza, choć np. małże mają mnóstwo żelaza ale też są jakieś zanieczyszczone.

ooo dobrze wiedzieć kaszanka z sokiem pomarańczowym... mniam

Ja też pod kocem, prawie cały czas, ale to przede wszystkim żeby nogi zakryć, bo ja jeszcze przed ciążą często chorowałam na zapalenia pęcherza itp więc teraz się podwójnie pilnuje. Mnie lekko dzisiaj na dole pobolewało ale tak inaczej- to chyba to rozciąganie macicy. My w domu dzieciaczków nie mamy, także dzisiaj pobyczyłąm się do południa, trochę poczytałam, odpoczełam, mąż odsypia po nocnej zmianie, cisza, spokój.
Miałam pytać, jakie bierzecie witaminy ? Ja biore już drugie opakowanie Prenatal Classic, takie różowe, niby nie mam po nich gorszych mdłości tylko jak mam je wsadzic do buzi i szybko przełknąć to nawet przez tą chwlę jest mi taaaaak nie dobrze.... są paskudne w smaku :(

Ja jeszcze nie biorę, bo mi niedobrze, tzn jem te z kubusem puchatkiem z kajem :D


Dagmar - kładź się wygodnie w łóźku, jak nie masz mdłości teraz to bierz cos do jedzenia i dobrego do picia, włącz jakiś fajny film albo poczytaj ksiązkę i relaksuj się ! Trzymam kciuki , żeby zaraz przeszło. Pamiętaj- moc pozytywnego myślenia.
może 50 twarzy Greya poczytaj :-Dna pewno przez chwilę zapomnisz co się dzieje wokół :cool2:

Kurcze ja czytam bardzo dużo a tego nie czytałam, chyba muszę nadgonić :D

Dagmar jak się czujesz? Jak wyglądają te Twoje plamienia??

Ola, Akana ja też uwielbiam Boże Narodzenie :-D Na marcówkach miałyśmy niektóre taką fazę, że sobie robiłyśmy suwaczki odliczające do świąt hahahaha i oczywiście wątki miałyśmy odpowiednie, specjalny o choince i strojeniu domu, o prezentach, o zwyczajach :tak:

A ja jakoś wczoraj kompletnie nie miałam nastroju na forum, nnie dość, że takie marne wieści na usg, to jeszcze na wieczór zaczął mnie boleć brzuch jak na @ i za każdą wizytą w toalecie na papierku rózowe, albo jasno-czerwone plamienia, a łaziłam co 10-15min. W końcu łyknęłam nospę i poszłam spać, rano już tylko takie brązowawe pozostałości, ból mniejszy, poszłam na umówioną wizytę rano i jak zajrzał wziernikiem to stwierdził, że czysto, mam brać dupka 3x (dotąd brałam 2x), nie współżyć i odpoczywać.. Kolejna wizyta 23ego, a gdyby jednak było większe krwawienie to mam lecieć do szpitala.. W ciągu dnia brzuch mnie boli tak falami, ale najważniejsze póki co plamienia nie wróciły!! Dopóki nie poronię, to będę walczyć o tego fasolaka jak lwica!! Dopóki jest nadzieja :tak:

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa i podtrzymywanie na duchu!! Im więcej pozytywnych historii, że bywało różnie, a jednak dzieciątko przetrwało i urodziło się zdrowe, tym bardziej chce się walczyć o to swoje małe szczęście :sorry2:

BRAWO!!! To podejście mi się podoba. Walcz, bądź fajterem :D Oczywiście w słusznej sprawie :)
Plamienie jest brązowawo czerwone jakieś 2h i ...koniec. To był 3 raz :/
Dobrze, że moje kochanie przyszło i stwierdziło, że wychodzimy, bo bym zgłupiała- brzuch mnie bolał :(
Potem żółta wydzielina (bardzo dużo) w niej 2 skrzepki małe i koniec, teraz nic, tylko wydzielina lekko żółtawa.
Dokładny opis??? Chyba za dokładny :sorry2:

Dziewczyny bardzo boli mnie gardło, nie wiem co mam zażyć na to? Czy oprócz herbatki z malinowym sokiem od mamy coś mogę jeszcze? Oprócz czosnku w naturalnej postaci bo zejdę na zgagę.
Napiszcie czym Wy się leczycie

Mleko+ miód
 
Nooo te kłócia to ja pamiętam doskonale z ciąży z Janem, masakra aż mnie zginało.. No tym razem ten ból jest taki uciążliwy i dłuuugi, oby to była ta rosnąca macica tak jak mówicie albo może po cc też inaczej to będzie wyglądało tym razem..

Dagmar opis super!! U mnie żółte były na dzień przed tymi różowymi.. Najważniejsze, że mijają te plamienia! A brzuch boli Cię jak na @? I tak w ciągu dnia czy tylko wieczorami??
 
Malinaa, Dagmar- z calej siły trzymam kciuki za Was i wasze fasolki. Najwazniejsze ze plamienia ustają ,

Wichurka- Tantum verde podobno dla pewnosci zapytaj w aptece są też jakieś syropy dla kobiet w ciąży tak ogólnie na przeziębienie.
 
wichurka tantum verde jak najbardziej oraz syrop *spam*, ja piłam go w poprzednij ciązy, bo w kółko coś mnie brało, ale szybko po tym przechodziło :)

a macie jakieś zachcianki? ja mam straszne, poprzednio tak nie miałam, a teraz mnie mdli a jednoczesnie z chęcią jem kiszone ogórki i klasycznie śledzie hahahha, mam ubaw :D poza tym słone chipsy i żółty ser i nie moge patrzeć na mięso :D

ściskam Wasm mocno!
 
reklama
Witajcie,

ja mam dzisiaj szalony dzień - moi przyjaciele wylecieli do USA na stałe. Musialam im pomoc w wielusprawach,a pozniej dostalam takiego powera ze pomylam okna i piore firanki :) ale czuje sie oki

Misiarska - super porownania.. rzeczywiscie przy blizniakach teraz powinnas podejsc na lajcie :-) kurcze, to ja dopiero pierwsze dziecko, ale bedzie jazda :p

madziolina_p - gratuluje i zycze udanego urlopu :) spokojnie wypoczywaj

wichurka82 - ja polecam na gardło miód, a przed miodem płukanie wodą utlenioną + napar z szałwi. Szałwią można płukać gardło, ale nie można jej jeść czy pić.

Truskawkowa - ja też mam żółtawy śluz, nic sie nie martw - mój lekarz powiedzial ze teraz tak bedzie.

Surenka - gratuluje i trzrymam za Was kciuki :) Rozumiem Cie w pełni..my starania skończyliśmy po 7 roku..i mam nadzieje, że w kweitniu 2014 okaże się że skutecznie :D

ameryka - mi również jest raz zimno, raz goraco, czasem czuje jakbym miala gorączke ale jak sie poloze to mi przechodzi.

Z jedzeniem dzisiaj też mialam jakąs faze, nie moglam się najesc. Jadłam i jadłam a ciągle czegość mi się chcialo :) ale na szczescie narazie nie tyje. A od wczoraj dokucza mi ból głowy, ale narazie staram sie nie brac zadnych leków, zobaczymy.

Jutro planuje pierogi :) i mam pare rzeczy do nadrobienia w domu

Pozdrawiam :)
 
Do góry