reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

ola10 no powiem Ci że będe sie pytac o płec dziecka ale jak mówie wydaje mi sie a raczej jestem pewna na 90% że to powinna cipka mała rosnąc !! Moje obliczenia u nikogo jeszcze nie zawiodły :) no chyba ze cos z owulacja sie poprzesuwała. W pierwszej ciąży wszystkim oznajmiłam że rośnia Madzia. Jednak jakbym miała patrzec na przebieg ciąży to ta inna może więc wróży chłopca chociaż jak mowie obliczenia ( również i biologia :-) ) mówią co innego.

mojeboje różni lekarze różne podejścia. Mój lekarz pozwala na cwiczenia jeśli wszystko jest ok, zresztą jak czasem pisze ja chodzę cały czas na siłownie nie przerwałam treningów jedynie zmniejszyłam ich intensywność. Jeśli będzie sie cos działo napewno zrezygnuje ale teraz nie widze ku temu podstaw, chociaż jeśli ktoś nie ćwiczył przed zajściem w ciąże to faktycznie nie ma co zaczynać tylko dlatego żeby nie przytyć za dużo. Ja cwiczylam i jęsli będzie wszystko ok ćwiczyć będe do 9 miesiąca :-)

wichurka wiem co czujesz, przechodzilam to jakiś rok temu. Jedynie co moge poradzić to jedzenie suchego chleba albo skórek od chleba najlepiej takiego 2-3 dniowego, poza tym jedzenie witamin nie z rana a w ciągu dnia. Ja starałam sie jesc normalnie ale odrazu bieglam do wc - zawsze jednak mialam nadzieje ze cos tam dzidzi zostanie. wymioty mialam lżejsza ( o ile można tak to określić ) jak piłam wode, dużooo wody.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malinaa spokojnie to jeszcze nic nie znaczy. Pamietaj ze wyniki bety tez mialas niskie, ale przyrost byl ladny. To moze oznaczac ze xdzidzia rzeczywiscie jest troche mlodsza lub mniejsza, ale rosnie!!! Kiedy masz kolejna wizyte????
 
Witaj miliondni :) Gratulacje :)

Czy Wam tez jest zimno? U nas w domu jest 25.5 stopnia Celsjusza (klima dziala bo byloby wiecej), a mi marzna stopy i czasem wychodzi mi gesia skorka. To dziwne jest, bo nigdy mi w tej temp. zimno nie bylo. Raczej sie nie przeziebiam. U nas to lato pelna para i nie wiem kiedy widzialam chora osobe. Jeszcze o takim objawie ciazy nie slyszalam.

Wy piszecie, ze Was mdli i nie mozecie jesc. Ja z kolei wlasnie musze cos zjesc jak mnie mdli, bo jak mam pusty zoladek to jest mi jeszcze gorzej. Czasem jak zjem to od razu potem jest mi dobrze przez pare min. To druga sprawa, ze czasem ciezko sie do jedzenia zmusic. Przegryzam migdaly i to chyba mi pomaga troche (mgidaly nie maja na szczescie zapachu). Ja nie wymiotuje, ale czasem jest tak zle, ze mysle, ze jakbym wymiotowala to moze by mi przeszlo choc na troche.

Dziewczynom, ktore wymiotuja proponuje picie wywaru z siemienia lnianego. Siemie jest super zdrowe i pomoglby na zoladek i przelyk. Ale czy to by lekko wchodzilo to nie wiem. Ale moze po lyczku...
 
Dzień dobry wszystkim

Ja po kawie, Sniadanku i lenie się jeszcze w łóżku póki syn nie wstanie. Nocka niezla budzil się pary razy przez zatkany nosek ale spalam z nim więc nie musiałam biegać z pokoju do pokoju. A ja się tak zastanawiam co by tu dzisiaj porobić. Obowiązkowo ogarnąć mieszkanie obiad w sumie podszykowany a potem..... hmmm może do parku no nie wiem .

Ameryka-a w jakim stanie, mieście dokładnie mieszkasz? tak z ciekawości pytam. Aaa mi zimno nie jest wręcz gorącoi duszno najchętniej to bym przy otwartym balkonie spała ale noce zbyt zimne i boję sie ze sie przeziębie.

Surenka- witam nową cięzarówkę. 4 lata wooow sporo czasu a z tymi plamieniemai to może od razu zadzwon do gina
 
Witam się po tygodniowej nieobecności, wczoraj pożegnaliśmy morze i wróciliśmy do domku :) Obawiam się, że nie dam rady nadrobić tego co napisałyście, ale teraz postaram się być z Wami na bieżąco, życzę miłej soboty....
aaaa u mnie trochę mdłości ustąpiły i apetyt wrócił :)
 
Dziewczyny piszę bo czuję że umieram chyba....masakra totalna, mój mąż tylko chodzi w kółko i powtarza o matko!!! W kółko mdłości i wymioty....
To nasza pierwsza ciąża i nie miałam pojęcia że może tak męczyć!!!
W dodatku mam refluks żołądkowo-przełykowy i normalnie biorę na to leki rano i cały dzień super znoszę, a teraz nie mogę nic kompletnie oprócz takich jednych tabletek które staram się brać jak najrzadziej bo i tak mało co pomagają.
Tym z Was które są w ciąży i mają starsze dzieci do zaopiekowania głęboko współczuję...
Ja chyba nie dałabym rady z tymi wymiotami.

No powiem ci, że moje biedne dzieci przejęły chyba z 50% moich obowiązków.
Teraz kończą sprzątać zabawki, pościerają kurze i poodkurzają a ja tyko pomyję podłogi, wstawię i porozwieszam prania, zrobię obiad i wstawię zmywarkę.

Co prawda wolała bym sama, bo wszystko niedociągnięte ale nawet jak się schylę po coś z podłogi to od razu mam bleeee a mąż w pracy

Cześć!:) Od czterech lat staraliśmy się o dzidzię, więc możecie wyobrazić sobie niedowierzanie i ogromną radość na widok dwóch kresek. Niestety od początku ciąży mam problem z plamieniami. W poniedziałek wybieram się do lekarza, to będzie moja pierwsza wizyta i bardzo się boję, czy wszystko okaże się w porządku.


Sytuacja dla mnie nie do pojęcia, czasem chciała bym chociaż raz się tak postarać o dziecko, nawet kiedyś rozmawialiśmy o tym z mężem, że fajnie by było móc się postarać :)
Powiem ci, że jakbym nie stawała na głowie, żeby więcej dzieci nie mieć to pewnie miałabym co rok, tylko o Jonasza się "starałam" 2 tygodnie.
Tym bardziej trzymam za was kciuki i bardzo cię proszę, dbaj o siebie i dzidziusia!

Dzień dobry wszystkim

Ja po kawie, Sniadanku i lenie się jeszcze w łóżku póki syn nie wstanie. Nocka niezla budzil się pary razy przez zatkany nosek ale spalam z nim więc nie musiałam biegać z pokoju do pokoju. A ja się tak zastanawiam co by tu dzisiaj porobić. Obowiązkowo ogarnąć mieszkanie obiad w sumie podszykowany a potem..... hmmm może do parku no nie wiem .

Ameryka-a w jakim stanie, mieście dokładnie mieszkasz? tak z ciekawości pytam. Aaa mi zimno nie jest wręcz gorącoi duszno najchętniej to bym przy otwartym balkonie spała ale noce zbyt zimne i boję sie ze sie przeziębie.

Surenka- witam nową cięzarówkę. 4 lata wooow sporo czasu a z tymi plamieniemai to może od razu zadzwon do gina

Spacerek? Ja też chcę spacerek, buuu jak iść na spacer i nie fiknąć po drodze :szok:
Jestem tak słaba, że nie jestem w stanie dojść do sklepu a wczoraj jak powiesiłam 2 firanki, to zaczęło mi się kręcić w głowie i zaczęłam wymiotować:(

Przy Kaju mogłam latać a teraz 3ka dzieci w domu a ja umieram :-:)-:)-(
 
Hej, byłam wczoraj u giną prywatnie na usg. Pierwsze jego słowa to ciąża żywa, uf..
Ale to był pasjonat, badał mnie z 40 min, zdjęcia robił.
Mam małego miesiączka, ale powiedział, że to nic złego i żeby się ogólne nie przejmować.
Kruszyński ma 19 mm i jej serducho bije 169 razy na min!
Macie zdjęcie!
DSC_0506.jpg

A dziś wylot, boję się, ale będzie dobrze! I dwa tygodnie na wyspach kanadyjskich!
 

Załączniki

  • DSC_0506.jpg
    DSC_0506.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 56
Madziolina ale super zdjęcie , taki maly bobasek. Udabnych wakacji życzę.

Dagmar- ja do niedawna też nie mialam siły na nic teraz jest lepiej więc kporzystam z ostatnich dni lata. Myślę jednak ze spacer odwołam raczej wypuszczę małego na podwórko niech pobiefga ale to po obiedzie , już 11 a ja jeszcze nawet ze sprzątaniem nie ruszyłam babcia wpadła na herbatke i tak nam zleciało.

aniolku- witaj po wakacjach jak było?
 
Hej, byłam wczoraj u giną prywatnie na usg. Pierwsze jego słowa to ciąża żywa, uf..
Ale to był pasjonat, badał mnie z 40 min, zdjęcia robił.
Mam małego miesiączka, ale powiedział, że to nic złego i żeby się ogólne nie przejmować.
Kruszyński ma 19 mm i jej serducho bije 169 razy na min!
Macie zdjęcie!
Zobacz załącznik 581447

A dziś wylot, boję się, ale będzie dobrze! I dwa tygodnie na wyspach kanadyjskich!

Super zdjęcie :) Istotka ludzka w miniaturze :)
Miłego, spokojnego odpoczynku!

Madziolina ale super zdjęcie , taki maly bobasek. Udabnych wakacji życzę.

Dagmar- ja do niedawna też nie mialam siły na nic teraz jest lepiej więc kporzystam z ostatnich dni lata. Myślę jednak ze spacer odwołam raczej wypuszczę małego na podwórko niech pobiefga ale to po obiedzie , już 11 a ja jeszcze nawet ze sprzątaniem nie ruszyłam babcia wpadła na herbatke i tak nam zleciało.

aniolku- witaj po wakacjach jak było?

jeju kiedy ja będę mieć siłę. Mąż po pracy chce iść spacerkiem do cioci. Niby nie cały kilometr a ja się zastanawiam jak mam się tam dowlec :-:)-:)-(
Nie biorę witamin, bo nie jestem w stanie ale piję soki i wcinam owoce i warzywoty- noo przynajmniej jak nie jest mi niedobrze :)
 
reklama
Ale tu cicho dzisiaj każdy pewnie jeszcze korzysta z pogody a ja wam powiem ze juz mi sie tęskni za jesienią i potem za świętami. Maz sie śmieje że to i tak wyjątkowo póżno w tym roku bo normalnie to o świetach zaczynam myśleć gdzieś w połowie sierpnia:tak: ale co ja poradzę ze je uwielbiam jak dziecko normalnie.

Daga- a mi się chyba udzieliło twoje zmęczenie bo nie mam dosłownie siły na nic. Ldwo zjadłam obiad a ze sprzątania nici chyba odpuszczę, najchętniej bym pospała ale jak z dzieckiem nie mam komu go sprzedać.
 
Do góry