reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Ale mi się nic nie chce, z chęcią to bym teraz sobie poleżała a nie zaraz do pracy szła ;-)

Co do płci to fajnie by było jakby teraz dla odmiany był synek :tak: Choć córa mówi, że ona woli siostrę ;-)
W sumie to bez różnicy, byle było zdrowe :-)

Chyba każda z nas nie może doczekać się wizyty, a najbardziej te które jeszcze wcale nie były.
Ja już odliczam dni do mojej, jeszcze 5 dni :-)

Ja w pierwszej ciąży używałam kremu Penaten i mimo, że brzuch miałam naprawdę wielki to ani jednego rozstępu. A skłonność mam, bo mam na biodrach troszkę pozostałości z czasów dojrzewania.
Teraz nie wiem czego będę używać, ale na pewno jak brzuszek zacznie rosnąć to coś kupię.
 
reklama
zastanawiamy sie z mezem, czy mamy leciec do Hiszpanii...
na 2 tyg, lacznie 4 loty bo z miedzyladowaniem w te i z powrotem.
Maz mowi, ze jak bedzie jakies ale, to nie lecimy, ehhh
co myslicie?
bede 8-9 tydzien
 
Krowka jak tak lubisz przeglądać ciekawe blogi to polecam - zresztą nie tylko Tobie, ale Wam wszystkim, blog Sroka o.... czyli zapiski podwojonej . Jest to blog chemiczki, która od czasu do czasu robi bogatą analizę danej grupy kosmetyków, np. chusteczek do wycierania pupy dla niemowląt, byłam w szoku jak to wyczytałam! Okazuje się, że J&J czy Nivea to właściwie nic nie warte, tylko bazują ma marce, która ma zaufanie i sobie za tę markę sporo kasują... Wybiera jak najwięcej produktów, porównuje składy chemiczne i tłumaczy co jest czym. Dzięki niej wiem też, że jeśli na liście składników coś jest po pozycji "Parfum" to właściwie tak, jakby tego nie było, bo "Parfum" to może być chyba 0,5% czy 1%, nie pamiętam już niestety. I tak np. jakieś kosmetyki dla niemowląt na opakowaniu mają napis, że zawierają witaminę E, olejki naturalne i inne super rzeczy, a jest to na liście dopiero po perfumach. To otwiera oczy.
Tu jest o kremach na rozstępy: Sroka o.... czyli zapiski podwojonej: Kosmetyki na rozstępy
 
Na pewno zaglądnę, co do marek takich jak J&J, Nivea to jest dokładnie tak jak piszesz, firmy mają wyrobioną renomę, a jeśli ktoś choć odrobinę się orientuje w składach kosmetyków widzi, ze tak na prawdę drogie marki mają takie same, a nie raz gorsze składy od tańszych kosmetyków. Ja ostatnio stawiam na polskie marki, te które nie są częścią wielkich koncernów, bo tam zwykle chemia i mydlenie oczu, przerzucam się też na kosmetyki naturalne. I chyba wśród nich będę szukała czegoś na rozstępy.

EDIT: ten post o rozstępach, bardzo fajny i niestety widać ile chemii i szkodliwych substancji pakuje do produktów np Eris. Widze, że opisuje tam emulsję Babydream, o tych produktach dużo dobrego słyszałam, są bardzo tanie i dostępne w Rossmanie. Sama używam od nich szamponu dla dzieci (na swoje włosy).

Ja słyszałam dużo dobrego o Bio-Oil (choć i tu zdania są podzielone). Na pewno przyjrzę się kosmetykom naturalnym z Pat&Rub (polska firma, nieco droga ale w tym wypadku płaci się za skład kosmetyków)
 
Ostatnia edycja:
zastanawiamy sie z mezem, czy mamy leciec do Hiszpanii...
na 2 tyg, lacznie 4 loty bo z miedzyladowaniem w te i z powrotem.
Maz mowi, ze jak bedzie jakies ale, to nie lecimy, ehhh
co myslicie?
bede 8-9 tydzien

Musisz porozmawiać z lekarzem na ten temat, zależy jak twój organizm znosi ciążę. Czasem można robić wszystko ( chodzi mi o wysiłek fizyczny) a czasami trzeba leżeć w łóżeczku
 
Ja w pierwszej ciąży od II trymestru używałam mustelli i nie miałam ani jednego rozstępu, ale nie wiem ile to zasługa kremu, a ile genetyki, chociaż też mam z okresu dojrzewania na udach takie białe paski. Dodam, że miałam bardzo duży brzuch, bo córka ważyła 4220,a ja jestem drobna i szczupła tzn byłam ;) teraz jak mam mdłości to muszę coś jesć i jem za dużo, a w I ciąży tak nie miałam, więc nie wiem jak to się skończy :/

Co do cytomegalii, to ja niestety też jej nie miałam :( trzeba na to uważać bardzo, bo przenosi się drogą kropelkową, najwczęściej w dużych skupiskach dzieci (żłobki, przedszkola), dlatego lepiej unikać przedszkolaków :/ toksoplazmoza jest o tyle lepsza, że można ją leczyć w ciąży (tylko trzeba ją szybko wykryć), natomiast cytomegalii nie :(
 
zastanawiamy sie z mezem, czy mamy leciec do Hiszpanii...
na 2 tyg, lacznie 4 loty bo z miedzyladowaniem w te i z powrotem.
Maz mowi, ze jak bedzie jakies ale, to nie lecimy, ehhh
co myslicie?
bede 8-9 tydzien

Trudno to oceniać, ponoć lepiej latać w II trymestrze, ale na pewno lekarz lepiej będzie wiedział. My mieliśm z mężem też lecieć na wakcje we wrześniu, ale zrezygnowaliśmy tzn jeszcze nie zdąrzyliśmy wykupić wycieczki, ale w zwiążku z ciążą nie lecimy.
 
reklama
Hej! My też zrezygnowaliśmy z dalekiej podróży poślubnej. Na wszelki wypadek. Pojedziemy gdzieś bliżej :).

no a my juz zaplacilicmy, ale mysle, ze mogli bysmy kogos za nas wyslac, ja juz nawet powiedzialam mezowi, zeby sam jechal, ale on pewnie nie pojedzie, bo tam tez nasi znajomi beda...

Ja sie boje, bo gdyby jednak cos z dzieckiem bylo nie tak, to bym sobie nie odzalowala...
Moj maz tez jest takiego zdania, wiec sie wahamy...

Dodatkowo to dwa loty a nie jeden w jedna i druga strone.
 
Do góry