reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Pilisia i Nicia , karmicie jeszcze piersią swoje maluszki ?
Mój gin powiedział że muszę odstawić , już tydzień jak nie daję ale nasza Emma tak chce , cały czas się dobiera , wyciąga sutka , dotyka paluszkiem, śmieje się, wącha, językiem dotyka.
 
reklama
Pilisia i Nicia , karmicie jeszcze piersią swoje maluszki ?
Mój gin powiedział że muszę odstawić , już tydzień jak nie daję ale nasza Emma tak chce , cały czas się dobiera , wyciąga sutka , dotyka paluszkiem, śmieje się, wącha, językiem dotyka.

ja już dawno nie karmię, ale moja koleżanka zostawiła sobie jedno karmienie i tak do połowy drugiej ciąży karmiła, twierdząc, że gdyby to szkodziło płodowi to by natura tak zrobiła, żeby nie miała pokarmu. Ja nie wiem niby się oksytocyna przy karmieniu uwalnia, ale może faktycznie w drugiej połowie ciąży lepiej nie karmić..
 
Pisalyscie,o zabezpieczeniu przed,rozstępami.Ja przy Zuzi używałam zwyklej oliwki dla dzieci i teraz tez mam taki zamiar,bo w moim przypadku bardzo sie spisala. :-)
Co do plci,to mi z calego serca jest obojetne,czy Chlopiec,czy Dziewczynka,byleby zdrowe i o czasie. :tak: :tak: :tak:
Zuzia i Grześ obstawiają Chlopca i powiem Wam,ze i ja jakoś Go wyczuwam,chyba,ze względu na inne objawy,niż przy Zuzi. ;-)
Przy Mlodzinie od razu czulam,ze to będzie Coreczka. :-D
 
Ostatnia edycja:
hej melduję się

a ja dzisiaj popadłam w jakiś czarny nastrój i znowu się nakręcałam że coś jest nie tak. Humor już mi na szczęście wrócil ale ogólnie jakis taki kiepski dzien za mną.

Dziewczyny czy was też kluje czasami w pochwie. tak jakby od dolu ktoś igly wbijał. Dodam że czuję tylko to klucie nie towarzyszy temu żaden bół ani ciagniecie brzucha. Podejrzewam ze to macica sie rozciaga ale trochę mnie to dzisiaj zaniepokoila.

Wiatr &woda- dzięki za info o balsamach. Ja ostatnio kupilam ten rosmanowski tylko bialy i po przeczytaniu chyba przy nim pozostane. Nie warto przepłacać bo sie okazuje ze te drogie wcale nie takie dobre.
Ja pierwszą ciaże namiętnie smarowałam sie balsamami oliwkami i różnymi różnościami i jakis wielkich rozstępów nie mam na brzuchu wcale troche na pupie i:szok:..pod kolanami ale w sumie nie wiem czy to po ciąży czy wcześniej juz je miałam.

Madziolina- myśle że powinnas zapytać lekarza o te wakacje. Jak nic sie nie dzieje to czemu nie, pozatym to świetny relaks i zawsze zmiana otoczenia na troszke działa na korzyść. przynajmniej u mnie. A będziesz się widziała z lekarzem przed planowanym wylotem? Może zawczasu przegladnij internet gdzie jest jakiś szpital czy cós w razie jak by sie coś dzialo. oczywiście opdukać.
 
Co do plci malenstwa to wiadomo mamy chłopca fajnie by bylo mieć dziewczynke tak dla odmiany (pozatym te sukienki, wstazki, kokardki, czeesanie włosków itd.) ale z drugiej strony to całą wyprawkę mam na chlopca więc tak by bylo wygodniej.
Jakoś zawsze wiedzialam ze chce mieć synka i to już gdzieś od czsów liceum ze bedzie mial na imię Alan. Teraz jak mi jakieś imię chodzi po glowie to Oliwia i jakos nie mogę nic innego wymyslić, wogole jak pomyśle o fasolce to zaraz przychodzi mi to imię do głowy. Może to jakoś podświadomie dziala. Zobaczymy co wyniknie , a tak wogóle to w którym tyg. już można sprawdzic płeć?
 
Agutka no właśnie też gdzieś wyczytalam, że oliwka wystarczy bo chodzi głównie o nawilżenie skóry.
Ola ja poprzednim razem strasznie chciałam dziewczynkę, bo od zawsze mi się marzyła.
Teraz w sumie sama nie wiem, z chłopaka na pewno mąż byłby zadowolony a z dziewczynki córcia. A ja nie przywiązuje do tego wagi, synek byłby fajny dla odmiany, ale jak pomyślę o tych sukienusiach i falbankach :-D
Płeć to chyba widać gdzieś koło 15 tygodnia o ile zechce pokazać :-p
 
Portia ściskam Cię mocno. trzymaj się.

Witam się piątkowo. Dziś lepszy dzień, bo wczoraj to tak strasznie mnie przez cały dzień muliło że szok, z Olą tak nie miałam.
Co do wyjazdów to przez cały pierwszy i połowę drugiego trymestru poprzedniej ciąży dojeżdżałam pociągiem z przesiadkami co 2 tyg. na zjazdy na studia po 500 km, bo byłam na ostatnim roku mgr, a wiecie jak wspaniałe warunki panują w naszych kochanych PKP :-D Miałam zgodę od mojego gin. dopiero później zaczęłam mieć troszkę problemów ze skracającą się szyjką, ale na szczęście wtedy już skończyłam semestr.
U Nas mój A. strasznie chciałby syna, dla mnie nie ma to aż tak dużego znaczenia, najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe, chociaż jakiś czas temu oglądałam bardzo fajny film siostry i tak się na koniec spłakałam że po zakończeniu jeszcze z 15 min nie mogłam się ogarnąć i wtedy pomyślałam że jak będzie druga dziewczynka to córeczki będą miały świetny kontakt, jednak co miłość siostrzana :tak: Sama mam siostrę starszą o 3 lata.
Wyprawkowo jestem przygotowana i na dziewczynkę (po Oli) i na chłopca (przyjaciółka miesiąc temu urodziła i Ola ma kuzynka rok młodszego). :-)
Miłego wieczorka.

Edit. Jednak jest sporo racji w powiedzeniu nie chwal dnia przed zachodem słońca, ledwo co napisałam, że dziś fajnie w sumie bez mdłości i tak mnie zaczęło mdlić że szok !!!
 
Ostatnia edycja:
Anutka ja już nie karmię :) zresztą troszkę odczekałam przed staraniami też :)

co do oliwki i rozstępów, to na przykład dla mnie oliwka to było zdecydowanie za mało niestety i mnie swędziało.

jeśli chodzi o lot to ja jednak bym wolała lecieć w drugim trymestrze :)

ja nie wiem, jak wytrzymam te 1,5 tygodnia do usg, rany.
 
reklama
Ja na rozstępy stosowałam oliwkę i jakis krem chyba z ziajki. i.....na moje to uwarunkowania genetyczne maja najwięcej do powiedzenia. Do 8 miesiąca rozstępów nie miałam, ale za to od 8:szok: masakra!!!!
 
Do góry