reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Dagmar Kochana po to pisałaś do mnie żebym przekazywała:) Nie ma za co Slonce:)

Jotemka mam nadzieję że już lepiej:) Wysokie ciśnienie lub tetno zle, niskie w moim przypadku tez zle i jak tu funkcjonowac?

milenka oby wszystko przebieglo sprawnie i szybko. Czekamy na wiesci
Kroczku, lepiej, lepiej nie powiem. Od rana na wysokich obrotach, nie wiem co to było wczoraj, serio.
 
reklama
Witam :-)
Dagmar będzie dobrze. Fajnie, że Lusia sama oddycha. Na pewno nie możesz się doczekać aż ją zobaczysz. I oczywiście gratulacje!!!
Ancona mam nadzieję, że wyniki wyjdą dobre. Zdrówka dla synka.
Kroczek dziękuję, że informowałaś nas na bieżąco. Tylko szkoda, że ten stres Ci się udzielił, ale najważniejsze że z Kubusiem wszystko w porządku.
L-oka nie przemęczaj się. Współczuję puchnięcia nóg.
My i tak jesteśmy w dobrej sytuacji, bo najgorzej jak są upały.
Milenka będzie dobrze, rozumiem że ciężko się nie denerwować, ale postaraj jak najmniej.
Jotemka postaraj się jak najwięcej wypoczywać, o ile to możliwe przy Twojej gromadce.
A wiadomo już coś z pralką?
Witam nowe mamy :tak:

Ja dzisiaj normalnie pospałam, wstałyśmy z córą przed 9 :szok: a jak dla mnie to naprawdę późno.
Wczoraj dzień całkiem milutko spędziliśmy. Pojechaliśmy nad staw zobaczyć co tam słychać (i czy już widać rybki). Pogoda cudna, normalnie wiosnę czuć w powietrzu. Bazie już kwitną, ptaki wracają z ciepłych krajów. Zima chyba już nie wróci :-)

A jeszcze mój mąż mnie rozwalił męskim rozumowaniem.
Mówi do mnie: Ale już gruba jesteś. Na co ja, że: Nie jest źle, bo przytyłam dopiero 11 kg a z Angeliką przeszło 25 kg. No to on na to: Biedna Kinga, taka chudziutka, Ty ją głodzisz :-D
 
Milenka trzymam kciuki.

Dagmar nie płacz, Malutka radzi sobie coraz lepiej, niedługo bedzie juz wszystko na tip top.

Dziewczyny dziekuje za wsparcie. Dzwoniłam do lekarza i powiedział ze mam badac cisnienei co ok 4 h. Jesli 3 pomiary z rzedu przekraocza 140 (gorne bo dolne mam w normie) to mam jechac do szpitala zbadac mocz. Jak bedzie białko to dupa - pewnie mnie zostawia. Ale narazie pocieszajacy jest fakt ze dzisiaj dwa pomiary to 130/76 i 119/57 :) Nie bede sie przemeczac i zamierzam spac w dzień - co odwlekała z powodu braku znu w nocy. Zauwazyłam ze po takich drzemkach lepiej z nogami i z cisnieniem :)

Jotemka dzieki za smski. Ja juz kupilam koszule do szpitala i jakby cos 10 minut i wyjezdzam na IP. Ale pogoda jest taka w kratke i tyle wrazen na forum ze mysle ze to cisnienie tak tymczasowo sie podniosło. Puls mam w ciazy wysoki ale kardiolog podsumował to tak " pulsem prosze sie nie martwis - ten model widocznie tak ma". Wiec staram sie nie martwic. A ty swój zbij lepiej jesli u Ciebie to nienaturalne zeby na pewno wszystko bylo oki.

Dzisiaj zamiast cwiczen to spacerek, zobaczymy jak to bedzie :) A pranie - wstawie i niech sie suszy, jak bede miec sile i checi to poprasuje troche a jak nie to trudno. Grunt zeby to przeprac chociaz raz bo jak mąż wstawi to czuje ze bede miec wszystkie ubranka dla Małego w jednym kolorze :D

Milego dnia Kochane.
 
Z tego wszystkiego nie przywitałam nowych mam, za co przepraszam :-)
Witajcie, rozgoście się :-)
L-oka dorze, ze zadzowniłaś do gina, juz wiesz co masz robic I super. Moje tętno w ciąży to 90 -92, ale zdarzają się właśnie takie skoki i wtedy jest masakra z samopoczuciem. Nie po raz pierwszy tak było, ale po raz pierwszy tak ostro.
Edysiek, Ty wyrodna matko ;-), Kinię tak głodzić!!!!!! No no no!!!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D
A z pralką decyzje podjęłam taką - naprawiamy tę co mamy i zbieramy na cudo techniki z LG. Nie ma sensu kupować pralki o ładowności większej jedynie o kg i bez żadnych większych bajerów niż my mamy.... Diś powinnam wiedzieć, iedy będą części do mojej zdechlaczki, ale póki co piorę na ile moge :-)
 
laski kochane, próbują zejść z tlenu. Mała nie ma odruchu ssania i nie trzyma ciepła, więc nadal inkubator ale oddechowo radzi sobie dobrze. Zmniejszyli tlen i czekamy za godzinę zrobią gazometrię i jak się uda to odstawią tlenoterapię :D
No idzie mi dziecię jak burza, tfu tfu
 
laski kochane, próbują zejść z tlenu. Mała nie ma odruchu ssania i nie trzyma ciepła, więc nadal inkubator ale oddechowo radzi sobie dobrze. Zmniejszyli tlen i czekamy za godzinę zrobią gazometrię i jak się uda to odstawią tlenoterapię :D
No idzie mi dziecię jak burza, tfu tfu
Kochana, ma to po mamusi!!!!! Jak burza przez życie!!!!
 
Czesc
Dagmara trzymam kciuki za pokarm po wczesniejszej cc jest trudno ale znam kobietę która adoptowała dziecko i tak się zaparla że wywolala laktacje
L-oka mierze cisnienie i odpoczywaj

Zdrowia dla wszystkich

A mnie się dzisiaj snilo że urodziłam w domu na dywanie o mamo straszne :szok:
 
Dagmar przede wszystkim ogromne gratulacje i dużo, dużo siły dla Ciebie i małej. Wiem, ze im dłużej w brzuchu tym lepiej i czeka was teraz ciężki czas ale trochę zazdroszczę, że córeczka już na świecie. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok!!

L-oka
takie ciśnienie tak jak piszą dziewczyny to nie żarty, mam nadzieje, że zgłosiłaś się do ginekologa albo na IP. Moja ginka pytała czy aby na pewno nie mam powyżej 130, a i 130 jest już podejrzane bo w ciąży ciśnienie się obniża podobno.
Także swoje zadania zleć lepiej komuś innemu:-D

edit. już doczytałam, ze lepiej, uffff
odpoczywaj i trzymaj się cieplutko

Powiem wam, że na mnie takie wiadomości tez działają orzeźwiająco - do czwartku mam zamiar mieć spakowana torbę. Bez paru drobiazgów które dokupię też w tym tygodniu (zapomniałam, że wyrzuciłam klapki pod prysznic, nie mam paputków też i staników do karmienia). A w piątek kontrola wód.

kroczek_k muszę Ci powiedzieć, że mnie nawiedzają bardzo podobne myśli do Twoich. Jak tylko bobo się mniej rusza to myślę sobie, że to przez te cholerne wody. dobrze, że w tym tygodniu kontrolę mam bo bym zwariowała;) A moje dziecko do super ruchliwych nie należy - wiec wiadomo jak to wygląda. Ogólnie rusza się co kilka godzin, ale jak leżę i odpoczywam, a jak spaceruję, robię coś w domu, gdzieś jestem to nic. Mąż się śmieje, że w gości od małego będziemy zabierać bo widać to działa uspokajająco...(ciekawe czy tak będzie naprawdę:-D)
Sama wiec widzisz nie jesteś sama z tymi myślami. No i u mnie dodatkowo położenie poprzeczne, główka po prawej stronie i mój mężczyzna wraz z moją mama panikują, że dziecko ma ciasno i żeby nie spać mu na głowie za dużo:rofl2:
znaczy najlepiej jakbym cały czas na lewym boku leżała :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Lizzy, no sen pełen emocji, nie powiem....
Moi-pas, właśnie tak w zasadzie powinno być - mama się rusza, buja maleństwo i ono śpi, ożywia się, kiedy mam leży. Moje tak nie ma. Rusza sie kiedy mu się podoba i już :-) Nie narzekam.
 
reklama
laski kochane, próbują zejść z tlenu. Mała nie ma odruchu ssania i nie trzyma ciepła, więc nadal inkubator ale oddechowo radzi sobie dobrze. Zmniejszyli tlen i czekamy za godzinę zrobią gazometrię i jak się uda to odstawią tlenoterapię :D
No idzie mi dziecię jak burza, tfu tfu

No ja to nie wiem, czego Ty się po niej spodziewałaś...? Przecież to Twoje dzieciątko to tytan jakiś nie do zdarcia :) Biorąc pod uwagę jakie dawali szanse na donoszenie ciąży to Lusia jak zwykle pokazuje gdzie ma wymądrzanie się lekarzy.
A że ssać nie chce, to pewnie dlatego że wolała by schabowego a nie jakieś mleko z cyca ;)

Słyszałam że pomaga na laktacje wyobrażanie sobie że tryskasz mlekiem :D
 
Do góry