reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

A mi jest strasznie duszno od rana... okrutnie, tak jakby powietrze nie zawierało tlenu, aż mi się kręci w głowie :eek: a dzisiaj 12h w pracy... Kiedyś w ciąży też tak miałam, przede wszystkim były duszności. Wtedy do tego doszedł smak na chrzan i sok grejpfrutowy i to codziennie figurowało w menu ;)
Aniołek co sprawiło, że tak schudłaś? Rany, ja marzę o wadze 65kg ale nie potrafię dobrnąć. Teraz ważę 72kg przy wzroście 170cm. Zrzuciłam póki co 6kg. Oczywiście z powodu ciąży się nie odchudzam, ale też nie wpierniczam wszystkiego jak leci, bo nie warto jeść za dwoje tylko DLA dwojga :)
 
reklama
Wiatr&woda - przez pierwsze 3 tygodnie dieta 1000kcal i waga zleciała 5 kg w dół, a potem zasada MŻ (mniej żreć) bez żadnego głodowania, ćwiczeń itp waga spadała.
 
Witajcie :-) Melduję się i ja - wg miesiączki termin na 12 kwietnia, ale z usg to dopiero 5 tydzień. Jestem po porodzie w 6 miesiącu, więc mam mnóstwo obaw. Oprócz tego męczą mnie mdłości ( w poprzedniej ciąży wymiotowałam do 5 miesiąca) i wciąż chce mi się spać...
 
kabu witaj:tak:

Dziewczynki współczuje samopoczucia i troche zazdroszczę. Wiem , wiem nienormalna jestem. Ale ja nie mam żadnych objawów:eek: Ani smaków. Nic. Mam tylko nadzieje, że fasolek jest już na swoim miejscu i wszystko będzie ok.

A tymczasem pracowita sobota sie zapowiada. Wymyśliliśmy sobie malowanie łazienki:baffled:

Ja właśnie przeglądam oferty na grouponie i mam plan wybrać się gdzieś końcem września. Pewnie padnie na moje ulubione Karkonosze.

Acha no i tak jak wspomnialam wczesniej waga 59kg przy wzroscie 165
 
Nie zazdrość. Mdłości nie są fajne :-/ Szczególnie jeśli trwają cały dzień :( Wagę i wzrost podobny mam - 164 cm i 59,4 - śmiałam się dopiero, że ledwo zdążyłam się pozbyć od kwietna 8 kg to znowu będę przybierać. Na razie z jedzenia wchodzi mi tylko Almette jabłkowo gruszkowe i masło. Nic innego nie jestem w stanie zjeść :(
 
Witam weekendowo

ja dzisiaj zadziwilam sama siebie , obudzilam się o 7 a o 7.30 wcinalam na śniadanko jajecznicę z 3 jaj parokę pomidira i ciemnu v chlebek z maslem:szok:
taką miałam ochotę że doslownie prosto z łózka doszłam do kuchni i gotowałam. Myślalm ze mnie zemdli ale odziwo czyłam sie dobrze.

Ja zaczynałam ciaże z wagą 62 kg. przy 178 cm. Ju ż mam pewnie z 65 bo czuję po sobie ze przytyłam nie mowiac o tym że w zadne spodnie nie wchodzę. Ale uważam z jedzeniem bo na mnie tluszczyk bardzo łatwo wchodzi.:tak:

Wiatr&woda- ale smaki chrzan i sok grejpfrutowy:-) to chyba tylko kobieta w ciąży potrafi smakowac sie w takich rzeczach.
Współczuję duszności i uważaj na siebie.

Portia- ja w ciaży z Alanem też zbyt wielu objawów nie mialam, także sie nie przjmuj nam też wszystkie sciany na okolo krzyczą zeby je odświeżyć ale na razie remont odpada, moze jesienia jak bedzie jeszcze ciepło. bo póżniej to juz du..pa blada w kwietniu drugi dzidzius i tego to już sobie nie wyobrażam remont z niemowlakiem i 4-latkiem.:no:


Kabu - witaj.
 
Cześć Dziewczyny! Witam nowe Mamusie :) jakoś i mi weny brakuje w ten długi weekend ;) pewnie dlatego, że mąż ma wolne i ciągle gdzieś latamy, a jak wracamy to padam.. dobrze, że jest to wolne, bo bardzo mi pomaga przy małej, chyba bym nie dała rady sama, mdłości (tak jak w 1 ciąży umiarkowane, więc da się wytzrymać) i zmęczenie to moje jedyne objawy + to zatrzymanie wody. W pierwszej ciąży pierwszy objaw, jeszcze przed testem to bolące piersi, ale teraz tego nie mam. Ide nausg dopiero 28 sierpnia, więc jeszcze sporo czasu. To będzie 7 tyg i 3 dni. W pierwsze ciąży byłam na usg równo w 6tyg i już biło serduszko, więc teraz też tak chciałam iść, ale niestety nie było terminów. Jakoś muszę się uzbroić w cierpliwość, jest troszkę łatwiej w tej ciąży, ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć czy jest wszytko ok.. Miłego dnia!

kabu czy wiadomo dlaczego tak wcześnie urodziłaś? pewnie dużo stresu przeżyłaś (jak nie masz ochoty to nie musisz odpowiadać). ściskam!
 
Papilon - miłej zabawy na weselu. Ale masz fajnie też bym sobie potańczyla.

Misiarska- wooow imponujący rozmiar. ciekawa jestem przy moje skromne B troche podroscnie po ciąży. Póki co teraz są pelniejsze i po malu staniki mnie cisną. Cos mi się zdaje ze juz czas na kremik na rozstępy.

Agutka- a pytałaś sie lekarki o ten pasztet bo niby syszalam ze nie powinno sie jadać pasztetów w ciązy. Wspołczuje wymiotów.
 
reklama
Ola10 - ale jesteś wysoka i masz taką ładną wagę :) Co do pasztetów - myślę, że to zależy jaki pasztet. Większość pasztetów w sklepach to syf, wrzucają tam przemielone wszystko to, czego nie da się sprzedać w całości i wypełniają najgorszą chemią... Tak samo jak parówki. Pewnie dlatego w ciąży lepiej tego nie jeść. Ale na szczęście wybór jest spory i jak tylko mam ochotę na pasztet, to szukam w sklepach (raczej w marketach niestety bo trudno trafić) "Pasztet Smyka" o taki: https://www.google.pl/search?q=pasz...KctAa0xIC4CA&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=629 Jest zwykły i pomidorowy. Jest bardzo smaczny, skład ma dobry, nie jest nafaszerowany chemią i spokojnie go jem i każdej z Was polecam.
Ola no chrzanem się zajadałam tak, że aż mi z oczu ciekło :D póki co nie mam żadnych konkretnych smaków, chociaż wczoraj marzyłam o kopytkach z masłem i cukrem, ale ja ogólnie jestem łasuchem i nie zaliczam tego do ciążowych zachcianek ;)

Niciaa - robisz mi nadzieję, że jednak usłyszę serduszko bo będę na usg w równym 6 tygodniu :)
 
Do góry