reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Kroczek trochę to pokręcone z tym liczeniem. Ja to tak liczę, że skoro do porodu zostało mi równe 5 miesięcy, to 4 za nami i z tego wynika. że zaczął się 5 :tak:

Edysiek, Ja się w zeszłym tygodniu zaczęłam nad tym zastanawiać i tak mi z różnych mądrych książek wyszło, że niby tydzień temu zaczął się piąty. Ale patrząc wg Twojej metody to dzisiaj też by mi się zaczynał piąty:)

A jeszcze co do ciążowego leniuchowania, to ja przed ciążą byłam strasznym leniwcem i bałaganiarą, sprzątałam zrywami, tzn głównie wtedy gdy mieli przyjść do nas goście (niezapowiedziane wizyty to dla mnie zawsze zgroza). Chociaż niestety ze mną i tak lepiej niż z mężem;) Ale od pewnego czasu staram się wziąć za siebie i za męża, żeby maluszek od urodzenia żył w jakimś normalnie wyglądającym domu. Niestety długa droga jeszcze przed nami, dużo zmian do zrobienia, choćby dlatego, że z nas (chociaż z męża duuużo bardziej) straszne chomiki, nie mamy komórki lokatorskiej i wszystkie klamoty trzymamy w malutkim pokoiku, który docelowo będzie dla dziecka. Ale stopniowo wprowadzamy pewne zmiany, już jakis czas temu zaczęłam też porządki przedświąteczne połączone z gruntownym pozbywaniem się rzeczy. Do teściowej trafił ogromny karton pełen słoików. Aż się dziwię, gdzie one się mieściły w naszej mikrokuchni:)
Tak więc w okresie, kiedy jak najbardziej uzasadnione byłoby obijanie się, ja staram się po pracy spędzać czas w domu w miarę pożytecznie, jak na dorosłą i odpowiedzialną osobę przystało;) i o dziwo mój popołudniowo-wieczorny tryb życia często jest bardziej aktywny niż do tej pory. Ale tłumaczę sobie, że wolę teraz zrobić ile mogę, póki mogę, bo nie wiadomo co będzie i jak się będę za miesiąc-dwa-trzy... A skoro czuję się dobrze, to chyba dziecku to nie przeszkadza?
Ale bywają dni kiedy jednak mam takiego lenia że żadna siła mnie z kanapy nie ściągnie i wtedy wyleguję się bez wyrzutów sumienia:)
 
reklama
Ostatnio łapią mnie skurcze nóg, oczywiście najczęściej w nocy :wściekła/y: I jak mnie jakieś 2 dni temu złapał to do tej pory mnie noga boli. Domyślam się, że to brak magnezu. Niby jest w witaminach ciążowych, ale najwidoczniej za mało. Chyba będę musiala jeszcze dodatkowo brać, tylko nie wiem ile :huh:
A Wy ile bierzecie dziennie?

O właśnie, z tydzień temu też miałam problem ze skurczem. Nad ranem obudziłam się przez skurcz w prawej łydce. Potem niby przeszło, ale następnego dnia w tym miejscu zaczęła mnie boleć łydka i ból trzymał mnie przez jakieś 3 dni. Też podejrzewam niedobór magnezu, biorę Femibion 2 i widzę, że tam nie ma w składzie magnezu.... Muszę podpytać lekarza w piątek, może coś doradzi.
 
Witam wszystkie mamuśki.
Na początku chyba wypadało by się przedstawić i przywitać...wiec trochę o mnie, a raczej o nas.
Mam 29lat i jestem mamą 4,5 letniego Filipka. Gościłam na tym forum w czerwcu 2009 :)
Obecnie jestem w 20tc nie do końca jeszcze pewnej Laury (mam nadzieje że siusiak już nie wyrośnie) :-D
Termin mam na 12 kwietnia, ale ciekawe jak to będzie... Fifiego urodziłam w 38+3 także ciekawe czy nie zahaczę o marzec.
Tyle w skrócie.....jak się "oswoję" trochę to popiszę więcej....
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i życzę duuuużo zdrówka.:tak:
 
Cześć dziewczyny :)

Dawno tu nie zaglądałam bo ostatnio przełożeni strasznie zarzucili Mnie praca i jak tylko wracam do domu to chociaż na godzinkę się kładę bo padam z nóg :( ale jeszcze troszkę aby do 18 grudnia bo potem już urlop i już pójdę na L4 żeby trochę odpocząć i przygotować pokoik itd. :)

W weekend postaram się nadrobić co napisałyście bo strasznie tego dużo :)

Pozdrawiam foremki :)
 
Mojeboje, dobrze Cie znowu widziec :)

Edysiek ja biore Magne B6 2 razy dziennie dwie tabletki no i jeszxze Prenatal Classic. Wczesnuej tez miewalam skurcze, od kiedy biore magnez wszystko sie cofnelo, brzuch tez sie rzadziej napina.

Agunia, wspaniale wiesci! Gratulacje! :)

Kamireszel, witaj w Kwietniowkach! :)
 
reklama
dziewczyny, Wy czujecie czasem takie dziwne skurcze w okolicy spojenia łonowego? dzisiaj przez cały dzień co jakiś czas czuję właśnie taki lekki skurcz. to normalne?
 
Do góry