reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Ehh mój chłop mi z domu wybył. Wczoraj na piłkę a dzisiaj na.... pępkowe!!!! Dowiedziałam się wieczorem że nasza znajoma urodziła dzisiaj synka. W nocy odeszły jej wody, zaczęły się skurcze, ale potem łożysko zaczęło się oddzielać czy coś i zrobili jej cesarkę. Pierwszego syna rodziła naturalnie i tylko jedno mi napisała - NATURALNIE ZDECYDOWANIE LEPIEJ!! No ale najważniejsze że synek zdrowy, dostał 10pkt i wszystko jest w porządku. No i oczywiście panowie poszli na miasto świętować, ehhhh. Kiedyś mnie tak nie drażniły jego wyjścia. Nie zdarza mu się to często i nie powinnam się czepiać, ale może to wpływ ciąży i posiadania dziecka, że mnie to jakoś denerwuje jak sobie pomyślę że znowu wróci w środku nocy a potem będzie odsypiał pół dnia. I jeszcze sobie pewnie żurku zażyczy :baffled: ehh coś czuje że z zakupów nici. No chyba że go zmuszę w ramach rekompensaty.
Plus jest taki że chociaż laptopa mam wolnego :-) chociaż i tak mnie to jakoś bardzo nie urządza bo siedzieć przy biurku długo nie mogę, a poza tym zmęczona jestem więc i tak pewnie zaraz pójdę spać.
 
reklama
Witam weekendowo :)

Dagmar, ja poczatkowo rozwazalam po ciazy ewentualne zalozenie spirali, ale po Twoich doswiadczeniach w zyciu sie na to nie zdecyduje ;) Bardzo sie ciesze ze humorek u Ciebie dopisuje :) Odpoczywaj na zdrowie! :)

Marcia, nie dziwie sie ze jestes poirytowana, ja tez, teraz szczegolnie, nie lubie jak mi gdzies chlop wybywa.

Co do antykoncepcji... Maz sam ostatnio orzekl, ze jak juz skonczymy planowane rozmnazanie, to on chetnie pojdzie na zabieg. No ale pomiedzy planowanymi potomkami cos bedzie trzeba wymyslic ;) Przed ciaza 6 lat bralam tabletki antykoncepcyjne i zdecydowanie nie chce do nich wracac. Niby czulam sie na nich bardzo dobrze, ale po odstawieniu organizm naprawde bardzo dlugo dochodzil do siebie... W. ciaze zaszlam w 3 cyklu ktory byl regularny po odstawieniu tabletek. Wczesniej, prawie dwa lata (!) mialam cykle trwajace dowolna ilosc czasu pomiedzy 14 a 160 dniami ;) A przed rozpoczeciem braniem tabletek byly regularne, niemal co do godziny.

Bardzo mialam wczoraj mily wieczor, dawno nie bylam nigdzie sama z Mama, a w filharmonii to juz w ogole nie bylam kilka lat. Bylo naprawde wspaniale, piekny koncert, a mi znakomicie zrobilo to ze musialam sie wygrzebac z dresu i kanapy i wbic w sukienke, umalowac itd ;) Potem pojechalam z mama do rodzicow. Naturalnie zagadalismy sie z tata do 2ej w nocy. A teraz wlasnie leze sobie obudzona kopniakami malego i tule sie do ukochanego psiego futra :) Jedyny malenki minusik to fakt ze dzien zaczynam od No-spy, bo czuje wyrazne skurcze. Chyba dzidziusia troszke wczoraj wymeczylam ;) W czasie koncertu fikal jak szalony, widac podobaly mu sie nowe doznania dzwiekowe :)

Milej soboty drogie Panie! :)
 
Ostatnia edycja:
Witam:-D
ja nadal zasmarkana-już mam dość tego kataru....głowa mi pęka:-:)-(
Wiecie tak czytam o tej antykoncepcji i w sumie każda metoda ma plusy i minusy. Przy każdej jest ryzyko zajścia w ciążę. Mam kilka znajomych, które biorąc tabletki też dorobiły się dzieci. Po prostu trzeba dobrać odpowiednią dla siebie i organizmu metodę antykoncepcyjna i tyle.
Dagmar Tobie chyba powiedzieli, że przy kolejnej spirali tez możesz zajść w ciążę, ale na jakiej podstawie to wywnioskowali??
Ja co prawda tabletek nigdy nie brałam, ale po porodzie na pewno założę kolejną wkładkę-no chyba, że mi jajniki podwiążą;-)
 
Witam sobotnie... tylko na chwilę bo cały dzień zaplanowany.
my już po fryzjerze z Maksem :) dziś już sam siedział na fotelu i tylko dwa razy spytał czy długo jeszcze. Zaraz na zakupy tylko muszę męża dobudzić bo mu się zdrzemnęło.

miłego weekendu życzę i uciekam.
 
Witam :)

Też zastanawiam się już czasami nad metodą antykoncepcji, którą stosować po porodzie. Na spiralę się nie zdecyduję po doświadczeniach Dagmar, poza tym ... jakoś nie przekonuje mnie fakt, że coś mi tam wszczepią. Tabletek antykoncepcyjnych nigdy nie zażywałam i nie zamierzam. Dla mnie to zbędne faszerowanie organizmu. Dotychczas używaliśmy prezerwatyw i chyba nic innego mi nie pozostaje do czasu gdy nie podejmę decyzji, że nie chcę więcej dzieci. Podwiązanie nasieniowodów byłoby chyba wtedy najlepszą opcją i mój facet też wspominał, że poddałby się takiemu zabiegowi. Ale jeszcze dużo czasu przed nami :)
 
Witam się z Wami i ja ;-)!

Widzę, że od wczoraj wiele nowych wątków doszło i dobrych i złych niestety.... Co do antykoncepcji to ja tak jak Zovita nigdy nic nie stosowałam poza prezerwatywą jakoś, ani tabletki ani nic innego mnie póki co nie przekonuje i nie wiem czy kiedykolwiek się na coś bym zdecydowała, no ale nie mam jeszcze dzieci (prawie ;-)) więc może po porodzie zdanie mi się diametralnie zmieni.

U mnie dziś smętne myśli od rana... od kilku dni chodzę głodna i nie mam zupełnie na nic smaku jem trochę z rozsądku ale nic mi nie wchodzi i martwię się bo do tej pory miałam nieustający proces jedzenia, teraz chce mi się jeść tylko nic zupełnie mi nie smakuje:-( w dodatku od wczoraj prawie nie czuję małego a czułam go codziennie już i dość wyraźnie... mam nadzieję że nic się nie dzieje bo usg dopiero w następny poniedziałek...:-(
 
Czesc Dziewczyny :-) JAtez mialam sprirale po pierwszej ciazy, zalozylam chyba miesiac po porodzie i wyciagnelam po ponad 3 latach jak postanowilismy sie postarac o 2gie dziecko, nie maialam z nia absolutnie zadnych problemow, mysle, ze niestety z kazda metoda antykoncepcji bedzie jakis odsetek ludzi, ktory bedzie mial problemy, trzeba poprostu znalesc cos dla siebie, ja np nie chce tabletek bo po nich moje libido spada do 0....wiec mysle, ze po ciazy stanie na 2giej spirali.

Dzis rano sie polozylam na brzuchu i maly jakos tak sie ulozyl, ze czulam jak bym polknela pilke :-D normalnie tak sie wypial w dole brzucha, ze czulam tam taka kulke no i fajnie jest czuc coraz wiecej ruchow, uspokaja mnie to zawsze, ze wszytko ok :tak:

Zycze wam milego dnia, ja dzis popoludniu umowilam sie z kolezanka na obiad na miescie, korzystam z reszty urlopu, w czwarek wracamy do uk ;-)
 
Magda8805 nie jesteś sama ja też od kilku dni mam na coś smaka ale nie wiem na co i w sumie nic mi nie smakuje:( Nawet wczoraj spadła waga o 30dkg
 
reklama
Witam się w sobote :)

Witam się z Wami i ja ;-)!

Widzę, że od wczoraj wiele nowych wątków doszło i dobrych i złych niestety.... Co do antykoncepcji to ja tak jak Zovita nigdy nic nie stosowałam poza prezerwatywą jakoś, ani tabletki ani nic innego mnie póki co nie przekonuje i nie wiem czy kiedykolwiek się na coś bym zdecydowała, no ale nie mam jeszcze dzieci (prawie ;-)) więc może po porodzie zdanie mi się diametralnie zmieni.

U mnie dziś smętne myśli od rana... od kilku dni chodzę głodna i nie mam zupełnie na nic smaku jem trochę z rozsądku ale nic mi nie wchodzi i martwię się bo do tej pory miałam nieustający proces jedzenia, teraz chce mi się jeść tylko nic zupełnie mi nie smakuje:-( w dodatku od wczoraj prawie nie czuję małego a czułam go codziennie już i dość wyraźnie... mam nadzieję że nic się nie dzieje bo usg dopiero w następny poniedziałek...:-(

Ja mam mega apetyt, jak do ok 16 tyg nie jadłąm tak teraz chyba nadrabiam :) ale brzuszek tez spory mi urósł wiec tym sie pocieszam ze może Maluch potrzebuje. A co do smaku to róznie - raz trafie w to co bym chciala zjec, a czasem nie trafie. Ale staram sie nie jesc do bólu az w koncu trafie :)

Ja teraz sie wykąpałam, cudna kąpiel. Mąż do 16 w pracy a po jego pracy jedziemy przymierzyć wózki do auta i zorientować się w fotelikach. Pozniej jakies drobne zakupy i porzadki wspólne! w domu :) A na wieczor filmik i błogie lenistwo :)

Miłej soboty Kochane i dbajcie o siebie! :-)
 
Do góry