reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Kurcze chyba sie zarazilam od tesciowej. Kicham od poludnia, kreci mnie w nosie i zaczyna mi sie katar. I troche pokasluje. Wzielam juz witaminki i wypilam herbate z miodem i cytryna no i zobaczymy jak bedzie jutro.

Dziewczynki czy wy juz sie zastanawialyscie w czym bedziecie chodzily zima? Chodzi mi o kurtke lub plaszczyk. Ja teraz wyciagnelam jesienna kurtke i powoli zaczyna mi byc ciasno. Na zime mialam korzuszek, ale. W niego to juz na pewno sie nie zmieszcze szczegolnie ze brzuszek coraz wiekszy bedzie. A biorac pod uwage nasze pogody to i do samego porodu mozemy potrzebowac jakis cieplych okryc. Tylko kurcze nie chce wydawac na to kupy kasy szczegolnie ze moze mi sie juz wiecej nie przydac. Nie wiem czy nie poszukac czegos uzywanego. Tylko sama nie wiem czy chce jakis plaszczyk ciazowy, czy poprostu luzniejsza kurtke.
 
reklama
Marcia dobre pytanie co na zimę??
Ja już się rozglądam za czymś cieplejszym i łapię się za głowę bo kurtki typowo ciążowe są potwornie drogie! A na pół roku nie wydam 300 czy 400 zł bo mi szkoda. Chyba żebym trafiła na coś co i za rok założę a tak to pozostaje rozglądać się po ciuszkach używanych.
Marcia kuruj się i nie daj się przeziebieniu!
 
Ostatnia edycja:
No mi temat kurtki na zimę spędza sen z powiek. póki co mam ponczo ale to tak na teraz, na pewno nie kupie kurtki typowo ciażowej bo mi kasy szkoda. Alana rodziłam w grudniu i przelatałam ten czas w ciepłej bluzie ale to inny klimat był w Polsce zima potrafi przymrozić i póki co nie wiem co począć. szukam czegos sekondhandach ale na razie nic ciekawego nie spotkałam. śmieje sie że od biedy pożyczę kutkę od męża bo ma 2, no i po bracie dostałam taką ciepła bluzę z kapturem także o wersje sportowa sie nie martwie. Gorzej jak trzeba będzie gdzieś wyjść chociażby do kociola w świeta a ja w mezowej kurtce albo w bluzie po bracie (dodam ze brat ma 15 lat:-D)
 
Naprawdę warto poszukać czegoś w second-handach, bo teraz to ciagle się brzuszek będzie zmieniał, a wydawać kupę kasy na garderobę i potem odłożyc ją na bok do szafy to też szkoda:tak: Ja mam o tyle szczęście, że u mnie w Legnicy jest taki jeden lumpeks, ale dziewczyny.. w poniedziałek jak jest dostawa towaru to jest tyle ludzi.. i kobiet i mężczyzn że MA SA KRA, w ten poniedziałek byłam o 10 rano to było chyba z 50 osób, więcej niż po sklepach w galerii chodzi. Ale fakt ciuszki mają piękne, zadbane, niejednokrotnie kupiłam coś jeszcze z metką, widać że wcale nie używane, dobrych firm i marek, widziałam świetne nieużywane dżinsy ciążowe, a płaszcze.... no cudo, wybór przeogromny. Także polecam poszperać u siebie w miastach :) Wole pięniążki na maluszka odłożyć.

PS. A jakie ciuszki dla dzieci widzialam, taki miniaturowe sukieneczki balowe, kostiumy na bale przebierańców, sukieneczki na chrzest no aż oczy się świecą !
 
Kurtkę zakoszę mamie, ma ich tyle, że nawet nie zauważy, jak jednej zabraknie :-)

Marcia, nie daj się choróbskom!
Edysiek, a mi się oponki robią same:) Na brzuchu:):)
Niunia, ja to się wybieram do dentysty już od kilku miesięcy, ale tak się panicznie boję, że drugie tyle potrwa, zanim dojdzie do skutku. Może Ci wytrzyma lekarstwo, trzymam kciuki:)
Dagmar, biodra mnie bolą, jakbym się bardzo mocno potłukła, boli mnie, jak chodzę, jak się zasiedzę, mam duży problem, żeby wstać z łóżka. Czasem budzę się w nocy z bólu przy przewracaniu na drugi bok. Ogólnie mi dają popalić...
 
Witam się przy porannej kawce...:)
Dawno nie pisałam, ale jakoś tak mi weny brakuje i czasu, ale staram się Was czytać na bieżąco :)
Śnił mi się dzisiaj poród, a raczej jego pierwsza faza do momentu parcia nie doszłam bo się obudziłam :) hehe teraz leże, piję kawkę i strraszzznnnieee mnie kują jajniki... mam nadzieje, że wszystko ok, a wizyta dopiero za 10 dni. Byłam wczoraj w second handzie, kupiłam sobie super sukienkę - princeskę i będzie to dla mnie motywacja, żeby szybko zrzucić poociążowe kg, wejść w nią weszłam ale w biuście troszkę ciasnawa, jeśli biust mi nie spadnie to pokombinuje z jakimiś zakładkami albo odpruje podszewkę bo sam materiał sukienki elastyczny tylko ta góra przez podszycie podszewki się nie rozciąga, ale nie mogłam się oprzeć zwłaszcza, że kosztowała 17 zł
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
, no i jeszcze kupiłam sobie dłuższą bluzę z vero mody odcinaną pod biustem na ciąże będzie jak znalazł :) chciałam kupić coś dla maluszka, tak na poprawę humoru, ale tyle tego wisiało na wiszaczkach, że wyszłam zrezygnowana.... co do kurtki na zimę to wolałabym uniknąć tego zakupu, wisi u mnie w szafie kurtka w rozmiarze 42 którą nosiłam 2 lata temu jak jeszcze ważyłam 13 kg więcej więc mam nadzieje, że posłuży mi na ciaże, miałam nosa, żeby jej nie wyrzucać, pewnie będe w niej trochę dziwnie wyglądać, ale co tam to tylko kilka miesiecy :)
Co do ginekologa to mój przyjmuje i prywatnie i na NFZ z tymże na NFZ terminy co 5 mcy, teraz bede miała wizyte na NFZ i mam nadzieje, że nie bedzie się różniła od tej prywatnie, ale z lekarza jestem zadowolona, zawsze wszytsko pokaże na monitorku pomierzy poopowiada, odpowie na każde pytanie :) i mam nadzieje, że tak zostanie i się na nim nie zawiodę.
Co do bólu bioder to mnie biodra nie bolą, za to mam problem z korzonkami, nawet jak stane na lewej nodze albo siąe na kibelku to mnie kłuje w pośladek jak cholera, aż łzy się cisną do oczu, mam nadzieje, że to minie.
Miłej soboty mamuśki :)
 
Dgmar no i super:) Jeszcze 4 i będziesz miała dzidzię:)

Mam nadzieję, każdy tydzień jest dla nas cenny :)

Kurcze chyba sie zarazilam od tesciowej. Kicham od poludnia, kreci mnie w nosie i zaczyna mi sie katar. I troche pokasluje. Wzielam juz witaminki i wypilam herbate z miodem i cytryna no i zobaczymy jak bedzie jutro.

Dziewczynki czy wy juz sie zastanawialyscie w czym bedziecie chodzily zima? Chodzi mi o kurtke lub plaszczyk. Ja teraz wyciagnelam jesienna kurtke i powoli zaczyna mi byc ciasno. Na zime mialam korzuszek, ale. W niego to juz na pewno sie nie zmieszcze szczegolnie ze brzuszek coraz wiekszy bedzie. A biorac pod uwage nasze pogody to i do samego porodu mozemy potrzebowac jakis cieplych okryc. Tylko kurcze nie chce wydawac na to kupy kasy szczegolnie ze moze mi sie juz wiecej nie przydac. Nie wiem czy nie poszukac czegos uzywanego. Tylko sama nie wiem czy chce jakis plaszczyk ciazowy, czy poprostu luzniejsza kurtke.

Ja noszę luźne bluzki i kurtki i myślę, że do końca w nich przechodzę :)
Tylko spodnie muszę kupić :)

Kurtkę zakoszę mamie, ma ich tyle, że nawet nie zauważy, jak jednej zabraknie :-)

Marcia, nie daj się choróbskom!
Edysiek, a mi się oponki robią same:) Na brzuchu:):)
Niunia, ja to się wybieram do dentysty już od kilku miesięcy, ale tak się panicznie boję, że drugie tyle potrwa, zanim dojdzie do skutku. Może Ci wytrzyma lekarstwo, trzymam kciuki:)
Dagmar, biodra mnie bolą, jakbym się bardzo mocno potłukła, boli mnie, jak chodzę, jak się zasiedzę, mam duży problem, żeby wstać z łóżka. Czasem budzę się w nocy z bólu przy przewracaniu na drugi bok. Ogólnie mi dają popalić...

Tak to ja miałam w 9 miesiącu. Mam tylko uczucie że mi noga ze stawu wypada i wtedy troszkę utykam i biodro boli. To akurat jest normalne.
Myślę, że powinnaś spytać lekarza :)
 
Kurcze chyba sie zarazilam od tesciowej. Kicham od poludnia, kreci mnie w nosie i zaczyna mi sie katar. I troche pokasluje. Wzielam juz witaminki i wypilam herbate z miodem i cytryna no i zobaczymy jak bedzie jutro.

Dziewczynki czy wy juz sie zastanawialyscie w czym bedziecie chodzily zima? Chodzi mi o kurtke lub plaszczyk. Ja teraz wyciagnelam jesienna kurtke i powoli zaczyna mi byc ciasno. Na zime mialam korzuszek, ale. W niego to juz na pewno sie nie zmieszcze szczegolnie ze brzuszek coraz wiekszy bedzie. A biorac pod uwage nasze pogody to i do samego porodu mozemy potrzebowac jakis cieplych okryc. Tylko kurcze nie chce wydawac na to kupy kasy szczegolnie ze moze mi sie juz wiecej nie przydac. Nie wiem czy nie poszukac czegos uzywanego. Tylko sama nie wiem czy chce jakis plaszczyk ciazowy, czy poprostu luzniejsza kurtke.

Marcia kuruj sie Słońce:) Ja właśnie mam problem z kurtką zimową bo zeszłoroczna byłaby dobra na szrokość bo jest taka wiązana w pasie wiec można poluzować ale wokół kołnierza sie wytarła i wygląda strasznie jakby brudna była:-( Macie racje że nie ma sensu wydawać 300 czy 400zł na kurtkę tym bardziej że się potem jej nie będzie używało:-( Ja to mam wielki problem bo zimno sie robi a ja nie mam co na siebie ubrać.

Niunia mnie też czeka wizyta u dentysty ale czekam aż wróce do domu i pójdę do swojej dentystki
 
hej!

u mnie tez sliczne slonce, az milo, widok z okna jest sliczny- na drzewka przez ktore przebija sie slonce, lekka wilgoc i mgla w powietrzu!

Ja dzis samiuska, bo maz w pracy, mam zamiar powyrzucac przekwitle rosliny na balkonie, czy macie pomysl co mozna wsadzic do skrzynki i duzych donic na taras? tak zeby wytrzymalo jesien i zime?

a ja kurtke mam, mam mi dala i ona ma gumke taka szeroka wiec powinna byc ok choc niewiem jak duz brzuch bede mie hehe

Mnie narazie nic nie boli, chyba to ciagnicie brzucha przez 2 dni bylo przejsciowe i mam nadzieje,ze nic sie dzidzi nie stalo.
 
reklama
Madziolinka mozesz posadzic sobie wrzosy, iglaki tylko ze teraz to juz na iglaki troszke za pozno bo moga sie nie przyjac do przymrozkow. Trawy tez ladnie wygladaja ale nie wiem czy lubisz
 
Do góry