reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

patuśka - mnie biodra prawie całą pierwszą ciąże bolały. Teraz też już zaczynają. Lekarka mi wtedy mówiła, że to normalne, niektóre kobiety tak jak mówisz, muszą się trochę dostosować. Mi pomogła trochę zmiana materaca na taki bardzo miękki, dalej czasem dokuczały, ale nie aż tak.
 
reklama
Tak sobie czytam o tym jak poszczególni lekarze prowadzą Wasze ciąże i zaczynam się zastanawiać nad zmianą mojego...
Chodzę do niego kilkanaście lat, zawsze byłam zadowolona bo cierpliwy i wszystko dokładnie tłumaczy, teraz kiedy jestem w ciąży mam wrażenie, że tak mnie trochę "na pół gwizdka" załatwia :baffled: Do tej pory nie miałam zrobionej cytologii, piersi mi nie badał, ginekologicznie także ani razu mnie nie zbadał - za każdym razem robi usg i stwierdza, że wszystko jest dobrze. Mam mieszane uczucia.

patuśka - u mnie z biodrami póki co nic się nie dzieje ale ja szeroka jestem w tej okolicy ;-)

oj dziewczyny, pokarało mnie, że skusiłam się wczoraj na skrzydełka w KFC ;) całą noc mnie żołądek bolał. to chyba znak, że muszę się trzymać z dala od tego typu rzeczy :)

Tak, tak to znak i jak się posłuchasz to wyjdzie na zdrowie :)
Heh, ja też uległam ostatnio wieśniakowi z Mc, pierwszy raz w życiu się na takie coś skusiłam.
 
Ostatnia edycja:
no to moja gin jest ok, tylko jesli chodzi o badanie piersi to jestem juz ponad 14 tydzien i nie badala, a do tego jak sie piersi zacyznaja zmieniac, to juz nie wiem, powinna mnie w sumie przy pierwszej wizycie zbadac...\a teraz to nie wiem, czy bedzie badac czy nie
 
An-fotografia zrobisz jak zechcesz ze swoim lekarzem ale powiem Ci że co lekarz to inne metody. Byłam na początku ciąży u pewnej pani prof i na dwóch wizytach nawet mnie nie zbadała nic po prostu wywiad i 5min i 300zl skasowała. Nie podobało mi się to i zmieniłam lekarza i mimo ze tez place 300zl to jednak niebo a ziemia. Jestem dokladnie badana, moge o wszystko spytac, jestem pewna i spokojna a to najważniejsze . Wiec oceniajac swojego lekarza dobrze sie zastanow czy czujesz sie bezpiecznie pod jego opieka:))
 
Ola no właśnie nic nie zrobił hahahhaha W poprzedniej ciąży wiecznie płakałam, a teraz wystarczy 1 słowo(lub jego brak) i już mi ciśnienie skacze:tak::tak: Chodzę zła jak nie wiem co. Ale na pocieszenie poranne ciśnienie 90/60 a po wstaniu 116/60 więc nie jest źle, a nawet jest ok. Tylko...czy Wy tez tak macie...wystarczy, że wejdę po schodach na 1 piętro i mam 130/70, a serce mi wali, że aż sama słysze.....


P.S. jakby ktos pytał to zaczynam 14 tydzień czyli w sumie II trymestr:-)
 
poszukalam jak sie liczy miesiace i zobaczcie ponizej, mis ie wydawalo, ze sztywno co 4 tygodnie, hehe

* ze strony oczekując.pl


[h=3]Miesiąc a tydzień[/h]
Moja forumowa koleżanka "karosfera" znalazła fajną informację w necie. Ja zawsze zastanawiam się, w którym tygodniu ciąży jestem a który to miesiąc. Teraz będzie łatwiej. I właśnie dowiedziałam się, że niedługo zacznę 6 miesiąc bycia w ciąży a myślałam, że zacznę 5.





  • 1 miesiąc - 1-4 tydzień
  • 2 miesiąc - 5-8 tydzień
  • 3 miesiąc - 9-13 tydzień
  • 4 miesiąc - 14-17 tydzień
  • 5 miesiąc - 18-22 tydzień
  • 6 miesiąc - 23-27 tydzień
  • 7 miesiąc - 28-31 tydzień
  • 8 miesiąc - 32-35 tydzień
  • 9 miesiąc - 36-40 tydzień



A Ty liczysz w miesiącach czy w tygodniach? Ja zawsze w tygodniach a jak ktoś znajomy mnie pyta, który to miesiąc to mówię tydzień :D



* ze strony rodzice.pl

Prawidłowo powinno się przyjmować poniższe wytyczne.

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiąc - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.
Zawsze liczy się pełne (ukończone) miesiące ciąży, czyli np. 22 tydzień to dokładnie 5 miesięcy i 2 tygodnie a nie 6 miesięcy. Teoretycznie kobieta jest już w 6 miesiącu, ale jest on nie skończony więc lekarze nie nazywają go właściwym miesiącem.
Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od zapłodnienia), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych.
Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry:
- 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia,
- 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia,
- 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.

* ze strony dzieci.civ.pl



Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od koncepcji), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych.

[h=3]Miesiące i tygodnie ciąży[/h] Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.
Zobacz: Badania w kolejnych tygodniach ciąży.

Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry:
- 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia,
- 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia,
- 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.
 
An-fotografia jak to lekarz Cie nie zbadal ginekologicznie???? To kim on niby jest ginekologiem czy radiologiem???? Przeciez nie wszystko da sie zbadac w usg. Niby skad ma wiedziec czy masz odpowiednio dluga szyjke, czy nie robi Ci sie rozwarcie, czy macica jest miekka, czy nie ma jakiejs infekcji????? Dla mnie ginekolog ktory nie bada kobiety to nie ginekolog!

Kroczek rety jak Ty strasznie drogo placisz za wizyte!!!!! Rozumiem jeszcze 100-150zl ale nie 300!!!!! Jak dla mnie to duza przesada i nawet profesorowi bym tyle nie dala.

Ja sie dzisiaj jakos do kitu czuje. Nic mi sie nie chce, nie mam na nic sily. Od rana brzuch mnie pobolewal, wiec w sumie niewiele robilam. Teraz synek spi i ja tez odpoczywam.
 
hej

no co do bioder to ja sie nie wypowiadam bo to moja pierwsza ciaza. Narazie mnie nie bolą :) a jestem okrągła jak kulka i duzo waze :)

co do lekarza - ja mam super lekarza. Badal mnie raz ginekologicznie, tak to robi USG. masa badan i nie taki drogi :szok: 300 zł to mi z usg wychodzi za 2 wizyty. Jestem zadowolona, a przede wszystkim wazne jest dla mnie to ze mam z nim kontakt niemal 24h / 7 dni. Mam numer telefonu prywtnego i moge dzwonic, a na maile odpowiada w ciagu 30 minut. Staram sie tego nie nadużywac :D ale w razie czego jest, i czuje sie bezpieczna ze zawsze moge zadzwonic i dopytac , wyjasnic itp.

Co do liczenia miesiecy i trymestrów to jest roznie, najpozniej chyba I trymestr konczy sie z poczatkiem 16 tygodnia, a najwczesniej z poczatkiem 13 tyg :). ja sobie licze ile jeszcze mi pozostalo do planowanej daty porodu i wiem mniej wiecej w krtorym jestem miesiacu. I wychodzi mi ze to dopiero poczatek 4 miesiaca.

marcia ja tez mam tak samo. Powinnam cos porobic a leze, spie, a jeszcze dzisiaj biegunke jakas dostalam i musialam sie ryzem ratowac :) moze nam przejdzie

ja to sie juz nie moge doczekac wizyty. Po wizycie jak bedzie dobrze to obiecalam juz kolezance ze kupie cos maluszkowi..i musze jej koniecznie pokazac ze kupilam :) a poza tym zamierzam zapisac sie w koncu na jakies zajecia dla kobiet w ciazy bo juz sie zasiedziala w domu i brakuje mi ruchu :)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
to ja też muszę pochwalić moją gin :) jak do tej pory na KAŻDEJ wizycie robi mi USG ginekologiczne, oczywiście też bada mnie ginekologicznie na fotelu, opisuje dokładnie, co widać na monitorze, zawsze na koniec wizyty pyta się, czy mam jakieś pytania i wątpliwości, na każde pytanie odpowiada cierpliwie i rzetelnie. dała mi swój numer tel, ale też staram się go nie nadużywać, na razie raz dzwoniłam po USG prenatalnym i też bardzo miła rozmowa. a za wizytę razem z USG ginekologicznym płacę 200 zł (sama wizyta bez USG 100 zł). jakby jakaś krakowska mama szukała dobrej gin, to mogę podać nazwisko i gdzie przyjmuje :)

z tego, co czytam, to wszystkie mamy jakiś gorszy dzień. mnie od rana strasznie mdli i też ratowałam się ryżem ;)
 
reklama
no widzicie, bo Wy chodzicie do prywatnych ginow, a ja do Panstwowego i mi przysluguja 3 usg na cala ciaze, bylam raz prywatnie na poczatku to za samo usg wzial 150 zl..
ja niestety nie mam na kazdej wizycie usg, bada mnie tylko ginekologicznie i sprawdza wyniki badan, a nawet jak mialam usg prenatalne to tez kierowala do pracowni usg do ginekologa od usg i tam mi robil badanie, ze nawet zdjecia nie dostalam, tylko ze u Pani doktor bedzie czekac... :-(
 
Do góry