reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie i ich malenstwa 2009

fresh to widze ze jestes tak samo slaba jak i ja.... probowalam ograniczyc i dwa dni szlo nam swietnie a potem wszystko szlak wziol.mala byla chora i ciagle sie do cyca dobijala i ten placz przy tym no i sie zlamalam
wstaw jakies zdjecie Milana dawno go niewidzialam
a i jeszcze jedno jak mowie ze czego niewolno , a mala nieslucha i za chwile znowu powturze ale podniesionym glosem to mala zaczyna bic sie po glowie... wasze dzieciaki tez tak robia? bo troche mnie to martwi

U nas to samo i jeszcze umie pokazać, że ma kuku na muniu, sama siebie karze, czyli klepie się po tyłku. Dlatego potrzebuję jakiegoś systemu kar i nagród, bo inaczej padnę. Zauważyłam, że moje dziecko bardzo potrzebuje akceptacji taty, jak coś dobrze zrobi, np jak ładnie i wszystko zje. Była niegrzeczna przed snem, więc nie spała ze swoją ukochaną lalką. Poświęcam jej dużo czasu, ale ona potrzebuje jeszcze więcej, żeby ciągle się z nią bawić, czytać jej, pokazywać i tłumaczyć
 
reklama
u nas Iwonka jest bardzo samodzielna, przynajmniej tak mi sie wydaje, rysuje sama, uklada klocki, bawi sie lalka i wozkiem,oglada bajki, przychodzi co jakis czas oczywiscie tylko po to zeby sie przytulic i idzie dalej....
u nas jest tak ze ja moge krzyczec i ona sobie nic z tego nie robi ale jak tata powie ze nie wolno to jest histeria...ale mysle ze to dlatego ze jest ze mna calymi dniami a tate ma tylko wieczorem i w ciagu dnia wyteskni sie za nim.
 
witajcie;-)
Milan od początku był strasznie absorbujący:-( nie potrafił się sam sobą zająć, albo nie chciał:-( nic tylko mama i mama całymi dniami:-( Nie wiem czy to ja gdzieś go tak przyzwyczaiłam czy to kwestia charakteru dziecka. Chociaz teraz jest już lepiej. Przychodzi własnie na przytulanie, zeby poczytać książke. Naszym wielkim odkryciem były resoraki:-) dostał pare na poczatek od babci i szok:szok: dziecka nie było 40 min:szok: teraz to ma cala kolekcje:-) człowiek kombinuje, cuduje zeby trafic z zabawką, zeby dziecko zaciekawiła, czasem kupe kasy sie wydaje a tu zwykle resoraki i ile radosci;-) chociaz one najtansze tez nie sa:eek:
 
wiadomo kazde dziecko jest inne i jedno potzrebuje wiecej uwagi rodzicow a inne mniej.
fresh ja jak sobie przypomne czasy jak Iwa byla mama to ciarki mnie po plecach przechodzily, caly czas na rekach, caly czas przy cycu ciagle mama i mama....teraz tez jest za mna ale w porownaniu z tamtymi czasami to teraz jest samodzielna.a najbardziej mnie rozczula jak sztucce wyjmuje ze zmywarki i nosi do szuflady , albo papierki wywala do kosza na smieci albo jak wola ze chce aaa i biegnie na nocnik... kochane moje szczescie
 
Ostatnia edycja:
oj ja też się cieszę, że Milan jest już własnie taki kumaty. I wcale mi nie tęskno do tamtych chwil. Teraz jak sobie to przypominam wydaje mi się, że panował chaos, zamęt. Wiecznie czegoś chciał odemnie, 24h na dobę tylko Milan. Mało spał w ciągu dnia. Teraz to nawet pomoże przy odkurzaniu;-):-D i..... przy sprzątaniu talerzy z szafki:-( Wszystkie wynosi do pokoju i na ławie układa:-D nie powiem zaczyna mnie to troszeczke powoli wkurzac...no ale cóż to tylko dziecko;-)
 
fresh u nas Iwa odklada wszystko na swoje miejsce i talerzy nie tyka naszczescie:-) nawet zabawki ,klocki,kredki po sobie zbiera.
a co do nocnika to siusiu jak narazie udalo nam sie zlapac tylko dwa razy ale kupe wola za kazdym razem juz
 
fresh u nas Iwa odklada wszystko na swoje miejsce i talerzy nie tyka naszczescie:-) nawet zabawki ,klocki,kredki po sobie zbiera.
a co do nocnika to siusiu jak narazie udalo nam sie zlapac tylko dwa razy ale kupe wola za kazdym razem juz
a to gratulacje!!!!!!
u nas nocnik służy do zakladania na głowę i podstawiania sobie pod meble żeby dosiegnac zabronionych rzeczy
 
reklama
Do góry