reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie i ich malenstwa 2009

Cześć dziewczynki:-)
Witam nową mamusię :-D:-D:-D. Byliśmy dzisiaj na szczepieniu i w końcu waga ruszyła w górę, Błażko waży 8250g i mierzy 75 cm. Dobrze, że udało nam się wszystko przed wakacjami załatwić i kolejne szczepienie dopiero w listopadzie. Dziewczyny mam pytanie, jakiego środka przeciw komarom używacie dla dzieci , podobno ten nowy off baby jest dobry ale jeszcze nie próbowałam ?? U nas tyle komarów, że w końcu nas wszystkich zjedzą masakra jakaś :szok::szok::szok::szok:.
 
reklama
Brawo dla Anulki i Błażko!!

PODSUMOWANIE NA OSTATNI DZIEŃ PRZED SKOŃCZENIEM 7 MIESIĘCY
Mariczka sama staje, chodzi przy meblach, jeszcze chętniej za palce
Sprężynuje stojąc z trzymanką
Stoi trzymając się tylko jedną rączką
Samodzielnie siada i siedzi tak długo jak chce
Nadal raczkuje jak torpeda
Pokonuje mniejsze przeszkody np. leżącego tatę
Potrafi zejść z łóżka (nie wiem jak, bo dwa razy przyłapałam ją jak już była na podłodze)
Używa dwóch paluszków do wzięcia małego przedmiotu
Naciska guziczki
Samodzielnie pije z kubeczka z dzióbkiem
Potrafi się napić z podanej szklanki i dorosłej (bezsmoczkowej) butelki
Potrafi trafić łyżeczką do buzi i nie zgubić (całego) jedzonka
Odgryza i przeżuwa
Ząbki ma dwa i idą kolejne dwa
Wyciągniętej rączce da "cześć"
Ma szósty zmysł i budzi się za każdym razem tuż pod drzwiami Babci ;)
 
Ostatnia edycja:
Sluchajcie, a czy Wasze dzieciaczki maja gorace glowy? (w doslowny znaczeniu tego slowa). Lukasz czesto ma bardzo goraca glowe, reszta ciala jest normalana, wrecz chlodna. Czolo tez jest normalne, nie ma goraczki. tylko ta glowa jest bardzo ciepla. Wczoraj to az mial mokre wlosy podczas drzemki - a reszta ciala wogole nie byla goraca ani mokra.
czytalam na necie, ze wszystko jest ok, tak malutkie ciala jeszcze nie potrafia regulowac efektywnie temperatury, ich mozg rozwija sie w bardzo szybkim tempie, wiecej krwi jest w glowie i przez to te ich glowki moga byc przegrzane...
a jak to jest u Was?
 
tami_tj - nie uzywalam off baby. Skoro masz tak duzo komarow to moze lepiej by bylo zalozyc jakas siatke w oknie w pokoju w ktorym dziecko spi? moze jakas pieluche przyczepic w oknie?
 
Anna28 mam moskitierę i nie chodzi mi o ochronę w domu, ale jak np. jesteśmy na działce albo wieczornym spacerze ) moskitiera w wózku nie wchodzi w grę bo Błażko dostaje szału):tak::tak::tak:.
Wszystkiego najlepszego dla Mariczki !!!!:-):-):-):-)
 
Sluchajcie, a czy Wasze dzieciaczki maja gorace glowy? (w doslowny znaczeniu tego slowa). Lukasz czesto ma bardzo goraca glowe, reszta ciala jest normalana, wrecz chlodna. Czolo tez jest normalne, nie ma goraczki. tylko ta glowa jest bardzo ciepla. Wczoraj to az mial mokre wlosy podczas drzemki - a reszta ciala wogole nie byla goraca ani mokra.
czytalam na necie, ze wszystko jest ok, tak malutkie ciala jeszcze nie potrafia regulowac efektywnie temperatury, ich mozg rozwija sie w bardzo szybkim tempie, wiecej krwi jest w glowie i przez to te ich glowki moga byc przegrzane...
a jak to jest u Was?

U nas tak samo a jak zje mleko to w ogóle mokrą główkę ma


Najlepszego dla Mariczki
 
czesc :-)
zaczne od zyczen dla Mariczki

Aby wszystkie fajne dni
w żółwim tempie upływały,
by co dzień uśmiechał się
do Ciebie świat cały.
By nigdy nie było
porannej pobudki
i wiał wiatr specjalny
co rozwiewa smutki.
 
Sluchajcie, a czy Wasze dzieciaczki maja gorace glowy? (w doslowny znaczeniu tego slowa). Lukasz czesto ma bardzo goraca glowe, reszta ciala jest normalana, wrecz chlodna. Czolo tez jest normalne, nie ma goraczki. tylko ta glowa jest bardzo ciepla. Wczoraj to az mial mokre wlosy podczas drzemki - a reszta ciala wogole nie byla goraca ani mokra.
czytalam na necie, ze wszystko jest ok, tak malutkie ciala jeszcze nie potrafia regulowac efektywnie temperatury, ich mozg rozwija sie w bardzo szybkim tempie, wiecej krwi jest w glowie i przez to te ich glowki moga byc przegrzane...
a jak to jest u Was?

ale zbieg okolicznosci;-) własnie o to samo miałam dziś pytac;-)
u nas jest tak samo i bałam sie ze przez to słonce lub upały:-( tez czytałam wczoraj i nic nowego niz anna nie wyczytałam czyli raczej wszystko w porzadku:tak: a co do spoconej główki to u nas jest to wynikiem braku wit D, ale my zas mamy zakaz podawania bo ciemiaczko za szybko sie zrasta i lekarka powiedziala ze mniejszym złem bedzie nie podawanie tej wit niz jesli by sie zrosło ciemiaczko przed uplywem roku. Ale strasznie sie mu poci główka zwłaszcza przy mleku:-( poprostu cala mokra:szok:

asienka gratulacje dla Anulki!!!!!:-):-):-)
mała spryciula!!!!! bardzo szybko zdobywa coraz to nowsze umiejetnosci idzie jak burza!!!!


i jeszcze pytanie. Jak chronicie dzieci przed sloncem ??? macie jakis krem z wysokim faktorem czy zwykly ochronny???

tami tu ci nie pomoge ale nawet odgapie od was!!!:-) ide dzis do rossmanna zostawic troche gotówki, której zreszta nie mam:-D:-D:-D
w tym roku przez te powodzie to dopiero bedzie tych komarów:baffled: trzeba sie dobrze zabezpieczyc:tak:
 
Fresh my mamy krem z faktorem 40:-)

Ania jest troszkę nieznośna dzisiaj, ale to dlatego, że nie dospała. Obudziła się o 5.15 na mleko i zamiast pójść spać jak zwykle zaczęła się bawić:baffled:, w końcu usnęła, ale od 7.30 znowu jest na nogach i szaleje na podłodze, bo wszystko inne się znudziło
 
reklama
no to ja wczoraj miałam przeboje z Milanem, nie dosc, że cały dzień nieznośny to jeszcze po kąpieli poszedł spać na 20 min i wstał się bawić do 23:szok: Byłam wykonczona tak, że położyłam go z nami i nawet nie wiem czy pierwsza nie zasnęłam:baffled: a dziś??? 6.30 pobudka:wściekła/y: myslałam ze troche bedzie chciał odespać:-( pewnie ten upał na niego tak działa dlatego jestem w stanie mu wybaczyc:tak:
 
Do góry