reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Vici u nas jest 9h wczesniej jak u Was :)

Niezapominajka juz juz pisze :). Ciasto na pizze robie tak :2 szkl maki, 2 lyzki oleju, drozdze suche (mala saszetka, moga tez byc te zwykle, ale te suche maja mniej intensywny zapach) i 3/4 szkl wody to wszystko zagniatam i zostawiam do wyrosniecia, potem robie placek mi z tego wychodzi pizza XXL na normalnym ciescie, na to daje sos czyli koncentrat pomidorowy z odrobina przypraw i pokrojonym czosnkiem, a potem dodatki, na nie jeszcze troche przypraw jak bazylia i oregano bo my lubimy i na to ser duzo sera i do piekarnika :-).
Zupe pomidorowa robie na miesie i warzywach, gotuje to razem z przyprawami, pomidory sparzam i obieram ze skorki, kroje na mniejsze czastki wrzucam do garnka i gotuje wszystko razem, a pomidory sie ladnie rozpadaja, pomidorow duzo daje, przyprawiam wedle uznania :-).
A mieso jak i lososia wkladam dzien przed do marynaty czyli oliwa, ziola prowansalskie, cytryna i pokrojona papryka, sol i tak sobie stoi to ze 24h w lodowce, a potem nastepnego dnia do piekarnika wkladam zawiniete w folie alumioniowa, po pewnym czasie folie roztwieram i pieke dalej :).

Kasia&Filip no ba ze bije radosc, bom szczesliwa optymistka, spelniona mama i zonka :)
 
reklama
To ile tych usg powinno być? U mnie już było z 5, a w poniedziałek kolejne. Jak teraz jest ok, to następne koło 20tc przy badaniu połówkowym? To 2 miesiące czekania...
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny
Przywitam się chociaż, u mnie wszystko na wariackich papierach w poniedziałek wróciłam do pracy a dzisiaj chowaliśmy wujka
Mam nadzieję że wszystko powoli wróci do normy, we wtorek mam usg i nie moge sie doczekac.
 
dzien dobry:) czy ktoras z Was spotkala sie moze/ miala doczynienia z dwulatkiem, ktory w dalszym ciagu nie przesypia nocy (tj. budzi sie po kilka razy)???? moze ktos ma jakis pomysl co zrobic zeby dziecko spalo
wszystkim przyszlym mamusiom zycze pieknego dnia, a na przyszlosc dzieciakow, ktore ladnie spia w nocy!
 
Witam i ja z rana i dzieki za przywitanie :-)
ewa zycze aby zmeczenie przeszlo najpozniej po 12 tyg i wtedy odzyjesz.
kasia&filip wspolczuje rajstop uciskowych wiem co to za cholerstwo ale jednak zdrowie wazniejsze,mam nadzieje,ze juz jest lepiej.Z niespiacym 2 latkiem nie pomoge ja z moim walke prowadzilam jak mial 6-7 miesiecy...
koralikowa a co tam to beziemy sie ganiac :-D :-D a nalesniczki z serkiem mniam mniam
pieknaszyszunia z tymi drozdami to swierzymi chyba a nie w ciastach.Niektorzy ludzie jedza tez takie surowe z cukrem i mlekiem.
witaminka 9 godz to ladnie :-) My idziemy spac a u was dzien w pelni...Bywasz w PL wiem,ze to nie takie latwe mam znajoma w stanach i to niezla wyprawa logistyczna jest a i bilety nie sa za tanie...Lososia tez na cala noc wkladasz do marynaty??o to musze sprobowac bo brzmi pysznie.Spelniona matka i zona to naprawde cudnie :tak:
oregano co do ilosci usg jto sa zdania podzielone ,ja w ierwszj ciazy tez mialam duzo teraz z kolei nie bede chodzic prywatnie i do ksiazeczki bedzie ich 4 a przed zalozeniem jej mialam 3 (jedno w szpitalu i 2 u gina)
cosiek przykro mi z powodu wujka,oby teraz juz wracalo u was wszystko na dobre tory.
U nas zapowiada sie cudna pogoda,choc zapowiadali nieciekawie...musze troche dom ogarnac i obiad obmyslec,sama zupa bedzie malo :sorry2: Ja na + mam 1,5 kg wieczorami jesc nie moge bo pozniej rwie mnie niesamowicie tak wiec od 17-18 staram sie prawie nic nie jesc ewentualnie jakis sucharek czy jablko. A z tym lidlem macie super u mnie nic nie bylo dla ciezarnych...moze jeszcze bedzie narazie sa rzeczy ogrodowe.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry :))))
Dzisiaj planuje dzień w domu mam nadzieje ze mi to wyjdzie bo u mnie moje plany zawsze jak w kalejdoskopie
Ale popisałyscie ja zacznę od początku
Poniedziałek miałam moja wizytę w szpitalu na prenatalnych komedia komedia komedia oczywiście byłam umówiona na godzinie 11,30 przez to ze nie mogłam wysiedziec ani w domu ani w firmie wyjechałem wcześniej z nadzieja ze może uda sie przyjąć mnie wcześniej w sumie byłam ok 10,40 przede mną 3 osoby -a jest odobrze - okazało sie ze jest to kolejka do rejestracji a ja weszłam tam o godzinie 12 po numerek na badanie i zostałam poinformowana ze potem mam sie udać do innego budynku na badanie krwi ok jak wyszłam z rejestracji kolejka na 20-25 kobiet wszystkie ciężarne większe mniejsze i 1 kszesło . na piętrze 3 toalety - 1 dla pacjentów 2 dla personelu i w sumie ileś poradni i może z 300 ciężarówek ale ok kolejne 40 min czekania na badanie Wchodzę do gabinetu który okazuje sie toaleta (taboret umywalka po drugiej stronie toaleta bidet i chodzący wentylatory) oraz drzwi no więc pukam czy mogę nie proszę czekać no więc siedzę na taborecie na przeciwko kibla i czekam kolejne 10 min wołają mnie ok proszę sie położyć jedzie tym USG przekazuje coś pielęgniarce która coś pisze ja nic nie widzę pytam sie czy wszystko Ok -tak tak wszystko prawidłowa dzidzia 54 mm włączyła mi bicie serduszka na ok 1 min proszę sie nie martwić wszystko w jak najlepszym porządku proszę iść na badanie krwi wynik przekażemy profesorowi ( mój lekarz) ok spowrotem do toalety ubrać sie zrobiłam siusiu bo żeby nie było nie wiem ile będę czekać tam idę na badaniu krwi bez kolejki na szczęście Pani jeszcze mnie namówiła abym oddała troszkę wiecej krwi na dodatkowe badania (do nauki) w zamian dostałam srebrna kartę dzięki której mam pierwszeństwo do przyjęcia do szpitala i co daje mi pojemnik na badanie moczu ja jej mówię ze nikt mnie nie poinformował i ze przed chwila byłam no więc czekam kolejne 10 min żeby mi sie coś zachciało udało mi sie 5ml i wiecej nie mam szans wyszłam ok 15,30 a badanie w sumie wszystko razem trwało ok 30 -40 min
Byłam wykończona a na 17 miała gości (ja urodziny córcia imieninki) Parodja

wtorek i środa w pracy i nie wiem nigdy jak sie potem nazywam dzisiaj chciała bym ponadrabiac zaległości w domu ale zobaczymy czy mi sie uda
 
kasia&filip jasne ze pamietamy.
oregano ja miałam już 4 , i mam co 4 tygodnie na nfz i tego samego lekarza na prywatnie i robi mi te dokładne, więc pójde na połówkowe.
cosiek- przykro z powodu wuja
witaminka ja równiez tak robię pizze, ale najlepiej wychodzi ona mojemu mężowi.
niania no to ciekawa bya wizyta, najwazniejsze ze dzidzia zdrowa.
 
niania no niezly mlyn mialas ale najwazniejsze,ze wszystko zrobionea teraz wypocznij
U nas bialo byc cudnie ,slonce nas obudzilo ale juz chmurzascie sie robi i kicha...a ja chcialam reczniki poprac i posciel a tak to nie bede bo nie chce w domu tego kisic...poczeka pranie na pogode ;-)
 
reklama
Witam.Ja dziś wstałam po 8.00 tzn synuś mnie obudził przed 7 włączyłam mu bajki i poszłam dalej spać.
Ja na obiad robię dzisiaj ogórkową narobiłyście mi smaka:happy2:

witaminka ja tak samo robię pizze jak Ty.
kasia&filip ja znam dziewczynkę co ma 4lata a ona nie śpi całą noc i nawet 3 razy wstaje na mleko jeszcze:baffled: Mój już dawno śpi całą nockę no chyba że chory to wiadomo budzi się ale nie mam pojęcia jak Ci pomóc bo u Nas jakoś tak samo wyszło.Może jemu to minie za jakiś czas tak jak Naszemu.Powodzenia.
oregano nie wiem ile powinno być usg niby że 3 obowiązkowo ale ja mam na każdej wizycie u gina co 4tyg i już mam za sobą 3 we wtorek czeka mnie kolejne.
cosiek​ współczuję z powodu wujka.
 
Do góry